Blek çocukluk macerası

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,577
Teksas.jpg

Blekin çocukluk macerasını nette gördüm,
bilgisi veya elinde olan varmı, merak ettim.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,073
Bursa
Ceylan hangi seride acaba tahminim 1.seride galiba yakında ya palio ya haluk bey yada bakunin buna açıklama getirir.

Çelik Blek'in çocukluk günlerinde annesi ve babasıyla yaşadığı dönem ve bu dönemde İngilizler ile nasıl başının belaya girdiği ailesinden ayrılışına kadar konu ele alınıyor. Bu macera taranmış olarak yanlış hatırlamıyorsan üç yada dört kitap var. Teksas arşivimde var artık hangi sayılar da bilemiyorum lakin arayıp bulması ve gerekli kırpma işleminden sonra paylaşım yapabiliriz bunun için hemen zaman veremem ama yine de bu hafta içinde halletmeye çalışırım.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,577
Harikasınız palio68 (Hasan abi), çok sağolun.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,073
Bursa

Deki nin çevirdiği de olabilir kapaktaki resim karesi var.

http://www.cizgidiyari.com/forum/teksas/11708-blekin-oykusu-progress-home-work-renkli-6.html

Mecera doğrudur gandor08 dostum deki zamanında tek tek sayfaları renklendirip paylaşım yapmıştı. Konu macerası Türkiye baskısı da taranıp paylaşım sırasına giren kitaplar arşivinde lakin şu an sayısını hatırlayamadım.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,620
NAsılsa çıkar şayet bizdede basıldıysa. Benim Teksas arşivi biraz karışık teke tek baksamda işin içinden çıkamam.

F.Akture

Süper Üye
25 Mar 2015
14
104
Posta Arabası üçüncü sayıda geniş bir EsseGesse dosyası olacak. Teksas ve Tommiks ile ilgili bir çok ilginç bilgi bulunacak.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,620
Dün akşama kadar ben hiç bakmamıştım ama abi bir girdim ki o ne elli tane seri, bir sürü yayıncının basımı.

İyi bir şekilde el atılması gerekiyor.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,073
Bursa
Teksas ve Tommikslerin listeleri çok karışık düzenlemek zor

Tommiks listelerinde bir sorun olmaması gerekiyor dostum.
Ceylanların genel açılımını detaylarıyla yazdık forumda var. Bir sorun var ise bizlere de bilgi verebilirsiniz unuttuğumuz detayda olabilir. Bunun dışında Tay, Aksoy, Ecem yayınları listesinde bir karışıklık olmaz.