Alt 21.Mart.2011, 18:55   #1
Aktif Üye

App-PsStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5366
•Rep Seviyesi :
App-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond repute
App-PsStar - MSN üzerinden mesaj gönder App-PsStar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Çizgi Roman ve Türkiye

Türkiye ve Çizgi Roman kelimelerini aynı cümle içerisinde kullanmaya çalışmak bile başta bana zor geldi. Ancak tartışma giderek alevlendikçe köklerimizden olsa gerek zıtlıkları sevmemizin yanında, ezik tarafında her zaman yanında olmamız duygusundan mıdır bilmem bu ikilinin gayet başarılı olabileceğini savunan tarafa geçmiştim bile. Karşı taraf bu ikilinin asla ilişkiyi yürütemeyeceğini iddia ede dursun ben kendimi bir Kaptan Türkiye gibi hissederek kalkanımla karşıdan gelen her türlü saldırıya bir cevap hazırlıyordum.

Karşı taraf neyse ki oldukça tarafsız bakıyordu olaya. Çizgi roman okumanın yararlarını tartışmadan kabul etmişti, oysa ben böyle bir tartışmaya da girileceğini sanıyordum. Neyseki herkes kitap okumanın, film izlemenin, çizgi roman okumanın tatlarının ayrı olduğuna ve hepsinin de lezzetinin harika olduğuna karar verdik. Sanırım bu arada karnımızda acıkmış olmalıydı. Ne de olsa süperkahraman bile olsak insani ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerekli.

Türkiye'de kilit bir çizgi roman okur kitlesinin olduğunu ve bunun asla değişmeyeceğini öne sürdüler. Aslında içimden bende bu fikre inanıyordum ancak bir yanım durmadan buna bir cevap düşünüyordu ve cevabıda buldu "Peki, bunu değiştirmek için hiç birşey yapıldı mı?" Cevap basitti "Evet yapıldı. Çizgi romanlar basılıyordu." Peki acaba bu sadece gelir elde etmekten öteye taşıyor muydu? Bence bunun cevabı hayırdı. Çünkü bu yapılanların hepsi ticari kazanç dışında üstüne koyucak birşey katmıyordu. Bana göre eksiklik kazanılanın sektöre geri dönüşünün olmayışıydı. Zaten büyük yayınevlerini tartışmıyorum bile. Zaten büyüklüğü sadece satış rakamlarından ibaret sayıcaksak. O zaman vay halimize diye düşünmeden edemiyorum.

Söze dönücek olursak bu noktada biz elimizi taşın altına sokup bir işe kalkıştık. Türkiye'de çizgiroman severleri buluşturacak bir platform yapmayı düşünüyoruz. Bunun içinde çalışmalara başladık. Amacımız bir kaç çeviri yapıp sizlere bedavadan sunan warez siteleri gibi değil bizim amacımız gerçekten çizgi roman sevenleri buluşturup. Ülkemizde birşeylerin kalkınmasına yardımcı olmak. Sizlerinde yardımlarını bekliyoruz.

ALINTIDIR

Konu App-PsStar tarafından (21.Mart.2011 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.
App-PsStar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21.Mart.2011, 19:03   #2
Süper Üye

filmografi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 109345
•Rep Seviyesi :
filmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond reputefilmografi has a reputation beyond repute
yazının kaynağını belirtmeni rica ederim... yazıyı başka br sitede epey zaman önce okumuştum... bu haliyle senin yazınmış gibi duruyor...
filmografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21.Mart.2011, 19:07   #3
Aktif Üye

App-PsStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5366
•Rep Seviyesi :
App-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond reputeApp-PsStar has a reputation beyond repute
App-PsStar - MSN üzerinden mesaj gönder App-PsStar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Özür Dilerim Alıntı Yazısını Ekledim Sandım Ama Eklememişim .

Bookmarks

Seçenekler
Stil