Deathstroke [Sayı #08 -FİNAL- Çıktı!]

Deathstroke serisini nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    76

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Amerika'da Deathstroke'un yayımlanan ilk cildi olan "Miras" hikayesini bu sayıyla beraber bitirmiş olduk. Bu seriyi yayımlamayı burada bırakacağım. Şimdiye kadar severek çevirdiğim ve hikayesi harika olan bir seriydi ancak bu sayıdan sonrasına bir göz attığımda yazarların ve çizerlerin değiştiğini, çizimlerin ve hikayenin bu seride olduğu kadar heyecanlı olmadığını gördüm, ki serinin iptal edilme sebebi de bu olsa gerek.

Bundan sonrası için aklımda All-Star Western, Suicide Squad, Supergirl, Guardians of the Galaxy gibi birkaç proje var. Henüz hangileri Türkçe olarak yayımlanmış göz atamadım. Sizler de yorumlarınızda gerek belirttiklerim arasından, gerek ise sizin çevrilmesini istediğiniz çizgi romanlardan bana önerirseniz çok sevinirim. Birkaç gün içinde yeni bir seriye başlamayı düşünüyorum.

Bu seriyle ilgilenen herkese de teşekkür ederim.

c307ee3a6b.jpg

Çeviri, Balonlama ve Kapak: escapisttt​

Sayı #01 |
Sayı #02 |
Sayı #03 |
Sayı #04 |
Sayı #05 |
Sayı #06 |
Sayı #07 |
Sayı #08 |

ghostofsparta

Yeni Üye
19 May 2014
17
10
Deathstroke çizgi romanı için çok teşekkür ederim acaba batman birth of the demon çevirmeyi düşünür müsün ? çok iyi bir hikayeymiş diye duydum.

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Deathstroke çizgi romanı için çok teşekkür ederim acaba batman birth of the demon çevirmeyi düşünür müsün ? çok iyi bir hikayeymiş diye duydum.

Son of the Demon, Bride of the Demon ve Birth of the Demon'u ben severek okumuştum. Ancak Batman'in telif hakları JBC Yayıncılık'ta olduğu için paylaşmak uygun olmayacaktır. Ancak bunlar çok eski hikayeler, belki bunlarda istisna olabilir bilmiyorum. Yetkililer daha net bir cevap verebilirse sevinirim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Öncelikle hiç bilmediğim ve çok keyifle okuduğum bu kahramanı tanıttığın ayrıca özellikle seriyi tamamladığın için teşekkür ederim.
Sevgili dostum daha çok hiç kimseler (benim gibi) tarafından bilinmeyen deathstroke gibi serileri çevirmeni ve yeni karakterlerle bizi tanıştırmanı isterim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İlk yedi sayıyı okudum, şimdide son sayıyı indiriyorum. Ben yaptığın çalışmayı beğendim ve her sayıda artan bir başarı ivmesi gördüm. Deathstroke ülkemizde belki de hiç yayınlanmayacak bir seriydi.Sayende Türkçe okumuş olduk. Dediğin gibi bir çok sayının telif hakkı alınmış durumda. Yukarıda bahsettiklerinden Suicide Squad'ı büyük ihtimalle JBC basacak. Zaten filmi çıkacak olan çizgi romanın basılmaması düşünülemezdi. Özellikle Marvel ve DC çizgi romanlarının amatör çevirisini yapmak için çok iyi seçim yapmak lazım.
Daha önce yapılan bir çok çalışmanın başına geldi. Ben Deathstroke gibi daha az tanınmış olmasına karşılık sağlam karakterlerin çevirmeni öneririm. Hem telif sıkıntısı çekmezsin hem de çizgi roman severler belkide hiç bir zaman okumayamayacakları, bilmeyecekleri karakterleri görmüş olurlar.
Yeni çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

I am Batman

Yeni Üye
1 Kas 2014
42
413
Yeni Deathstroke serisini bekliyorum ben :p Tony S. Daniel çok efsane bir şekilde yazdı ve serinin 8 sayısı ve bir yıllığı var.Hatta yıllıkta İstanbul var!!! Suicide Squad telifli maalesef :/

Valenthia

Yeni Üye
7 Haz 2015
4
5
suicide squad telifli ve supergirl de çevrilmiş bu yüzden All-starn western ile guardians of the galaxy e giriş derim

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
All-Star Western ilk 6 yada 7 sayısı çevrilmişti sanırım.
ben eğer telifli değilse green lantern 3. ordunun yükselişini okumak isterim.
Bence New 52 de en iyi seri green lantern e ait.
çevirilen sayıları 0-12/21-24 + ilk 2 yıllık.
Arada kalan 3. ordunun yükselişi çevrilmemişti.
Ama telifli olup olmadığını bilmiyorum.

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Öncelikle hiç bilmediğim ve çok keyifle okuduğum bu kahramanı tanıttığın ayrıca özellikle seriyi tamamladığın için teşekkür ederim.
Sevgili dostum daha çok hiç kimseler (benim gibi) tarafından bilinmeyen deathstroke gibi serileri çevirmeni ve yeni karakterlerle bizi tanıştırmanı isterim.

Beğenmenize çok sevindim, Deathstroke çok sevdiğim bir karakterdi ve söylediğiniz gibi bilen kişi pek yoktu. Bunun gibi sevdiğim ve pek bilinmeyen bazı karakterler var, ileride onlara da el atmayı düşünüyorum elbette :)

İlk yedi sayıyı okudum, şimdide son sayıyı indiriyorum. Ben yaptığın çalışmayı beğendim ve her sayıda artan bir başarı ivmesi gördüm. Deathstroke ülkemizde belki de hiç yayınlanmayacak bir seriydi.Sayende Türkçe okumuş olduk. Dediğin gibi bir çok sayının telif hakkı alınmış durumda. Yukarıda bahsettiklerinden Suicide Squad'ı büyük ihtimalle JBC basacak. Zaten filmi çıkacak olan çizgi romanın basılmaması düşünülemezdi. Özellikle Marvel ve DC çizgi romanlarının amatör çevirisini yapmak için çok iyi seçim yapmak lazım.
Daha önce yapılan bir çok çalışmanın başına geldi. Ben Deathstroke gibi daha az tanınmış olmasına karşılık sağlam karakterlerin çevirmeni öneririm. Hem telif sıkıntısı çekmezsin hem de çizgi roman severler belkide hiç bir zaman okumayamayacakları, bilmeyecekleri karakterleri görmüş olurlar.
Yeni çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Elbette doğru söylüyorsunuz, birçok çalışma ileride telif hakkı sebebiyle kaldırılmak zorunda kalınıyor ve verilen emeğe de yazık oluyor. Deathstroke bu açıdan güzel bir seçimdi diye düşünüyorum. Dediğim gibi benim sevdiğim ve pek bilinmeyen birkaç karakter daha var, onlara da zamanla el atacağım.

Yeni Deathstroke serisini bekliyorum ben :p Tony S. Daniel çok efsane bir şekilde yazdı ve serinin 8 sayısı ve bir yıllığı var.Hatta yıllıkta İstanbul var!!! Suicide Squad telifli maalesef :/

Deathstroke serisi planlarım arasında, ancak Deathstroke'a biraz ara da vermek lazım bence. O yüzden araya farklı bir seri daha koyduktan sonra Deathstroke'un yeni serisine başlayabilirim.

All-Star Western ilk 6 yada 7 sayısı çevrilmişti sanırım.
ben eğer telifli değilse green lantern 3. ordunun yükselişini okumak isterim.
Bence New 52 de en iyi seri green lantern e ait.
çevirilen sayıları 0-12/21-24 + ilk 2 yıllık.
Arada kalan 3. ordunun yükselişi çevrilmemişti.
Ama telifli olup olmadığını bilmiyorum.

Rise of the Third Army'nin sanırım ilk iki sayısını çevirmiştim bir süre önce. Ancak yakın bir zamanda Arkabahçe, Green Lantern'in telif haklarını aldı ve sanırım 15 ayrı kitabını basacak. Bunların arasında Rise of the Third Army'i görememiştim ben, üzücü bir durumdu benim için. Neden basmadıklarını Arkabahçe'ye sormak lazım...

Mr. Sinister

Yeni Üye
15 May 2015
16
8
Emeğin için teşekkürler öncelikle. Ve tabiki seriyi kendi içinde de olsa tamamladığın için çok sağol:)
All Star Western bir çeviri takımı tarafından sadece 5 sayısı çevirilmiş durumda ve devamı gelicek mi şuan bilmiyorum.
Çeviri konusunda da, hem telifi sıkıntı yaratmayacak hem de uzun soluklu olabilecek bir DC hikayesi isterim ben açıkcası:))
Aslında Wonder Woman çevirileri fazla yok piyasada. Aynı şekilde Shazam ve Aquaman.. Bunların telifi var mı tam emin değilim. Yine de size kolaylıklar diliyorum. En kısa sürede yeni serinizi bekliyorum.
İyi günler:)

Mr. Kripton

Yeni Üye
7 Ağu 2015
3
1
Dostum bu müthiş seriyi bize kazandırdığın için çok teşekkürler. Çevirisiyle balonlamasıyla on numara olmuş. Acaba bundan sonra Death of the Captain America'yı çevirmeyi düşünür müsün ?

Margu

Yeni Üye
1 May 2015
1
0
Merhaba bu seriyi indirmek ve size teşekkür etmek amacıyla üye oldum bu siteye.Müthiş bir çeviri,müthiş bir sayıydı teşekkürler.

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Bütün yorumları okudum, kendim bazı araştırmalar yaptım. Özellikle savok ve The_DarknesS'ın yorumları baya bir düşünmeme neden oldu ve kendi kafamda birkaç seriye karar verdim. Bunların başında "Black Widow" geliyor. Her ne kadar Avengers, Iron Man, Captain America gibi filmlerden kendisini iyi tanısak da bunların dışındaki hayatını pek de bilmiyoruz. Ben bir göz attım ve kendisinin hikayesini çok sevdim, umarım sizler de seversiniz. İlk sayının çevirisi bitmiş durumda ve balonlaması ile uğraşıyorum, yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağım. Tabii bir ön okuma da fena olmaz dedim, o yüzden... :)

- - - -

Birkaç seriyi bir arada götürmeyi düşünüyorum, diğer serileri şimdilik söylemeyeyim de sürpriz olsun. :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ben comics alemine pek dalmasamda bilinmeyen kahramanlara ilgiliyim.:)
Başarılı bir seri olmuş tebrik ederim.
Aramıza yeni çevirmenler katılması da beni heyecanlandırıyor.
Merakla çalışmalarınızı bekliyor olacağım, teşekkür ederim.:)

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
başka bi site tarafından çevriliyo black widow hatta ilk sayısını geçenlerde paylaştılar...
sadece haberin olsun istedim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Daha önceleri hiç okumadığım, adını dahi duymadığım bir kahraman. Gerçi ben çok fazla comics okuyan biri de değilim o başka. :) Ama yağılan her çalışmaya, verilen tüm emeklere saygılıyız forum olarak. Teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için, değerli dostum.