Daredevil Sarı değerlendirme...

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Okuduğum üç romanın en iyisi. Tartışmasız. Hatta o kadar iyi ki, daha üçüncü bölümdeyken çizgi roman okumaya yeni başladığım şu günlerde Daredevilin iç dünyasına dalmaya karar verdim. Hemde sıkı bir Örümcek Adam hayranı olmama rağmen...

Kahramanımızın asıl adı Matt Murdock... Boksör olan babasının öldürülmesi üzerine giydiği sarı elbiseleriyle onun intikamını almak için başlıyor hikayesi. Hukuk mezunu ve avukatlık bürosu olan Murdock'un ihtiaslı bir aşk hikayesine de tanıklık ediyoruz. Hikayenin anlatım dili o kadar güzel ve ciddi ki, sanki yaşıyorsunuz hem bu aşkı hem de bu olayları... (Çizimler çok çok iyi. yani en azından ben çok beğendim. :))

sonuna doğru heyecan baya bi artıyor ve sonunda çok güzel bir yumruk atıyor. Daredevil'ın diğer maceralarına başlamak için sabırsızlanıyorum ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Jeph Loeb ve Tim Sale mükemmel bir ikili...

Umarım yararlı olabilimişimdir bugüne kadar yaptığım değerlendirmelerimle...

İyi forumlar, iyi okumalar...

Sevgiler...

Mavi, Gri ve Sarı bir arada =)

1ara.jpg

Karen ilk kez Murdock'ın kollarında =))

2nnn.jpg

aksiyon başlıyorrrr :)

3chc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
babasının öldüğünü demeyeydin iyiydi... :p

evet daredevil sarı da serinin diğerleri gibi edebi dilini sonuna kadar hissettiriyor. bunun yanında daredevil sarı da bir adamın intikamını, intikamının savaşa dönüşmesini ve sonuçta bu savaşın onu hiç ummadığı bir yere götürmesine şahit oluyoruz aslında.

her üç kitapta da kahramanlarımızın nasıl geliştiklerini ve yaşadıkları zorlukları çok iyi hissedebiliyoruz. aslında yeni başlayanlar için birebir renkler serisi. :)

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
babasının öldüğünü demeyeydin iyiydi... :p

evet daredevil sarı da serinin diğerleri gibi edebi dilini sonuna kadar hissettiriyor. bunun yanında daredevil sarı da bir adamın intikamını, intikamının savaşa dönüşmesini ve sonuçta bu savaşın onu hiç ummadığı bir yere götürmesine şahit oluyoruz aslında.

her üç kitapta da kahramanlarımızın nasıl geliştiklerini ve yaşadıkları zorlukları çok iyi hissedebiliyoruz. aslında yeni başlayanlar için birebir renkler serisi. :)

ya ama zaten başında ya. ölü başlıyor gibi bişey :D ondan aklıma gelmedi kötü bi söyleyiş olduğu =)) ama evet yeni başlamak için mükemmel 3 çr. yani. hem çok etkileyici hem de güzel dillerle yazılmış ve çizilmiş. çizgi romanın zevkini almak için çok bağlayıcı üç kitap... :9

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,551
Midgard
Daredevil ilk yaratıldığında da bu sarı kıyafeti giyiyor zaten. Sonra sirkden çıkma gibi olmasın diye mi yoksa daha asil dursun diye mi bilmem kırmızı renge bürünüyor. İyi de oluyor aslında. Kırmızı ve kara süper kahramanlara en yakıştırdığım 2 renk. Batman, Punisher, Daredevil, Spiderman örnekleri var önümüzde :D Neyse, bir seriyi bitirdiniz. Umarım gelecek serilerde de incelemelerinizi okuruz :D

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Daredevil ilk yaratıldığında da bu sarı kıyafeti giyiyor zaten. Sonra sirkden çıkma gibi olmasın diye mi yoksa daha asil dursun diye mi bilmem kırmızı renge bürünüyor. İyi de oluyor aslında. Kırmızı ve kara süper kahramanlara en yakıştırdığım 2 renk. Batman, Punisher, Daredevil, Spiderman örnekleri var önümüzde :D Neyse, bir seriyi bitirdiniz. Umarım gelecek serilerde de incelemelerinizi okuruz :D

evet kırmızı giymesinin sebebide çok güzel bi sebep ama o kadarda anlatmıyım da okuyacakların zevkini öldürmiyim dedim :D güzel bir seriyle başlamış olmam çizgi romanlara bağlanmamı sağladı. daha çok seri okuyacağım ve incelemeler yapacağım inşallah :) burada da sizlerin eleştirileri ve yorumları sayesinde bende çizgi romanlar hakkında yeni şeyler öğreneceğim :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,034
75,200
hiçbiryerde :)
Henüz okumadığım için yorum yapabilirim.
Daredevil,"devil",şeytan kırmızı renklerle
gösterilmez mi genellikle?
Yani bir ihtimal.Sarı da güzeldir ama.

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Henüz okumadığım için yorum yapabilirim.
Daredevil,"devil",şeytan kırmızı renklerle
gösterilmez mi genellikle?
Yani bir ihtimal.Sarı da güzeldir ama.

maceranın sonunda kırmızı giymeye başlıyor abi. sarı giymesinin sebebi babası. babasının intikamını aldıktan sonra söyleyipte zevkini kaçırmıyım başka bi sebepten kırmızı giymeye başlıyor zaten :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,551
Midgard
Ama ilk başta sarı giymesinin sebebi babasının boks maçlarında her zaman sarı şort giymesi =)

Aslında temel olarak öyle değil. Yani yaratıldığı yıllarda sarı oluyor sonra kıyafet değişiyor kırmızı oluyor. Yazar onu bir temele oturtmak için öyle yazmıştır. Yani bahsettiğimiz 60'ların çizgi romanları :D

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Aslında temel olarak öyle değil. Yani yaratıldığı yıllarda sarı oluyor sonra kıyafet değişiyor kırmızı oluyor. Yazar onu bir temele oturtmak için öyle yazmıştır. Yani bahsettiğimiz 60'ların çizgi romanları :D

Olabilir. O kadar eskiyi bilemicem =)) sonuçta Daredevil sarı konusundayız orada okuduğumu söylüyorum ben =))

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
gençler resim paylaşımınızı daredevil resimleri diye sizden gelenler kısmına bir başlık açın oraya yapın. konuyu kaynatmayın... :) bu resimleri siliyorum oraya açın tekrar...

Son düzenleme:

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Arkabahçe Yayıncılık'tan çıkan 4 Daredevil cildini de okumanızı şiddetle tavsiye ederim :21:
Bazen çizimler kötüleşse de hikayelerini çok beğenmiştim. Ciltlerde 4 Macera var zaten, Koruyucu Şeytan, Bütünün Parçaları ve Seyirciye Oynamak hikayelerini özellikle tavsiye ederim mutlaka okuyun. İçlerinde en beğendiğim hikaye Bütünün Parçaları'ydı, en ilginç bulduğum macera da Seyirciye Oynamak'tı :)

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Arkabahçe Yayıncılık'tan çıkan 4 Daredevil cildini de okumanızı şiddetle tavsiye ederim :21:
Bazen çizimler kötüleşse de hikayelerini çok beğenmiştim. Ciltlerde 4 Macera var zaten, Koruyucu Şeytan, Bütünün Parçaları ve Seyirciye Oynamak hikayelerini özellikle tavsiye ederim mutlaka okuyun. İçlerinde en beğendiğim hikaye Bütünün Parçaları'ydı, en ilginç bulduğum macera da Seyirciye Oynamak'tı :)

Daredevil'e hayran kalmış birisi olarak tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.. mutlaka uyacağım bu tavsiyelere...

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Bende ilk okuduğumda çok beğenmiştim, hatta şans eseri elime geçmişti. Gazete bayisinden dergi almıştım (sanırım Rodeo Strip'ti) dergiyle hem bir sayı Daredevil, hem de bir sayı Ken Parker hediye ediliyordu. O zamanlar ne kadar şanslıymışım ben öyle ya :D

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
arkabahçenin çizimlerini beğenmedim..şeytanın eli serisinin çizimleri daha güzel..ayakları yere basan bir öykü ayrıca..daredevil sarı yerine mavi yada siyah olsaydı daha iyi olurdu bence..ama orjinali kırmızı en güzeli bence..:)

_TaniS_

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
110
301
istanbul
Bende ilk okuduğumda çok beğenmiştim, hatta şans eseri elime geçmişti. Gazete bayisinden dergi almıştım (sanırım Rodeo Strip'ti) dergiyle hem bir sayı Daredevil, hem de bir sayı Ken Parker hediye ediliyordu. O zamanlar ne kadar şanslıymışım ben öyle ya :D

Gerçekten büyük şans =)) Bende çok şanslıyım ki senelerdir çizgi roman okuyan bi abim var =))

Kırmızı en iyisi ;)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
hakkımdaki bu yorumlar sana hediye kazandırmaz bilesin... şansını baya geç kullanman niye acaba... kaç yaşına geldin dardevil yeni okuyon ayıp... bizim alemde kız vermezler adama walla :p