Aşk ve Nefret'ten ÇR karakteri Olur mu? Olur!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Sevgi ve Nefret bir değneğin iki b.klu ucu mudur: Mistress Love, Master Hate

Yıllar önce Marvel Comics kahramanı Silver Surfer'in 66. sayısını okuduğumda çok şaşırmıştım ortaya çıkan karakterlerin ne kadar da önemli insani duygulardan türediğini görünce.
Bir gezegenin güzel prensesi Silver Surfer'a aşık olur sonra da aşkını sunar ona. Bunu yapabilmek için Mistress Love adlı kozmik bir tanrıçadan destek de alır. Mistress Love onu kanatlı, melek gibi güzel bir varlığa dönüştürür. Ancak aşkına karşılık bulamaz tahmin edileceği üzere. İşte o zaman devreye Master Hate girerek o güzelim kızı deri kanatlı, fetiş deri kıyafetli nefret dolu bir insana dönüştürür, o da Surfer'ı öldürmek üzere uzaya açılır...

406px-Mslove.jpg

Mistress Love
İlk kez Defenders dizisinin 107. sayısında ortaya çıkmış. Kendisi evrensel sevginin bedenselleşmiş halidir. Birçok kozmik Marvel karakterinin aksine orjini hakkında bilgi yoktur.
Bugüne kadar hepi topu 11 hikayede okuyucuyla buluşan Mistress Love'un en uzun serüveni Infinity Gauntlet öyküsünde olmuştur. Bu öyküde kadın olarak yorumlanmış olan Ölüme aşık olan nihilist titan Thanos'un onu tavlamak için tanrısal güçlere ulaşması sonucu evrenin yarısını öldürmesi evrensel güçlerin ona karşı birleşmesine neden olmuştu. Mitolojik tanrılar bir koldan, Galactus gibi güçler diğer koldan saldırmış ve hezimete uğramışlardır. Mistress Love da bu Galactus ekibinin içinde yer almış, daha sonra Thanos'u cezalandıranlar arasına katılmıştır.

406px-Mstrhte.jpg

Master Hate
İlk kez Infinity Gauntlet'in 3. sayısında ortaya çıkan karakter kızkardeşinin aksine nefretin bedenleşmiş halidir. Benim okuduğum Silver Surfer sayısında aynadan çıkarak kızı etkisi altına almış içindeki nefreti kullanarak öfke ve nefret dolu birine dönüştürmüştü. Mistress Hate gibi orjini belli değildir, çok da okunmuşluğu yoktur.

Aşk ve nefret... Bir değneğin iki ucu :) Görüldüğü üzere bunlar birbirlerine dönüşmeye dünden razılar, aralarında hemen yırtılan incecik bir zar var... İşin güzel tarafı bu iki duygunun durumu basitçene çizgi roman karakterlerine dönüştürülmüşler. Gerçi bu durumun ortaya çıkması için bazı insanların kişiliklerinde sorun olması gerekir ya o da ayrı konu :O)

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
çok ilginç karakterler gerçektende. dc comics tede dove ve hawk isimli barışın ve savaşın avatarları var ve ancak birlikte hareket edebiliyorlar.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
çok ilginç karakterler gerçektende. dc comics tede dove ve hawk isimli barışın ve savaşın avatarları var ve ancak birlikte hareket edebiliyorlar.

Yok, spikespiegel tam değil...

Love & hate kozmik varlıklar ve temsil ettikleri şeylerin yönetcisi konumundalar. Aynı evrende galactus, Watchers, The Stranger, Celestials gibi varlıklarla Lord Chaos & Master Order var: Karmaşa ve Düzen. Scarlet Witch örneğin Chaos (spell-magic diye adlandırılır) güçlerini temsil eder.

DC Comics'deki Hawk and Dove bu yayınevinin chaos ve order ajanlarıdır. Veya güçlerinin avatarları. Bu bakımdan birebir Love & Hat'in karşılığı bu ikili olmuyor benim bildiğim ;)

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
Yok, spikespiegel tam değil...

Love & hate kozmik varlıklar ve temsil ettikleri şeylerin yönetcisi konumundalar. Aynı evrende galactus, Watchers, The Stranger, Celestials gibi varlıklarla Lord Chaos & Master Order var: Karmaşa ve Düzen. Scarlet Witch örneğin Chaos (spell-magic diye adlandırılır) güçlerini temsil eder.

DC Comics'deki Hawk and Dove bu yayınevinin chaos ve order ajanlarıdır. Veya güçlerinin avatarları. Bu bakımdan birebir Love & Hat'in karşılığı bu ikili olmuyor benim bildiğim ;)

evet birebir karşılığı olmadığını biliyorum sadece soyut varlıkların cisim bulmuş halleri olmaları yönünden bahsediyorum