KARABALA Geliyor! Yepyeni bir Türk Çizgi Roman kahramanı

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Hikmet Yamansavaşçılar'ın muhteşem çizgileriyle yepyeni bir Türk çizgi romanı geliyor. Yılbaşında çizgi roman satış noktalarında olacak. Çizgi Diyarı olarak çizgi romana desteğimizi gösterelim ve bu albümü edinelim. Çizerimiz Hikmet Yamansavaşçılar yorumlarınızı bekliyor.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Bu tür çalışmaları gördükçe Türk çizgi romanı tekrar diriliyormuş gibime geliyor. Ustalarımızın çalışmalarını görmek mutluluk veriyor. Ustamıza başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin.

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
357
3,056
Tokat -Niksar
İnsan bir an önce çıksın diye düşünüyor, artık çıkacak kitapları takip ederken bakacağımız kitaplar listesine alındı. Ve çıkar çıkmaz satın alınacak.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Tarihi yerli çizgi romanları çok seven biri olarak, bu haber beni çok sevindirdi. :)
Zaten ben yıllardır; bizim tarihimize ait, böyle bir çizgi romanın çıkmasını hayal edip, duruyordum, çıkar, çıkmaz hemen gidip, alacağım. :)

Bu güzel haberin ve paylaşımın için, gönül dolusu teşekkürler dostum. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,479
Tarih dedin mi, akan sular durur.

Şimdiden ustaya teşekkürü borç bilir, çıktığı yolda başarılı olmasını temenni ederim.

Çıktığı anda sahip olacaklar arasındayım.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Son Çizerler toplantımızda ustanın çalışmalarını görme fırsatımız olmuş ve hayran kalmıştık.
Çıkacağı tarihi iple çekeceğim. Uzun soluklu olmasını ve bahtının açık olmasını dilerim.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
A5PLn2.jpg

Karabala'nın çizgi roman dünyamıza yeni bir soluk getirmesini diliyorum. Hikmet ağabeyin nefis çizgilerini öncelikli takip edenlerden biriyim. Sağolsun üstadımızla ara sıra konuşuyoruz, çizgi üzerine hasbihal ediyoruz. Tanıtımları güzel yapılırsa ve çizgi roman okurları da sahip çıkarsa yurtdışında da tutulacağına inanıyorum. Herşey ustanın gönlünce olsun.
Bu çabalar ve yeni üretimler o kadar çok önemli ki!.. Şunun şurasında olmayan bir pazara çizgi roman çizmeye çalışan, mesleğin fedailiğini yapan ülkemizdeki çizgi romancı sayısı bir elin parmakları kadar. Onlara da sahip çıkmasını bilelim. Ki arkası gelsin.
Bu iş de sürekli çizerek gelişiyorsunuz ve ürettikçe açılıyorsunuz. Başkaları da sizi görerek şevkleniyor. Birken üç, üçken beş oluyorsunuz. Kimsenin şevkinin kırılmaması için bu üretimleri önemseyelim. Çizerlerimiz kazansınlar.

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Çizerlerimizi kazanmak kadar çizerlerin de az çok okurları kazanması gerekir bağlamında bir mukabillik ya da bir mutekabiliyet esası olsa gerek.

Elbette ilk etapta müellifin tanıtılması esastır.

Çizim tekniği ve resimle anlatımın resim anatomisi çok hoşuma gitti. Oldukça ve inadına çekici. Bu benim için son derece önemli.

Benim açımda serüven heyecanı son derece geri planda. Hikayenin tarihsel gerçekliği ve anlatım tarzı gerçekliği, akışın mizahı algılatması benim takip ederliğimin esasını oluşturur.

Görsel tanıtım benim açımdan son derece başarılı ve hayli albenili görünmekte. Bir de bunu hikayesi ile değerlendirebildiğimde sonuç kaçınılmaz olur.

Bir eser çalışmasını bilgilendirme yapan üstat değerli Türkmen'e ve bu konuda aydınlatıcı yorum yapan katkı severlere teşekkürler...

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Gerçekten çok güzel bir çalışmaya benziyor. Umarım çok iyi satış rakamları yakalar.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Kahraman bizim,
çizer bizim...
...çizgiler de son derece mükemmel...
Hikmet beyi ortaya koyduğu harika eser için gönülden tebrik ediyor,
ve kısaca diyorum ki;
"bu eser, bu çizgiler, bu kahraman tutar...
Saygılarımla...

52308R.gif

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
Kahraman bizim,
çizer bizim...
...çizgiler de son derece mükemmel...
Hikmet beyi ortaya koyduğu harika eser için gönülden tebrik ediyor,
ve kısaca diyorum ki;
"bu eser, bu çizgiler, bu kahraman tutar...
Saygılarımla...

52308R.gif

hakikaten şahane! ben ilk defa gördüm çizerimizin çalışmasını:9
sabırsızlıkla bekliyorum!

Hikmet Yamansavaşçılar

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
23 Mar 2011
111
733
Sevgili çizgi roman dostları;
Merhaba!
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim. Bir taraftan yorumlarınızı okurken diğer taraftan da KARABALA'yı çizmeye devam ediyorum.
Övgüleriniz beni çok mutlu etti. Çook, çok uzun yıllar sonra yeniden çizgi roman yapmak gerçekten çok zor. Umarım sizlere mahçup olmam. Merak ettiğiniz sorularınız varsa bu satırlarda cevaplamaya çalışırım. Sevgiler...

margath

Yeni Üye
1 Eyl 2011
24
77
kareler film sahnelerini andırıyor..son derece hareketli..bu açıdan gördüğüm en iyi yerli çizimlerden biri..eminim filmi de yapılacaktır...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
7. Çizgi Diyarı Etkinliğinde Hikmet Abi bu çalışmasının müjdesini fısıldamıştı. Görünen o ki, muazzam bir albüm olmuş :) Eline sağlık üstadım..

12 Şub 2010
15,006
543,641
Sezgilerim, Karabala'nın bu çizgilerle comics okuru genç kuşak çizgi roman severlere de sıcak geleceği yönünde...

İyi tanıtım yapılması kaydıyla fumetticiler kadar comics severler de ilgi gösterecektir.

Hikmet Yamansavaşçılar'ın bu eserinin göstereceği performans, diğer çizgi roman sanatçılarımız için de yol gösterici, cesaret verici olmasında rol oynayacaktır.

Karabala'nın Türkiye çizgi romanına bir soluk değil, oksijen pompalayan bir santrifüj olmasını diliyorum.

Çizgi roman severler olarak üzerimize düşen görevler için hazırız.

Başarı dileklerimi sunuyor, Hikmet Yamansavaşçılar ustayı şimdiden kutluyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Ustaya sevgi ve saygılarımı yolluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Dilerim albümün bahtı açık olsun (olacaktır da)...

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
çok güzel çizimler...
sırf Türk çizgi romanına destek için değil...
güzel bir macera okumak için de alınır...

Son düzenleme:

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Bu çizgileri ilk izlediğimde hayran kalmış, bir an önce albüme dönüşmesini dilemiştim. Benim gibi dilekte bulunan oldukça büyük bir çoğunluk olmalı ki, dualarımız kabul oluyor.
Ukalalık saymazsanız düşündüklerimi söylemek isterim.
İlk iki sayfada kendimi Conanvari muhteşem bir macera hissettim. Üstelik de kahramanı bizden biri. Sayın Ramazan Türkmen'in sunduğu sayfanın 3. bandında Tolga hissiyatı aldım. Özellikle son karede göğse konan el -Tolga'da da sık sık izlediğimiz- yapılması oldukça zor bir anatomik duruş içeriyor.
Onun dışında mükemmel bir başyapıt izleyeceğimize eminim.
Birinci albümü çıktı sayıyorum ve iki, üç, dört, beş diyorum.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Hikmet abi ile ç.d toplantısında tanıştım 30 yıl aradan sonra tekrar çizmeye başlamış.İyide yapmış çizgileri çok kuvvetli ve anlatımları sinema filmi gibi kağıda aktarmaya çalışıyor.
Çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.Mutlaka alacağım kitaplığımda usta çizere yer ayırdım bile.
Seri uzun ve devamlı olur inşallah,Tarkan ve Karaoğlan gibi.
Teşekkürler haber için saygılar sevgiler.

Tarantino

Yeni Üye
12 Kas 2015
4
17
Tam 35 yıl sonra bir dönüştü bu. Çizgi Diyarı Toplantısında tanımıştım kendisini. Böyle bir Üstad'ın bu kadar uzun süre ara vermesine anlam verememiştim. Fakat kendisiyle tanışıp, sohbet ettikten sonra kendisine hak vermedim de değil açıkçası. Türkiye'de çizgiroman tirajının çok düşük olmasından yakınıyorduk hepimiz. Çizgiroman severlere burada çok iş düşüyor. Yurtdışında verilen değerin, aynı şekilde Türkiye'de çizgiroman üstadlarına da verilmesini can'ı gönülden temenni ediyorum. Karabala'nın çizgiroman tarihine yepyeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Uzun bir aradan sonra bence bu Çizgiroman dirilişinin başlangıcı olacaktır. Anatomi ve renklendirme çok başarılı. İsmi de ona keza. Karabalayı okuyarak, satın alarak yaşatalım. Yolu ve bahtı çok açık olsun. Bileğine, emeğine sağlık Üstadım...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
Öncelikle Allah bahtını açık etsin.
Bu tür çizgi romanlara ihtiyacımız var.
Sürekli olarak,okuyucu kitlesinin yayın çıkıncaya kadar bilgilenmesi iyi olur.
Kahramanımız hayırlı olsun.
Merakla çıkmasını bekleyenlerdenim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Üstat öncelikle ellerinize sağlık.
Birileri elini taşın altına koyup risk almadıkça bazı işler yürümez oluyor. Bu anlamda, biz okurlar olarak size elimizden gelen tüm desteği vereceğiz elbette.
Konudan yeni haberdar olan birisi olarak biraz google araştırması yapayım dedim; fakat karabala hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım.
Biraz ön tanıtıma ağırlık verip, beklenti yaratmanın da iyi olacağı kanaatindeyim.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Yılbaşının gelmesini iple çekiyorum. :)
Tarihi yerli çizgi roman severler olarak, bütün umudumuz, karabala'nın, bomba gibi patlayıp; bir karaoğlan, tarkan ve kara murat gibi, büyük rağbet görmesi ve popüler olmasıdır.. :)

Haydi inşallah. :)

cagataykhan

Süper Üye
13 Mar 2010
566
1,237
aaa, bu çizgiler Türkiye Çocuk'taki Oğuz kağan'ın çizgileriyle aynı. yıllarca merak ettim durdum. O ismsiz çizimler kime aitti diye. Çok sevindim. Twitter da Levent cantek de bir sayfasını twitlemiş. Sanırım o.

hakumorphy

Yeni Üye
13 Kas 2015
3
10
Bu büyülü dünyaya insan kendini bir kere kaptırdı mı kendini alamıyor. Hele ki çizgiler bu kadar mükemmelse. İşte o zaman bu dünyadan çıkmak istemiyor insan.
Eğer bu 9. sanatsa, herkesi bu sanatta elini taşın altına koymaya davet ediyorum.
Hikmet hocam; sizi tebrik ediyor, Karabala'yı dört gözle bekliyorum.

Son düzenleme:

Tarantino

Yeni Üye
12 Kas 2015
4
17
Sayın ustam, çok merak ettiğim kurşunkalem çalışmalarınızı ya da Karabala'nın eskiz çalışmaları varsa birkaç tanesini buradan yayınlamanız mümkün mü? Çalışırken nasıl bir yol izliyorsunuz? Yazabilir misiniz? Çizgilerinizden çok etkilendim. Saygılar...

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,827
Ustamıza başarılar diliyorum güzel çalışma hele birde ustamızın oğuz kağanın çizeri olduğunu yeni öğrendim sabırsızlıkla eserlerin basımını bekleyenlerden biride benim saygılar

Tarantino

Yeni Üye
12 Kas 2015
4
17
Sayın ustam, çok merak ettiğim kurşunkalem çalışmalarınızı ya da Karabala'nın eskiz çalışmaları varsa birkaç tanesini buradan yayınlamanız mümkün mü? Çalışırken nasıl bir yol izliyorsunuz? Yazabilir misiniz? Çizgilerinizden çok etkilendim. Saygılar...

Sayın ustam,
Size daha önce yukarıda yazdığım yazıdan sonra, paylaşımınızı görünce gözlerime inanamadım. Beni çok mutlu ettiniz üstadım. Hayranlıkla eskiz çalışmalarınızı, çizimlerinizi inceliyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

region

Yeni Üye
9 May 2016
1
3
Çok güzel bir çizgi roman olmuş hayırlı olsun.inşaallah bu tür Türk çizgi romanların devamı gelir.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Karabala. Bizim çizgi romanımız. Üstad bizden, kitap bizden, hikaye bizden. Özenerek hazırlanmış, nadide bir eser. Alıp okuyalım. Hayırlı olsun.:)

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sipariş vermiştim,salı günü elime geçti anında okudum tabii...
Hakikaten hem çizimler hem de renklendirme mükemmel,hikaye de güzel.Bu güzel kitap ile ilgili tek dileğim:İnşaallah devamı gecikmez.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Orta Asyadan çıkan karaoğlan ve tarkan tadında bir karakter
görünümünde Karabala. Ve umuyorum çok özel bir hikaye
ve kurgu ile farklı kapılar açacak çizgi roman dünyamızda...
Bu bahar, sonbahar, olmadı, ilkbahar bekliyoruz yeni sayıyı :)...