Zagor bugün film olsaydı?!..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Günümüz şartlarında çekilseydi efektler ve animasyonlar üst düzeyde olacağı için büyük keyif verecekti.
bizlerde omuzları püsküllü kostümlerinden giyecek,şaşkın bakışlara aldırmadan balta yapım işlerine koyulacaktık.
sarmaşıklardan atladığı sahneler galiba en keyifli kareler olacaktı.
devamını ekleyin bakalım neler çıkaracağız:)

by7yzegzetxgz2vb0.jpg

seaboy07

Yeni Üye
7 Eyl 2010
21
6
Gerçekten ilginç bir düş ve yorum resimde güzel olmuş bizim yeşilçamın çektiği zagor filmlerinden öte başka zagor filmi varmıdır bilemiyorum keşke olsaydı yada çekilebilseydi ne güzel olurdu teşekkürler

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Çiko rolünde Danny Devito oynardı.
Aralarındaki inanılmaz fiziki benzerliğin dışında, ikisininde Meksika'lı olması; bu rol için biçilmiş kaftan görevi görmektedir.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,657
TAM 35
Sanırım İtalyanlar bile bizim yaptığımızı yapıp bir tane Zagor filmi çekemedi.Biz iki tane çektik.Şimdi özel efektler vs.. çok gelişmiş düzeyde ama Hollywood'un çektiği çizgi roman uyarlamaları bende pek çizgi roman tadını uyandıramadı.Çünkü en son Dylan Dog uyarlaması tek kelimeyle berbattı.Zamanında Tuna Kiremitçi'nin de Martin Amca ile ilgili böyle bir hayali varmış.Aynen benim gibi:)

tunaqzq.jpg

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
zagor film olsaydı ne olurdu bilmem ama bu fotoğrafı hiç sevmedim. zagor kapaklarındaki o müthiş görünümler gitmiş. bu fotoğraf söylemeye dilim varmıyor, çok kadınımsı bi görünüm olmuş. böyle kapat elbiseyi zagordan eser kalmadı. zagora benzeyen başka hiç bir yerde yok.

J

jack

Zagor bugün film olsa ya amerikalılar yapardı ya ingilizler yapsaydı adam gibi film olurdu.Zagor haketiği değeri verebilecek bilgi birikim sinema kültürü vs vs bu ülkelerde var...

Zagor un film olmama sebebi tutulmamasıdır yoksa çoktan çok güzel bir filmi yapılırdı..

Zagor tutulmamasını geçtim( dünya çapında) bilen bile yok doğrudürüst...

Birde italyanlar kimki zagor çekseler nolucak bizim çektiğimiz zagorlar gibi olur..

Valla utanılacak filmler bizm çektiğimiz zagor hele hele KIZILMASKE utanmadan Batman i BEDMEN diye çektik..

Ya kızılmaskede hele bir sahnesinde köpek bir tarafa gidiyor kızılmaske bir tarafa
ya...

Dylan dog en azından hakkı biraz olsun verilerek çekilmiştir beğenilmesede yine içine edilmeden maskara olmadan rezil bir şekilde çekilmememiştir...

Sinemanın ustası amerikalılar ve ingilizlerdir en azından içine etmiyorlar bu kadar.
Kötü olduğu zaman kötü olurak kalıyor rezillik olarak hatırlanmıyor..

Nedense filmleri çr tadında olmuyor denince hep kötü olanlar örenek gösterilerek
hollywood suçlanıyor..

Batman dark knight dünyadaki en iyi 20 film arasında girmiş bir şaheserdir

keza starwars lar benim hala zevkele çr tadını alarak seyretiğim filmlerdir.

supermalar o neydi ilk superman filmleri 80 lerde tv yapışırdım..

Aman lütfen italyanlar ve diğer ülkelre biz dahil bu filmleri çekmeyelim çünkü olmuyor ve alay konusu oluyor...Yaaa bu filmler adamı çr soğutur..

Bu filmleri seyreden birisi zaten merak edip çr okuyaçağı varsa okumaz..

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,657
TAM 35
Dylan dog en azından hakkı biraz olsun verilerek çekilmiştir beğenilmesede yine içine edilmeden maskara olmadan rezil bir şekilde çekilmememiştir...

Bu konuda sizinle aynı fikirde değilim ne mekan aynı idi ne de karakterin Dylan ile yakından uzaktan alakası vardı.Tamam efektler falan idare ederdi ama filmin sadece isminin Dylan Dog olması dışında karakterle uzaktan yakından ilgisi yoktu.Groucho'suz bir Dylan Dog düşünülebilir mi?Londra neresi New Orleans neresi?Her yerde gezinen ayakta çürüyen düşünüp konuşabilen zombiler ise çok eğreti durmuştu.

gruznan

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
251
913
dylan dog?çizgi romanının hiç okumadım ama filmi izledim...tamam, çok ahım şahım bir şey değildi ama en azından izlenebiliyordu...bence filmin en ilginç yanı da zombilerdi...kurt adamlar vampirler artık o kadar çok kullanıldı ki sıradanlaştılar...ama zombilerin akşamları yedek parça seçmesi bir kolu siyah kendisi beyaz, farklı renkte gözleri olan vb.zombiler bence çok eğlenceliydi...zaten zombi karakteri filmin komedi unsuruydu...yani zombi olabiliyorsa, elini kolunu söküp takması da gayet normal...

J

jack

Bu konuda sizinle aynı fikirde değilim ne mekan aynı idi ne de karakterin Dylan ile yakından uzaktan alakası vardı.Tamam efektler falan idare ederdi ama filmin sadece isminin Dylan Dog olması dışında karakterle uzaktan yakından ilgisi yoktu.Groucho'suz bir Dylan Dog düşünülebilir mi?Londra neresi New Orleans neresi?Her yerde gezinen ayakta çürüyen düşünüp konuşabilen zombiler ise çok eğreti durmuştu.

Ben seviyeden bahsedetim sizin söylediğiniz içerik..Bahsetiğiniz ve beyenmediğiniz bir çok şey bugün çok kaliteli filmlerdede var hatta osacar almış filmlerdede var...

Hikayeye bağlı kalmama konuyu değiştirme kitabı kısaltarak vs vs..
Ama hepsinde belli bir SEVİYE ve KALİTE mevcut....

Alan moore yazdığı watchmen filmini berbat bulmuştur imbd aldığı puan 7.7 dir ve ayrılan bütçe ve verilen değer ortadır.Sonuçta watchmen e film diyebiliriz çünkü belli bir kalite ve seviyededir..

Ama diğer taraftan bahsediğim bizim çektiğimiz zagor kızılmaske bedmen vsvs...italyanların ve diğer ülkelerin çektiği bu tür filmlere film denmez belli bir SEVİYE yoktur..

Dylan dog iyi ki başka birileri çekmemiş en azından kötü olarak hatırlanacak ve film denebilecek bir seviyeyi yakalamış..

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Bence Zagor'u film yapsalar; Zagor'u kesinlikle saçı uzun haliyle Jesse Metcalfe oynamalı.. :) Çiko'yu da evet Şafak Sezer oynardı :) Eğlenceli olurdu. Tabii bu mümkün görünmüyor.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi: