Supergirl Rebirth #1 ÇIKTI!

Zombiet

Çeviri & Balonlama
3 Haz 2016
167
1,494
İstanbul
GalleryComics_1920x1080_20160817_SGREB_Cv1_57990d3d2e12a7.35335695.jpg

İlk kez Otto Binder’in yazdığı, Al Plastino’nun çizdiği Supergirl karakteri, Action Comics #252 ‘’Kripton’dan Supergirl’’ (Orijinal adıyla ‘’The Supergirl From Krypton) sayısında, yani Mayıs 1959 tarihinde ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda Superman’ın kuzenidir.

Gezegeni Kripton yok olmaktayken genç bir kız olan Kara, babasının onu kurtarmak için hazırladığı, rotası yaşanabilir şartları olan Dünya’ya çevrilmiş bir kaçış kapsülüne bilinçsiz olarak babası Zor-El tarafından bindirilir. Annesi Alura buna karşı çıkmaya çalışsa da, Kripton yok olmaktadır ve Zor-El çoktan kapsülü Dünya’ya gitmek üzere fırlatmıştır.

Mükemmel bir Rebirth serisiyle karşınızdayız! Seri sevilirse devam edebiliriz. Her şey size bağlı! Yorumlarınızı, sitenin yorum kısmına veya Facebook sayfamızdaki gönderinin altına atabilirsiniz. Bekliyoruz!

Çeviren: Grandynn
Balonlayan: MrAykut

İndirme linki:

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
Yorumlarımızı kendimize saklıyoruz bazen:).
Kapaktaki karakter çok hoş görünüyor.
Bu seri (rebirth) tüm karakterleri yeniden şekillendiriyor sanırım güncelleştirerek, yeni nesile ya da yeni okuyucu hedef kitlesine diyelim. Dün akşamdan beri boş zaman bulamadığım için henüz indirip inceleyemedim ama diğer çalışmalarınız gibi akıcı ve keyiflidir eminim. Açıklamalı sunum da iyi olmuş, bizim gibi comics karakterlerini iyi tanımayanlara yol gösterici olması güzel. Eline sağlık sevgili zombiet, teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Valla açıkçası tutmuş bir karakterin suyunun çıkarılmasını tasvip etmiyorum.
Ne yani, Superman'den Superboy, Supergirl, Superdog türetmek nedir?
Hani bu eleman o patlayan gezegenden kurtulan tek canlı idi? Köpek ve teyze kızı nereden çıktı?
Erkeği varsa dişisi de olmalı mantığı ile dişi karakterler üretme fikrine asla sıcak bakmıyorum.
Dişi Tarzan, Spiderwoman, Batgirl, Batwoman, ...woman filan üretmek fırsatçılıktır. Okuyucuyu kullanmaktır. Kapitalizmin dibidir. Daha ne diyeyim bilmiyorum.

Bu konunun altına denk geldi ama yorum yapılması isteniyordu madem, tepki yorumumu yazdım.
Diğer serileri takip etmeye çalışıyorum ama bu tür çakma karakterlerden uzak duruyorum.
O yüzden olumlu bir şey yazamadım, kusura bakma.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Valla açıkçası tutmuş bir karakterin suyunun çıkarılmasını tasvip etmiyorum.
Ne yani, Superman'den Superboy, Supergirl, Superdog türetmek nedir?
Hani bu eleman o patlayan gezegenden kurtulan tek canlı idi? Köpek ve teyze kızı nereden çıktı?
Erkeği varsa dişisi de olmalı mantığı ile dişi karakterler üretme fikrine asla sıcak bakmıyorum.
Dişi Tarzan, Spiderwoman, Batgirl, Batwoman, ...woman filan üretmek fırsatçılıktır. Okuyucuyu kullanmaktır. Kapitalizmin dibidir. Daha ne diyeyim bilmiyorum.

Bu konunun altına denk geldi ama yorum yapılması isteniyordu madem, tepki yorumumu yazdım.
Diğer serileri takip etmeye çalışıyorum ama bu tür çakma karakterlerden uzak duruyorum.
O yüzden olumlu bir şey yazamadım, kusura bakma.

Shoryuken bizden değildir :D

Şaka bir yana ben ve benim gibi comicsseverler bile bu durumdan rahatsız aslında.

İlk bölümden anladığım kadarıyla neredeyse dizi evrenine yakınlaşmalar başlamış ya da eski seriyi Türkçe takip edemediğimizden bilmiyoruz.

Ne olursa olsun ufak tefek hatalarınız olsa da
bizde yaptık orası ayrı gayet başarılı ve sebatkar buluyorum sizleri genç arkadaşlarım.
Lütfen ama lütfen daha fazla seriye değil elinizde ki serilere yoğunlaşın öncelikle.

Oneshot deneyimlerinizi arttırmaya yarar.
Hatta bir kaç onshot çalışmasında balonlamada da yardımcı olabilirim sevgili kardeşlerim.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
selam

eski kahramanları yeniliyorlar.biraz daha düzgün vücutlu çizgiler daha yuvarlak siyah beyaz dönemde 32 sayfaya sığdırdıkları çizgileri artık bid yıla yayıp öyle okutuyorlar.

şey... esas söyleyeceğim bu değildi...yaş 65 bizi de şöyle bir 30 yaş yenileseler benden önde giden göbek benim yanıma gelse sacların eksikliklerini tamamlasalar buruşuklukları ütüleseler olmazmı ki diyecektimde..
hayal bu ya. kimbilir.:)

selamlar

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Foruma geç katılmış birisi olarak toparladığım arşivde DC ve Marvel evrenine girmeye korkuyorum açıkçası. Benim gibi orta+ yaş grubu kahramanlarla ve onların yaşadıkları evrenlerle bu kadar oynanmasına (ayak uyduramadığımızdan mı nedir) pek de sıcak bak(a)mıyoruz. Hele bir de az satılan kahramanlara ait maceraların arasına karıştırılan çok satan kahraman sayıları yok mu; ben iyice afallıyorum. O yüzden önce bir güzel frankofon, one shot ve başı sonu belli olan çizgi romanları okumayı tercih ediyorum :)

Tabi bu yazdıklarım sizin emek verdiğiniz çeviri ile alakalı değil. Siz okumaktan ve çevirmekten zevk aldığınız dergiler üzerinde çalışmaya lütfen devam edin. Hedef kitleniz biz değil, kendiniz olmalı. (Bknz. sevgili Daltas)

Bu arada comicslerdeki hikayelerin çorba olması konusunda sizin de düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

TanGel

Yeni Üye
12 Eyl 2012
5
3
ZOMBIET

SuperGirl'ü gerçekten okumak istiyorum. İlgi görmekten çok kendi istediğiniz için yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü karşındakinden karşılık görmeye çalışınca kendi içinizdeki hevesinizi baştan kırmış oluyorsunuz. Gerçekten öyle. Kendimden biliyorum. Anlayacağınız gibi önce kendiniz için yapmanız çok, çok önemli.

Foruma geç katılmış birisi olarak toparladığım arşivde DC ve Marvel evrenine girmeye korkuyorum açıkçası. Benim gibi orta+ yaş grubu kahramanlarla ve onların yaşadıkları evrenlerle bu kadar oynanmasına (ayak uyduramadığımızdan mı nedir) pek de sıcak bak(a)mıyoruz. Hele bir de az satılan kahramanlara ait maceraların arasına karıştırılan çok satan kahraman sayıları yok mu; ben iyice afallıyorum. O yüzden önce bir güzel frankofon, one shot ve başı sonu belli olan çizgi romanları okumayı tercih ediyorum :)

Tabi bu yazdıklarım sizin emek verdiğiniz çeviri ile alakalı değil. Siz okumaktan ve çevirmekten zevk aldığınız dergiler üzerinde çalışmaya lütfen devam edin. Hedef kitleniz biz değil, kendiniz olmalı. (Bknz. sevgili Daltas)

Bu arada comicslerdeki hikayelerin çorba olması konusunda sizin de düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Çorba olmasının sebebi tamamen popülerlik. ABD oldum olası bir kahramanı özellikle Superman ve Batman ikilisini bir türlü öldürüp bambaşka bir kahraman çıkartamadı. Hala ünü ve efsanesi devam etmekte ki ta ki Tv ve Medya ne zaman son bulur işte o zaman Superman ve Batman'in son bulacağını düşünüyorum. Bu tıpkı gerçekten yaşamış da hala onun anısına yaşatmaya çalıştıkları bir gerçek.

Konuyla alakalı ve alakasız gibi görünecek ama 70li yıllarda yaşamış ve ünü yayılarak hem ABD hem de Çin'de adından söz ettiren Efsane Kahraman Bruce Lee. Hala filmleri yapılmakta hala ondan söz edilmektedir. Yanlış ya da doğru. Bruce Lee insanların gözünde hiç ölmeyecek ve hep anılacak. Çünkü yaşayan bir efsane. Heh Superman de bu derece gerçekten yaşamış bir karakter olunca onu ÇR de öldürebilmek yürek ister. Adam Süperman. Hatta bir bölümünde altın renkli olduğunu görüp Tanrı olduğunu bile gördüm.

Benim de düşüncem bu yönde. DC Comics kahramanlarını pek öldüremiyor ya da emekliye ayıramıyor. Çünkü onlardan para kazandıklarının farkındalar. Ne zaman millet ilgiyi keser işte o zaman satışlar durunca da kahramanların sonu gelir. Gelebileceğini de sanmıyorum. Neyse benim gözlemlediklerim bunlar.

NOT: Bu yüzden kesinlikle DC ve Marvel ÇR'lerini alırken seçici olmayı unutmuyorum. Mesela X-Force ve X-23 aldım. Onun dışında alacaklarım var elbette ama seçici olacağım. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Tek sayı çıktı, bu seinin devamı gelmedi.
Türk Çizgi sadece 8 sayısını çıkardı...