bir arkadaş bunu arıyordu sanırım (99)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Bir kaç gün önce bir arkadaşın türkçesi varmı diye sorduğunu hatırlıyorum:)
varmış
99001.jpg

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
abi lazımsa bayram hediyelerine eklim onların kapaklarını tarıyordum.
bu gün büyülürüzgarda gördüm aklıma geldi aldım taramayacaktım ama olsun tarayıp size armagan ederiz. nedemek:)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Kanka , senin yaptığın da şaka gibi, çok yorgun değilsen tara işte. Ama çok yorgun değilsen ( baskı yapmış gibi olmayayım da ), neymiş öğrenelim :)

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
He valla gelin ata binmiş ya nasip demiş misali teşekkürler ediyorum,paylaşımlarında gerçekten ilaç gibisin verim düzeyinde maşallahın var aman hızına zeval gelmeye :)

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
99'la ilgili kısa bir tanıtım yazısı eklemiştim daha önce, umarım genel bir bilgi işinize yarar kendini okuyana kadar :)

".... Bizde bazı kültürel, geleneksel ve dinsel değerlerin nasıl kullanılacakları belirsizliğini korurken Amerikalılar bunu çözmüşler. TESHKEL COMICS adlı yayıneviyle bizdeki kısır tartışmalardan habersiz; haberli olsalar bile umursamazlardı muhtemelen, Allah’ın 99 ismini süper kahramanlara vermişler:

THE 99 – NINETY NINE
..."
groupwhitebg99medium140ba9.jpg

http://www.cizgidiyari.com/forum/ka...omics-dunyasinin-musluman-karakterleri-2.html

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
"Kaldıran RAFİ" ve El Mutawa Röportajı

Allah'ın 99 sıfatının her birini üstün süper güç olarak taşıyan müslüman karakterleden oluşan grup The 99 yakında tv'ye uyarlanacak gibi. Çizgi film ve dizi film projelerinin gündemde olduğu söyleniyor. Uluslararası TV şirketi Endemol'un talip olduğu çizgi seride bir de müslüman Türk kahraman var.

Kabilesinin koruyucusu Rafi'nin lakabı "Kaldıran". Yerçekimini kontrol edebilen kahraman için serinin yaratıcısı "Türkiye gibi" diyor "Görevi ve konumu gereği bir çok şeyi kontrol ediyor ülkeniz, kahramanı da öyle." Tabii "kabile" ne? Kaç Rafi var bu ülkede isim olarak kullanılan? 21. yüzyılda geçen bir hikayede bizim memleketin konumunu ne olarak anlamışlar seriyi okumadan bilemeyeceğiz.
images

Not - Sonradan açıklanınca anlaşıldı asıl adı Murat Uyaroğlu

Daha ayrıntılı bilgi için serinin yaratıcısı El Mutawa ile yapılan röportajı dinleyebilirsiniz (Türkçe): BBC Türkiye-El Mutawa Röportajı

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
"Kaldıran RAFİ" ve El Mutawa Röportajı

Allah'ın 99 sıfatının her birini üstün süper güç olarak taşıyan müslüman karakterleden oluşan grup The 99 yakında tv'ye uyarlanacak gibi. Çizgi film ve dizi film projelerinin gündemde olduğu söyleniyor. Uluslararası TV şirketi Endemol'un talip olduğu çizgi seride bir de müslüman Türk kahraman var.

Kabilesinin koruyucusu Rafi'nin lakabı "Kaldıran". Yerçekimini kontrol edebilen kahraman için serinin yaratıcısı "Türkiye gibi" diyor "Görevi ve konumu gereği bir çok şeyi kontrol ediyor ülkeniz, kahramanı da öyle." Tabii "kabile" ne? Kaç Rafi var bu ülkede isim olarak kullanılan? 21. yüzyılda geçen bir hikayede bizim memleketin konumunu ne olarak anlamışlar seriyi okumadan bilemeyeceğiz.
images

Not - Sonradan açıklanınca anlaşıldı asıl adı Murat Uyaroğlu

Daha ayrıntılı bilgi için serinin yaratıcısı El Mutawa ile yapılan röportajı dinleyebilirsiniz (Türkçe): BBC Türkiye-El Mutawa Röportajı

Kanka, bir an önce paylaş da ben de merak etmeye başladım, belki çıkanları alırım da hoşuma giderse. Hatta sen beni bir özelden bilgilendir, gelince :) .