Gerekli Şeyler X Men Klasik Cilt 5 Balonlanmayan Sayfa

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Değerli dostlar,

Kendi aramızda tartıştığımız konulardan biri de çizgi romanda baskı kalitesi. Çoğu zaman amatör çeviri ve balonlama çalışmalarının yayın evlerinden daha iyi olduğunu söylüyoruz. Amatör bir arkadaşımızı ise bırakın bir sayfayı bir balonu balonlamadayı unuttuğunda ne biçim eleştiriyoruz. Ya balon atlayan yayın evi olursa? Bırakın bir balonu bir sayfayı unutursa?

Gerekli Şeylerin çıkarttığı X Men Klasik serinin bütün sayıları elimde mevcut ve eski hikayeleri keyifle okuyorum. Lakin dün okuyup bitirdiğim 5. cildin 119. sayfasının balonlamasını unutmuşlar.
Gerçi okumanızı engellemiyor ama insanın keyfini kaçırıyor.

SAM_2605.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,719
Hep söylüyorum ve bu bir abartma değil.
Çizgi Diyarı tüm yayınevlerinden çok daha fazla sayıda ve daha kaliteli çizgi roman çeviri balonlaması yapılıyor.
Bunun sırrı basit; ticari amacımız yok, sevgi ve çizgi roman aşkıyla başarıyor arkadaşlarımız.
Tüm çeviri ve balonlamacı arkadaşları bu vesile bir kez daha yürekten kutluyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Gerekli Şeyler'in basiretli bir tüccar sıfatıyla bu sayıyı yeniden basması ve eskileriyle değiştirmesi gerekiyor. Aslında bu ve benzeri türden problemler epeyce yaygınlaşmaya başladı. Biz de bugün yeni çıkan bazı yayınlarda yer alan baskı ile ilgili kimi problemler üzerine konuşmuş ve bunların yayıncılar tarafından değiştirilmesi gerekliliğine değinmiştik. Bakalım bunu yapacak bir yayıncı çıkacak mı?

Bilgilendirme için teşekkürler, sevgili Murat.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
fuarda bu baksıyı böyle görmüştük... unutulmuş deyip geçmişlerdi. dediğin gibi sevgili The_Darkness aslında toplatılıp yeniden dağıtımı yapılmalı ve almış olanlara değiştirme şansı tanınmalı ama nerde öyle yayınevi bizde... :) bir sayfa için yapmayacakları kesin...

sekvens

Yeni Üye
29 Ağu 2011
45
72
fuarda bu baksıyı böyle görmüştük... unutulmuş deyip geçmişlerdi. dediğin gibi sevgili The_Darkness aslında toplatılıp yeniden dağıtımı yapılmalı ve almış olanlara değiştirme şansı tanınmalı ama nerde öyle yayınevi bizde... :) bir sayfa için yapmayacakları kesin...

aynen dostum bunu yapamazlar ama işlerine geldiği zaman "korsan yayın" diye yaygara koparırlar :)

s.b

Kıdemli Üye
25 Ağu 2009
104
396
Bir önceki mesajda yanlış tıkladığım için silindi.

Sanırım bu resim faydalı olur.

10489702_10152464101297570_2134173849392831130_n.jpg