ÇizgiRomanlarını Koklayanlar Derneği | ÇKD

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
Çizgiromanlarını Koklayanlar Olarak bence Dünyayı fethedebiliriz,ne dersiniz :Ğ

1. user01

Son düzenleme:

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
Kimse mi yok ? O Bilkaları,alfaları,tayları,koklayan, içine çeken,işte nostalji diyen kimse yok mu ?
Tek psikopat benim herhalde :D

Son düzenleme:

mehmet bahceci

Kıdemli Üye
24 Eki 2010
113
197
GEBZE/KOCAELİ
Sayın user01 çizgi romanları koklayan,içine çeken kimse yokmu demişsin. Olmaz olurmu küçükken dediğiniz gibi ,tommiks,teksas,zagor ve elime geçen diğer kitapların sayfalarını koklar ve kağıt,mürekkep kokusu ile adeta haz duyardım. Şu an bile bazen elimdeki çizgi romanları koklayıp o kağıt kokusunu içime çekiyorum.....

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
İnanmıyorum,vardır canım,
yazacak bağımlılar yavaş yavaş...
ben yıllar önce bıraktığımı sanıyordum
ama çizgi diyarı yüzünden tekrar başladım...
"Bağımlı" olmak böyle bir şey demek ki...

Son düzenleme:

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
Demekki tek benim :D Denemelisiniz bence :D Koklayış o koklayış artık her gördüğüm çizgiromanı kokluyorum :D

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
“Anketler & Oylamalar” başlığında “Acaba yine böyle ÇR sevdalısı olurmuyduk?” konusuna aylar önce şunu yazmıştım, ama şimdi anladım ki asıl senin bu konuna yazmalıymışım sevgili user01;

“Cağaloğlu İran konsolosluğunun arka sokağı; hani Haşet kitapevinin olduğu dar yokuş, beyaz yaka siyah önlük elimde çanta, yokuşa bağlı bir sokakta tam köşede İtimat Kitap evi diye bir toptancı vardı, merdivenle çıkar girerdin, camekan yok, giriş katı, perakende satış kesinlikle yok, okula giden ben okuldan çıkıp hatta bazen kaçıp oradayım, neredeyse her gün, içerisi tıka basa çizgi romanlarla dolu; balya balya çizgi roman, bir hamal girer öbürü çıkar, çok güzel kokardı mis gibi kağıt, keşfettim içeri girdim kovuldum, yılmadım devamlı içeri girenlerin arasına karıştım, her türlü numarayı denedim yine girdim, en sonunda benden bıktılar ve toptan fiyatına bana bir çizgi roman dahi vermeye başladılar.
Her türlü kitap satıldığı için; Maksim Gorki’ nin “Benim Üniversitelerim” i de oradan almış okumuştum, benim okulum/üniversitem İtimat Kitapevi olmuştu, yıllar sonra gittim İtimat Kitapevi yok, sadece o koku vardı, hissetim, tam o köşede.”