Naruto Bitecek mi?

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Günlerdir bunu diyorum acaba foruma taşısammı filan diye ama artık mutlaka Naruto'yu takip eden vardır,size sormazsam çatlıcam yani :D Şimdi Naruto'nun yazarı duyduğum kadarıyla Tokyo Tv'yle 2013'e kadar sözleşme yapmış. Daha Shippuden'e geçmedim ama olaylar filan bağlanıyormuş bide röportaj verip bitirceğini duyurmuş. Öte yandan Akippuden çıkacak dedikoduları var herkesin dilinde. Bu işin içinden çıkamadım. Bilgisi olan şu aciz kulu bilgilendirsin kafayı yiyicem artık :D

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Yok adam parasında değil bence :D Sonuçta mangayı yayınlayan Shonen Jump paranın zaten dibine vurmuş bi firma One Piece'den tut Bleach'e kadar onlar yayınlıyo. Yazarda bence bi yerden sonra bitirmek istiyecektir.

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
Naruto harici one piece ve dragon ball serileride devam ediyor. bölümleri nasıl bitireceğim ben de merak ediyorum.... :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Dragon Ball izlemiyorum ama One Piece harbi mesele 550 bölüm animemi olur :D

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet maalesef doğru duymuşun ya da okumuşun şu an ki haliyle maalesef Naruto bitecekmiş :'( Sıkı bir Naruto hayranı olarak bu üzücü bir durum olsa da saçmalamaları yerine tadında bırakıp bitirmelerini tercih ederim.
One Piece ayrı konu onda konu çok çeşitli inşallah daha uzun yıllar keyfini süreriz.
Ancak Naruto ve Bleach de durum aynı değil Bleach zaten anime olarak bitti bildiğiniz gibi ama mangası devam etse de o da son konu da onun da ne kadar süreceği Allah bilir.
Naruto konu bakımından Bleach den daha güzel o yüzden tadında bırakılması mantıklı olabilir. Yalnız mangadan hala bir kaç şeyler çıkabilir gerçi Kishimoto sensei sıkılmadıysa devamı da gelebilir. Ufak bir zaman atlaması olup hokage anlamında değişik kişileri görebiliriz.Burdan durum dallanıp budaklanabilir olmayacak şey değil ;) Yalnız Masashi Kishimoto Narutoyu tamamen bırakmak istediğse eğer yakında sanırım ufak bir tatilden sonra yeni bir seriye de başlayabilir.
Tabi bunların hepsi sadece bir varsayım teoriden öte değil maalesef. Bende resmi bir kaynak bulmadan burda paylaşmak istemedim sadece bir arkadaşımdan duymuştum. İşin aslı ise anime fuarında Masashi Kishimoto ile yapılan bir söyleşide herkes Naruto'nun yeni filmi hakkında bir şeylerden bahsedeceğini sanarken Kishimoto sensei çat diye serinin biteceğini söylemesi herkesi şok etmiş bulunmakta.
Açıkçası ben bitmesine üzüldüm tabi ama, daha önce de dediğim gibi sakız gibi uzayıp konunun içine edilmesinden ziyade tadında bırakılmasını isterim. Eh her güzel şeyin bir sonu vardır. Kısmet kimbilir belki yeni bir başlangıç yapılabilir. Ha bu Akkippuuden mi olur yoksa adı başka mı olur bilinmez. Bakalım inşallah güzel bir şekilde devamı olur.

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Zaten Naruto Shippuden sona doğru yaklaşıyo orası kesin,ancak Shippuden'de hep Akatsuki var Akippuden çıksa 100 bölümde olsa iyi olur gibi :S

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Bu dediğin doğru ama işte saçmalamadan bir konu bulunursa iyi olur tabi yoksa konu kalmaz aslında burdan herşeyi yazamıyorum şimdi spoiler olur ve bunu hiç sevmem bekleyip görecez artık:rolleyes:

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Bitirsinler.Death note'un 25. bölümünde her şey bitmeliydi.Orda bitirmeleri lazımdı ama konu saçma saçma şeylere gitti.Başka başka olaylar oldu.27. bölümden sonrasını izlemedim bende.Eğer naruto da böyle saçmalayacaksa...Bitirsinler yani ben daha narutonun 8. bölümündeyim :D Kakashi bi assasin i yakalıyo falan :D

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Bitirsinler.Death note'un .............................................Orda bitirmeleri lazımdı ama konu saçma saçma şeylere gitti.Kızmı erkek mi belli olmayan ......................................................... :D

Abicim benim bahsettiğim durum bu işte NEDEN SPOİLER veriyorsun ki belki Death Note u seyretmeyen vardı. Lütfen dikkat edelim bu konuda şimdi ben Naruto da ya da o yaptığım tanıtımlarda spoiler vererek yazsam onu seyretmek isteyen insan nasıl bir hevesle seyretsin. Bence bu çok yanlış bir tutum lütfen dikkat edelim orda da silersen sevinirim biz boşuna mı kıvırıyoruz yukarda yoksa gayet güzel açıklardım neden bittiğini ;)
Hiç değilse spoiler adı altında koy burda o tarz bir seçenek var mı bilmiyorum ama yapılsa iyi olur.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Sen daha dur dur neler görecen 50 li bölümlere gel hele bir Chuunin seçmelerine gel oy oy oy diyorum Shippuuden de de aynı öyle çok güzel savaşlar oluyor.Hala gidip açıp tekrar tekrar seyredesim var o derece diyorum :d
Ayrıca Death Note u da bitir sonuna kadar ;) yarım kalmasın

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Valla bunu söylemeyim diyordum ama her yerde karşıma çıkıyor arkadaş iyi ki bir animeyi yarıda bıraktık o da Kira'nın o uyuz suratına katlanamamam sadece o. Yoksa anime harika gerçi o seyrettiğim zamanlar daha yeni dalmıştım anime alemine (hani animenin anime olduğunu bilinçli seyrederek) O yüzden daha Naruto, One Piece, Fairy Tail, Elfen Lied cart curt hiçbirine bulaşmamıştım sadece Bleach ve birkaç mangaya bakıyordum peheeeyt!
Kırk yılın başı bir animeyi yarıda bıraktım ikidir karşıma çıkıyor ama devam ediyorum yakında bitirecem daha 25 e gelmedim. İşte o olayı 10 küsür bölümlerde öğrenince birde insan silemiyor hafızadan spoiler bu kadar pis bir şey :mad:

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Banada arkadaş söyledi mağlum kişinin öhöhö :D Ama yinede izledim.Ve hiç sıkmadı da acayipti.İzle devam et abi :D Bu arada önerebileceğin anime varmı ? Naruto'yu bitirdikten sonra başlıyım :D

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Var tabi olmaz mı? Sen yeter ki iste ama şu an gitmem gerekiyor burdan tavsiye ederim gelince ;) Yok yav tadımı kaçırsa da devam ediyorum tabi pire için yorgan yakmaya gerek yok. Ancak animeden aldığın keyfi niye baltalayasın ki o kötü işte. Mesela Narutoda çok beğendiğim sahneler var orasını daha önce bilseydin gecenin köründe "ohaa yok artık ya" diye de hönkürmezdim :d

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
vkopuzoğlu varken bana düşermi bilmiyorum ama ben izlediklerimden bi kaç tane öneriyim Yiğit kardeş :D Öncelikle her önüne gelen animeyi izleme çünkü sonra sıkarsa filan animelerden soğursun-ki bende böyle olmuştu-. Death Note'a daha başlamadım ama Naruto'da Shippuden'e kadar geldim 135 bölümü 1 ayda bitirirsin istesen emin ol :D One Piece izliyorum bu aralar genelde oda çok güzeldir onada bi bak derim. Deadman Wonderland var 12 bölüm süper bişey. Türkçe Dublajı güzel tek anime Hellsing'dir o şiddetli tavsiyemdir :D Sana yaş yüzünden öneremiyeceğim bi seri var High School of The Dead,13 yaş çok erken onu izlemek için bence yani liseye geçince filan izle ama :D

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
vkopuzoğlu varken bana düşermi bilmiyorum ama ben izlediklerimden bi kaç tane öneriyim Yiğit kardeş :D Öncelikle her önüne gelen animeyi izleme çünkü sonra sıkarsa filan animelerden soğursun-ki bende böyle olmuştu-. Death Note'a daha başlamadım ama Naruto'da Shippuden'e kadar geldim 135 bölümü 1 ayda bitirirsin istesen emin ol :D One Piece izliyorum bu aralar genelde oda çok güzeldir onada bi bak derim. Deadman Wonderland var 12 bölüm süper bişey. Türkçe Dublajı güzel tek anime Hellsing'dir o şiddetli tavsiyemdir :D Sana yaş yüzünden öneremiyeceğim bi seri var High School of The Dead,13 yaş çok erken onu izlemek için bence yani liseye geçince filan izle ama :D

Estağfurlah yav olur mu öyle şey ayıpsın.
Dediklerine aynen katılıyorum şimdi seçeceğin animeler cidden önemli daha yeni başlayan biri kötü animeler seyrederse soğuyabilir. O yüzden kesinlikle 11Eyes'ın yanından bile geçme bırak animeden soğumayı bittiğinde animeye sövesin bile gelir hani var böyleleri.
Aslında ne tür seversin ona göre söyleseydin daha iyi yardımcı olurdum. Benim için efsane diyebileceklerimi söyleyim sana Bleach, Spirited Away( Ruhların Kaçışı - Hayou Miyazaki [Film]), Elfen Lied(+18), One Piece, Ride Back, Midori No Hibi(+15), Fairy Tail, HSD Kenichi... diye uzar gider bu liste ve tabi ki de Deadman Wonderland ve High School Of The Dead (+18) vazgeçilmez şaheserlerdir. Birde Another (+18) gibi bir şaheser var ama bunu kesinlikle 18 yaş ve altı seyretmesin samimi söylüyorum. Allah kısmet ederse zaten bu animeyi dergide de tanıtım olarak okuyabileceksiniz. Orda da görürsünüz neden öyle dediğimi ;)

Ayrıca mangalara da bulaş derim gayet keyiflidir.
Mesela Deadman Wonderland, Claymore, Liar Game, Freezing, 1/2 Prince, Lovely Complex vb. gibi mangalarda çok iyidir, kesinlikle tavsiye ederim. Burda üç kraldan bahsetmeye gerek bile yok zaten.
Neyse şimdilik bu kadar yeter sanırım sen abi ben şu tarzı daha çok severim var mı bundan dediğinde o zaman yine seve seve yardımcı olabilirim ;)
Görüşmek üzere Allah'a emanet :d

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
High School of The Dead'te şiddetten daha ağır cinsellik kısmı yani 16 yaştan önce izleme o derece :D Deadman Wonderland'da cinsellik yok sadece psikolojik olarak kaldıramayabilirsin diye öyle dedi sanırım :D

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Bu sene izledim ikisinide :D 16 yaşındaydım yani en azından :D Hatta E-dergi'de tanıtımlarını görüp izlemiştim 2sinide.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Çok sağolun yav azcıkda olsa tanıtımlar o seri hakkında yön verebiliyorsa ne mutlu bana beğendiğinize sevindim.
Şimdi o yanında +18 gibi ibareler olan animeleri kesinlikle o yaştan önce seyredersen piskolojin bozulabilir sonuçta o animeler çocuklar için yapılmamış bir türdür. Hatta ağır şiddet, kan, kol, gövde bacak bağırsak... öhöm :d kaptırdım bir an kusura bakmayın.
Şaka bir yana cidden onları seyredeceğin zaman 2 kere düşünmen gerekir. Aslında 16 yaşında bir çocuk var kendini iyi eğitmiş hani yapısı gereği bunların gerçek olmadığını bilen ve o 21.dakikadan sonra herşey normalmiş gibi devam edebilen, 16 yaşında bir çocuk var o 20 dakikanın 21.dk sında bile hala etkisinde kalıp "ben pikachuyum ulaaaan!" diye kafayı sıyıranda var. Olay bundan ibaret aslında sen kendini biliyorsan yaşın bir önemi olmayabilir ancaaak sen sen ol yine de 18 yaş diyorsa bulaşma emin ol boş yere denmiyordur o ;)
Ha ufak bir bilgi türünde "seinen" yazan çoğu tür +18 olabiliyor dikkat edin.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Aynen Kishimoto sensei bırakmayabilir. Aslında arkadaşımla konuşurkende öyle bir muhabbeti olmuştu ilk seri içinde bitecek demişlerdi diyordu sonra shippuudene geçildi diye konuşmuştuk. Ama şimdi mangada bitiyormuş o yüzden bu sefer farklı o zaman manga devam ediyordu. Ha şöyle olabilir manganında adını değiştirirse o zaman olabilir tabi hatta olsun :d

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Abi şuana kadar hiç bir çizgi film veya romandan çok etkilenmedim.Hatta etkilenmedim bile gerçekle hayal dünyasını ayırt edebiliyorum.Çok küçükken kendimi ninja sanıyordum sadece :Ğ