Shyer'in gözyaşlari

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
PAT WILDING: Seni tekrar görebilecek miyim? Biliyorsun... Çünkü kartalın gücüne sahipsin!
SHYER: Hepsi kader kitabında yazılı... Hepsini henüz okuyamadım... Ve hepsini öğrenmen de iyi değil.
PAT WILDING: Anlıyorum... En iyisi sormayayım!
SHYER: Öğreteceğim çok şey var.
PAT WILDING: Öğrenecek çok şey var! Döneceğim Shyer.
SHYER: Seni bekleyeceğim! Ama unutma... Yeteneklerim için verdiğim söz, bana özel yaşam hakkı tanımıyor!.. Sana veremeyeceğim şeyleri bekleme!
Zagor Speciale 13 "Darkwood, Yıl Sıfır" Oğlak, sayfa 121

SHYER: Asla diğer squawlar gibi olamayacağım... Israr edersen bana acı verirsin!
PAT WILDING: Ama... Neden?
SHYER: Benim kaderim uçan kartalın gözüyle yukardan bakmak... Seninki ise dışarda bu merdivenlerin tepesinde! Şimdi git Pat Wilding lütfen!
PAT WILDING: Vay canına ben... Dediğini yapacağım Shyer!
Shyer'in gözyaşları...

Zagor Speciale 13 "Darkwood, Yıl Sıfır" Oğlak, sayfa 122

Biliyorum. Hiç kimse Frida'nın yerini tutmaz. Ama o, Zagor'un kalbinin derinliklerinde kalmayı tercih etti. Oysa Shyer... Bu kız sanki doğuştan Zagor'a ait gibi. Bahtsız kız kapaklarda bile yer almıyor...

Moreno Burattini ilk yayınında pek bir şeye benzetemediğimiz Darkwood Yıl Sıfır'da başladığı öyküye Kabus Geri Dönüyor'la başladığı mitolojide çok sağlam asılıyor, Shyer'e itibarını kazandırma denemesi yapıyor. Tin Hinan'ın Asası'yla devam eden saga, Burattini'den beklenmedik bir şekilde küçük çapta bir efsaneye doğru gidiyor. Henüz Cuzco'dan sonrasını okumadım ama, bu Shyer...

Burattini'nin öykülerinden yola çıkarak 2000'lerden itibaren geçmişe doğru incelediğimzde Bonelli'de Nolitta-Castelli başlıklarıyla özetlenecek iki büyük dönem ayrışıyor gibi... Toparlamaya çalışıyorum. Ciddi bir makale geliyor...

Selamlar
Lami Tiryaki