Çizgi Roman Okurları Derneği Amblem Yarışması

12 Şub 2010
15,006
543,756
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ AMBLEM YARIŞMASI

Çizgi roman Okurları Derneği'ne Amblem seçimi için yarışma düzenlenmiştir.

Ben çizerim diyen herkes yarışmaya katılabilir.

Bir kişi en fazla 3 çizim ile yarışabilir.

Katılımcıların ismi gizli tutulacak, ancak seçilen amblemin sahibinin kimliği açıklanacaktır.

Seçilen amblemin çizerine 250.00 TL ödül verilecektir.

Yarışmacılar eserlerini en geç 15.05.2017 Saat : 17.00 ye kadar (ahyucesoy@hotmail.com) adresine göndermelidir.

Seçilen eserin tüm hakları Çizgi Roman Okurları Derneği’ne ait olacaktır.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,184
Dostlardan çok güzel amblemler geleceğine eminim.
Tercihte zorlanacak olanın ise, amblem seçimde görevli olan komisyon olacağını düşünmekle birlikte en güzelinin tercih edileceği kanaatindeyim.
Bu çalışmaya katılacak olan dostların ise verilecek sembolik ücretten çok, bu güzide derneğin amblemini çizen kişi olarak taşıyacağı onur ve gururu düşüneceğinden eminim.
Diğer bir konu; süre biraz daha uzatılabilir miydi acaba...
Şimdiden hayırlı olsun!..
Bu onur ve gururu taşıyabilmek amacıyla ben de elime bir kalem alıp şöyle karalayayım bakalım, bir şeyler ortaya çıkacak mı?..
Saygılarımla...

52308R.gif

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Başka birinin sizden iyi yapacağı bir şeyi,bırakın o yapsın..
Demiş eskiler..Eminim diyarda bu işi yapamayacak biri varsa o benim..Yapabileceğine inananlara şimdiden başarılar..
Dilerim,diyar'a yakışacak bir çalışma gerçekleşir..

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Böyle bir yarışmaya para ödülü konması gerekmezdi kanımca... Eminim katılan herkes bir şeyler üretmiş olmanın hazına ve gönülden gelen teşekkürlere fit olurdu. Yok illa da bir ödül olmalı ise, bence ödül derneğe uygun olarak ÇİZGİ ROMAN olmalıydı bence :)

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Haluk abi dernek öncelikle hayırlı olsun.
Bende naçizane bir şeyler karalamaya başlayım.
Kim bilir belki benimki seçilir. :)
Ç.R.O.D.amblemde bu harfler mutlaka olmalı mı?
Saygılarımla.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Logo çalışması yapacak diyardaşlara başarılar diliyorum.
Dilerim, gönderilecek örnekler arasında, derneğimizin adını ve kalitesini yukarı taşıyacak bir çalışmayı bulabilirsiniz...

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Teknik olarak benim de bilgim ile katılabileceğim, ancak özellikle 18-25 yaşında bu meblağa benden daha fazla ihtiyacı olabilecek gençlerin önünü açmak için iştirak etmeyeceğim bir yarışma bu. Bu meblağ biz 30 ve üzeri yaşlarda olanlar için aşağı yukarı bir depo benzin parası ya da benim durumumda aylık yemek yol harcırahıma yakın olan bir miktar ama gençler, özellikle de okuyan, dersaneye giden gençler için bu çok büyük bir miktar.

Ancak logo tasarımında çizgi roman karakter ve isimleri kullanmak telif sorununa yol açar mı, bunun dernekler için ne kadar bağlayıcılığı var, bunlara dikkat etmek gerek. Hakeden kazansın, iyi şanslar.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Teknik olarak benim de bilgim ile katılabileceğim, ancak özellikle 18-25 yaşında bu meblağa benden daha fazla ihtiyacı olabilecek gençlerin önünü açmak için iştirak etmeyeceğim bir yarışma bu. Bu meblağ biz 30 ve üzeri yaşlarda olanlar için aşağı yukarı bir depo benzin parası ya da benim durumumda aylık yemek yol harcırahıma yakın olan bir miktar ama gençler, özellikle de okuyan, dersaneye giden gençler için bu çok büyük bir miktar.

Ancak logo tasarımında çizgi roman karakter ve isimleri kullanmak telif sorununa yol açar mı, bunun dernekler için ne kadar bağlayıcılığı var, bunlara dikkat etmek gerek. Hakeden kazansın, iyi şanslar.

Sevgili dostum,

Görüşünüzü çok doğru bulmuyorum. Burada önemli olan gençlerin bu ödülü kazanmasından ziyade, derneğimiz için en iyi logo tasarımına ulaşabilmek... 18-25 yaşındaki genç arkadaşlarımızın da bu yolda büyük katkıları olacağına eminim; ancak logo tasarımında bilgi ve birikim de çok önemli... Bu anlamda sizin de aklınızda iyi olduğunuza inandığınız bir fikir varsa katılım göstermelisiniz.
Para ödülü ise tamamen sembolik bir şey. Hem bu ödülü kazanırsanız genç arkadaşlarımızdan birine de aktarabilirsiniz.

Bu arada fikrinize katılıyorum; eğer tasarımınızda gerekiyorsa, çizgi roman karakterlerini direk kullanmak yerine sembolize etmek daha doğru olacaktır bence de...

Katılım gösterecek diyardaşlara bir kez daha başarılar dilerim.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,756
KENDİMİZİ ANLATAMADIK
Çizgi Roman Okurları Derneği ile Türkiye’de çizgi roman okurluğunun yaygınlaşmasına, bu suretle çizgi roman yazar ve çizerliğinin ve yayınevlerinin desteklenmesine bir katkıda bulunmayı amaçladık.
Derneğin hiçbir ticari veya siyasi amacı yoktur ve olmayacaktır. Tamamen kültüreldir, çizgi roman içindir.
Dernek amblemi için bir yarışma düzenledik. Adet yerini bulsun diye sembolik bir ödül konuldu.
Amaç ödül değil, çizgi romana destek olmaktır. Çorbada benim de tuzum olsun diyecek ustalardan beklentimiz budur.
Çizecekleri, amblem olarak seçilir veya seçilmez. Önemli olan çizerek destek verdiğini göstermektir.
Yarışma duyurusundaki, sadece seçilecek eserin çizerinin açıklanacağı maddesi değiştirilmiştir ve katılarak destek verecek olan tüm çizerlerin eseri yayınlanacaktır.
Ustalar, amblem çizimlerini sosyal medyadan da paylaşabilirler.
Bu desteği gösterecek olan ustalara şimdiden minnettar olacağız.
Saygılarımızla.
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
aL69AQ.png

Haluk Ağbi, hazırladığım amblem yukarıdaki gibidir.
E-posta adresinize açıklamalarıyla birlikte gönderdim.
İnşallah bir katkım olur... :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Şayet logom seçilirse verilecek ödülün sitemizin giderleri için kullanılmasını rica ediyorum zira bu siteyi ayakta tutmak için büyük fedakarlıklar yapan yöneticilerimizin olduğunu biliyorum.

R_Okurlar_derne_i-2.png

R_Okurlar_derne_i-1.png

R_Okurlar_derne_i-3.png

Son düzenleme:

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Benim çocukluğumda sınıfta veya evde ders kitabı içinde çizgi roman okumuşluğum vardır: Bu hınzır dürtüyü kağıda döksem bile onu burada nasıl paylaşırdım bilemem. Bu işi üstlenecek olsam, hazırlayacağım logo sayfaları açık bir kitabın içinde daha küçük bir kitap şeklinde olurdu.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Bir fikir vermesi açısından ben de bir çalışma yaptım ve paylaşayım dedim.Hatam varsa bağışlayın ama çizgiroman bitişik olarak aldığım için roman kelimesinin baş harfini kullanmadım.(Ayrıca bu konunun zamanında tartışması yapılmış.Çizgi roman mı? Çizgiroman mı?)

4PXO4J.jpg

Son düzenleme:

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Logo için ben de bir çalışma yapmak istedim.

Benim için logo ne ifade ediyor?

At;
- Kutsaldır,
- Her daim ileri gider,
- Son nefesine kadar gider,
- Her daim var olacak,
- Ona sahip olan, bırakmaksızın bir parçası haline geliyor
- ve birçok macerada kahramanın has yoldaşıdır.

Bunca zamandır çizgi romana gönül verenlerin yaklaşımları bu birlikteliği böyle ifade edebileceğimi düşündürdü bana.

Not: At görseli sıfırdan tarafımdan çizilmemiş olup, stock resim üzerinde kısmi değişiklikle kullanılmıştır.

ciro-logo_zpspzczz1za.jpg

logo-mockup_zpsn2z8mbhf.jpg