Ve Brendon Sona Erdi...

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Sergio Bonelli'nin resmi sitesinde Aralık 2014 tarihli 100. sayısıyla Brendon'un sona erdiği duyuruldu. Sayının tanıtım yazısının üst bağlığında "Brendon, destansı öyküsünü bu hikayeyle noktalıyor" türünde bir yazı var. Sayının başlığı da zaten "Veda Gecesi" adını taşıyor. Corrado Roi ustanın çizgileriyle veda eden kahramanımızın 100. sayısı, Bonelli geleneklerine aykırı biçimde siyah beyaz basılmış görünüyor. İllüstre kapaklarına paralel farklı bir renklendirmeyle veda etmesini dilerdim. Bu güzel seriyi okuyucularına armağan eden Claudio Chiaverotti'ye, çizerlerine, güzel kapaklarından dolayı Massimo Rotundo'ya ve Türk okurlarına şimdilik ilk 45 sayısını armağan eden Çizgi Düşler'e de ayrıca teşekkürler.

Selamlar
Lami Tiryaki

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Brendon bana Dylan Dog'un postapokaliptik bir zamanda geçen bir izdüşümü gibi gelmiştir.
Sedece forumumuzdaki taramalarından okuduğum karakter hakkındaki bilgilerim forumdaki tarama kitaplar kadar.
Maceralarında olay gerçek - rüya - yanılsama arasında gider gelir.
Karakteri benden daha iyi tanıyan kişilerin yorumları daha önemli.
Benim kişisel kanaatimce de bu kadar uzun sürmesi bence başarıdır.
Sonuçta daha başarılı karakterler bile birgün veda edebiliyor.

MehmetMAH

Süper Üye
28 May 2013
37
167
gaziantep
er çok sevdiğim hikayeler ken parker ve brendon.bitmesine sevindim ,bittiğine göre bi yol bende bulur okurum.şimdilik sadece 1001 romandan çıkan 4 cild var

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Her güzel bir şeyin bir sonu var. Brendon Fantastik öğeler taşıyan bir kitaptı favorilerimdendir. Üzüldüm. Şimdi sıra tamamı 100 sayı olan esere sahip olmada Umarım Bizde hepsi yayınlanır.