Mockingbird #1 -Çeviri Çalışması

Berkiner

Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2015
125
1,767
Mockingbird'ü sizler için çevirdik. Hazır YGS bitmiş iken 7 çevirmenim ile hız kazanmaya başladık. Fakat tek balonlamacı + bir yardımcı balonlamacımız var. Bu nedenle yavaş yavaş gelecek.

Mockingbird%2B%25282016-%2529%2B001-000.jpg

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Ülkemizde çok az tanınan karakterlerin Türkçe çevirilerini çok önemsiyorum. Çalışmanız için teşekkürler.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
Bu kitap, Jennifer Lawrence'ın başrolünü oynadığı Açlık Oyunları serisine ait değil sanırım. Aynı ismi taşıyorlar (Alaycı kuş) ama konu farklı galiba.

Berkiner

Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2015
125
1,767
Evet aynı ismi taşıyor. :D Hatta Marvel'ın Canary'si diye tarif eden bile var.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Mockingbird Marvel'in eski kahramanlarından birisi. Açlık Oyunları ile ilgisi yok. Marvel'in bu karakteri 70'li yılların başında ortaya çıkmış. SHIELD ajanı hatunlardan biri. Galiba Hawkeye ile ilişkisi de var. DC'nin Green Arrow / Black Canary'si gibi Marvel'in de Hawkeye / Mockingbird ikilisi var.

SHIELD'in klasik üç hatun ajanı var. Black Widow, Sharon Carter (Kaptan Amerika'nın manitası) ve Mockingbird.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Mockingbird Marvel'in eski kahramanlarından birisi. Açlık Oyunları ile ilgisi yok. Marvel'in bu karakteri 70'li yılların başında ortaya çıkmış. SHIELD ajanı hatunlardan biri. Galiba Hawkeye ile ilişkisi de var. DC'nin Green Arrow / Black Canary'si gibi Marvel'in de Hawkeye / Mockingbird ikilisi var.

SHIELD'in klasik üç hatun ajanı var. Black Widow, Sharon Carter (Kaptan Amerika'nın manitası) ve Mockingbird.

Eminim benden daha iyi bilenlerde vardır ancak Cap'in manitası Peggy Carterdır Sharon onun torunumuymuş kızımıymış ne öyle biliyorum. Agent of The SHIELD dizisine bakarak da Bobi Morse'un yani Mockingbird'in kim olduğunu görebilirsiniz. Çizgiroman evrenini tam bilmiyorum ama sinematik evrende Bobi ile Hawkeye arasında bi durum yok. Ha varsa şaşırmam sonuçta Green Arrow dan araklanan bir karakter olan Hawkeye neden G.Arrow ile Black Canary i araklamasın diye düşünmüyor da değilim. ^_~

...ve elinize sağlık beğendiğim bir karakterdir devamını merakla bekliyor olacağım^^

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Kaptan 50 yıl sonra tekrar uyanınca Peggy haliyle yaşlanıyor. Sharon onun akrabası. Kızı mı, torunu mu ben de tam bilmiyorum. Ama sonrasında Sharon ile Kaptan takılıyorlar.

Türkiye'de yayınlanan Kaptan Amerika serilerinde bu hikaye var. Peggy yaşlanmış. Kaptan'ı tekrar genç olarak karşısında görünce çok heyecanlanıyor ama heyhaat. Kaptan'ın kafa cıvır Sharon'a gitmiş bile. Sonrasında Sharon ile düzeyli bir ilişkiye giriyorlar.

Film evreni tamamen farklı. Mesela Natasha (Black Widow) Bruce Banner'a yazıyor. Bruce da, ya abi iyi güzel de ben seninle ilişkiye girersem çok heyecanlanıp Hulk'a dönüşürüm, nasıl olacak diye Natasha'yı ret etmeye yelteniyor. Ama sanırım Bruce'un da gönlü var. Kitaplarda Natasha Romanov ile Matt Murdock arasında ilişki var. Yani Daredevil.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Şimdi tekrar baktım da, evet Mockingbird ile Hawkeye arasında ilişki var. Hatta beraber serileri var. Tıpkı Green Arrow/Black Canary gibi. Basbayağı taklit yahu.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Oha:d:d:d dediğim gibi çizgi romanlarda bölük pörçük okuduğumuzdan tam net bir bilgim yok maalesef. Ama Matt ile Elektra birlikte değil miydi yahu? Hani çizgi romanlarda bile öyle sanıyordum yuh amma çorba yapmışlar. Sinematik evrende işte telifiydi cartıydı curtuydu sıkıntı o yüzden elde olanları kullanmışlar gibime geldi.
Araklama resmen, videolarda dediği gibi malum ikinci dünya savaşı sırasında birbirlerinden çalmışlar işte :d
en belirgini de Quiksilver adamlar resmen Flash ı araklamış daha ne olsun. Flash ve Green Arrow tabi ki daha iyi ama Marvel'ında araklayıp daha iyi yaptığı karakterler var tabi ^^

ikinci video sürekli aşağı atıyor nedeni ni anlayamadım *_*

Moderatör tarafında düzenlendi: