Habertürk "Çizgi Roman Okurları Derneği" Tommiks Geri dönüyor haberi

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Zevkle izliyor, zevkle dinliyor, zevkle okuyoruz ajanslarda çıkan haberleri.
Bu kadar ses getireceğini tahmin ediyordum çünkü basının çok ilgisini çekecek çok ilginç bir konu.
Tanıtım umarım artan bir tempoda devam eder. Yakında bu konu ile ilgili roman yazılırsa hiç şaşırmam. Ya da dizilerde daha fazla üzerinde durulursa.
Sayın başkan sakinliği tane tane konuşmasıyla çok iyi bir hatip gayet anlaşılır bir üslubu var.
Savaş beyde pratik zekası ve kendinden emin duruşuyla çok güzel beyanatta bulunmuş tebrik ederim.
İnsanlar çizgi romanın zararlı değil faydalı olduğunu kavramalılar.
Emeği geçen değerli sanatseverlere tekrar teşekkür ederim.
Saygı ve selamlarımla.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
Basında o kadar güzel işler yapıyor ki dernek,keşke yıllar önce bu kadro ile kurulsaydı diyesi geliyor insanın.
Tebrik ediyor ve başarıların devamını diliyorum.Umarım çizgi roman müzesi düşüncesi gerçekleşir...

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Okul önlerine standlar açıp "Free Comic"ler dağıtsak;
ne bilim bir cafeyi elimizde çizgi romanlarla doldurup
Guinness rekorlar kitabına girsek...

Hayaller gerçekleşebilir...
Elimizdeki gücün farkına varalım yeter ki...

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
Haber videosunu memnuniyetle ve heyecanla izledim. Günümüzde bireyin sanatsal yada entellektüel ve toplumca kabul edilimekle birlikte talep gören bir çıkışı yoksa bireysel anlamda herhangi bir düşüncesini duyurması pek mümkün değildir. Bu sebeple kurumsal (derneğin kurulması) yapı oluşturulması çok olumlu bir gelişme olmuştur. Benim bu etkinliklerin artması yönünde bir önerim olacak.

"Çizgi Roman Kitapları Fuarı" etkinliğini gündeme almak. Böyle bir etkinliği düzenlemek medyada gündeme gelme etkinliğinin artmasına ve çizgi romanın gelişimine ciddi katkıları olacaktır. Başlangıç olarak bu fuarın İstanbul'da organize edilmesi için yeterli alt yapı vardır. Bu organizasyonun yapılacağına inandığım için şimdiden hayırlı olsun diyorum.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Sevgili Dernek başkanımızın da dediği gibi;
Biz 60 lı yıllarda çizgi romanlarla kendi dünyamızı kurmuştuk.
Kah uzayda, kah bir western kasabasında...
Sevgili savok dostumuzun da dediği gibi;
Biz 60 lı yıllarda kurduğumuz kendi dünyamızda,
paylaşmayı öğrenmiştik.
Hoş hala da hayal dünyamızda dolaşıyor ve...
Hala da paylaşmaya devam ediyoruz ya...
Başarılarınızın devamı dileğiyle...
Ellerinize emeklerinize sağlık değerli dostlar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Her bir haberi keyifle izliyor ve değerli büyüklerimle gurur duyuyorum; ileride sizleri belki de tartışma programlarında bile görebiliriz.. Zira artık bu kısa haberler bizleri kesmemeye başladı.. :)

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Ne harika eylemler... Ne güzel gelişmeler... Derneğimizin çalışmalarından gurur duyuyoruz... Çizgi roman kültürünün yeni kuşaklara tanıtımı ve sevdirilmesi çok önemli... Kitap fuarında Büyülü Dükkan standına gelen ve kitapları inceleyen, satın alan ortaokul, lise ve üniversiteli kızlı-erkekli gençleri görmek beni çok mutlu etmişti... Dernek yöneticilerimize teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum...