Ramazan Türkmen'in Çizim ve Grafik Tasarımları

Ramazan Türkmen'in Çizim ve Grafik Tasarımları

Çizgi Duyurular

Like Tree224Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-03-2013, 18:49   #1

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1496663
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Yeni Ramazan Türkmen'in Çizim ve Grafik Tasarımları
Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Ana Bilim Dalı Grafik Bölümü mezunu olan dostumuz, tasarlamayı, çizmeyi, üretmeyi kısaca hayal etmeyi çok seviyor.

Çizim yapmaya 7-8 yaşlarında Tarkan sevgisiyle başlamıştır. Aslında hem alaylı, hem mekteplidir. 12-13 yaşlarında Karaoğlan dergilerinde çizimlerinin yayınlanması ile heveslenmiş, Suat Yalaz'ın Özel Ulak’ta mektuplarına öğretici bilgilerle cevap vermesi bu işe yönelmesine sebep olmuştur. Sonraki yıllarda iki üniversitede akademik eğitim alarak mesleğe atılmış, Üniversiteye yetenek sınavında birincilikle girmiştir.

Yayınevleri ve resmi kurumlar için kitaplar, dergiler ve kapak çalışmaları tasarlamış, kısa çizgi-romanlar çizmiştir. Çok sayıda amblem ve logo tasarımı gerçekleştirmiş, kurumsal tasarımlar yapmıştır.

İlk macerasını 1989 yılında Zaman Gazetesinde çalıştığı sıralarda çizdiği, ikincisi yarım kalan, şimdilerde ise tekrar hazırlamaya başladığı Selçuklu Devleti'nin Başkomutanı AFŞİN BEY isimli gerçek bir tarihi kahraman, çizgi roman karakteri vardır.
Senaryosu yazılmaktadır ve yeni maceraları çizilerek OLGAR'dan sonra raflardaki yerini alacaktır.

AFŞİN BEY TANITIM KLİBİ

Ramazan Türkmen'in kendi sunumuyla;
"Hunlar’dan Osmanlılar’a kadar Türklerin Batıya doğru yaptıkları tarihi yürüyüşe, 'Büyük Türk Hakanlığı' deniyor. Bu bizi açık denizlere götüren 2200 yıllık çok uzun bir yürüyüştür. Selçuklular ile Anadolu kapılarına dayandığımızda, karşımızda Bizans'ı bulmuşuz. İşte Afşin Bey tarih sahnesine Alparslan'ın maiyetinde 11. Yüzyıl başlarında çıkmış; Selçuklu Ordularının başkomutanıdır. Malazgirt Zaferi’nde Hilal taktiğini yönetmiştir. Anadolu'nun yurt yapılmasında, dört bir yana akınlar düzenlemiş, bütün güç, yetenek ve dehasıyla çalışmıştır. Tiflis, Kars, Ani, Kayseri, Trabzon ve Anadolu'nun fatihi olmuştur.
İzlenceyi sevgili dostum Şahin Efe Yılmaz büyük fedakarlıklarla hazırladı.
Spot yazılarda Olgar'ın senaristi sevgili Çetin Kapdan kalemini esirgemedi.
Her ikisine de bir kez daha gönül dolusu teşekkürlerimi gönderiyorum.
İnşallah çizgi romanını da bitirip yayınlayacağız.
Tarihimize sahip çıkmayı, en mukaddes görev biliyorum.
Ve bütün çocuklarımızın, gençlerimizin de sahip çıkacaklarından asla şüphe etmiyorum..

İzleyen tüm dostlara sevgi ve saygılarımızla..

Çalışmalarından bazıları şunlardır:

Karaoğlan Volkan keskin çizimi

Murat Serezli çizimi

Bedir Savaşı Çizimleri

Değişik zamanlarda çizdiği kısa çizgiromanları

profesör isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09-03-2013, 19:30   #2

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1496663
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Kartpostal olan desenlerinden örnekler

Tiyatro Afişlerinden

Dergi kapaklarından...

Amblem ve Logolarından bir kaç örnek

profesör isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09-03-2013, 20:53   #3

fantoma98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 281804
•Rep Seviyesi :
fantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond reputefantoma98 has a reputation beyond repute
mükemmel çalışmalar ramazan beyin ellerine sağlık afşin beyi kitap olarak bekliyoruz...
profesör and R.Türkmen like this.
fantoma98 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09-03-2013, 21:47   #4

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 978849
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Güzel çalışmalar.
Kitap olarak bekliyoruz.
Başarılarının devamını dilerim.
Alt 09-03-2013, 22:10   #5

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
abdullah is on a distinguished road
Bu çizimleri daha yakından da görmüştüm. Kendileriyle tanışmak da benim için bir şerefti Gerçekten müthiş işler çıkartıyor Afşin Bey'i ve Olgar'ı aldığım gibi yanına koşup imza isteyeceğim Çalışmalarının devamını dilerim
abdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09-03-2013, 23:21   #6

hadon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 148277
•Rep Seviyesi :
hadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond repute
Hocam teşekkür ederim. Harika çalışmalar. Olgar'ı da Afşin Bey'i de heyecanla bekliyoruz.

Ben Afşin Bey'i daha çok seveceğim galiba.

Yukarıdaki nefis resmi görünce dayanamayıp bir duvar kağıdı hazırladım. Umarım Ramazan Usta kızmaz.

19/10 oranlı büyüğü şuradan indirilebilir:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 09-03-2013, 23:32   #7

byalican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
byalican is on a distinguished road
Çizimler gerçekten çok güzel.
byalican isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09-03-2013, 23:55   #8

•Rep Puanı : 3570
•Rep Seviyesi :
cemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond reputecemsultan has a reputation beyond repute
Çizimler gerçekten çok güzel.Merak ve heyecanla bekliyorum.Emeğinize sağlık.
cemsultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10-03-2013, 16:30   #9

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 726308
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Üstadın çizgileri ve tasarımları çok güçlü. Haluk Abi'nin tanıtımı da çok hoş olmuş.

Ramazan Türkmen üstadımla aynı havayı solumak, aynı şeyi seviyor olmak büyük keyif.

Ellerine, yüreğine sağlık, üstadım. Çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

Eserlerinin basılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Konu direnc11 tarafından (10-03-2013 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.
direnc11 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13-03-2013, 13:26   #10

R.Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 41367
•Rep Seviyesi :
R.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond repute
Çok teşekkür ediyorum Haluk ağabey. Beni onure ettiniz.
Çalışmalarımı burada görmek beni yeniden heyecanlandırdı.
Emek verdiğimiz işlerin değer gördüğünü bir kez daha anlamış olduk.
Böylesine zengin bir sunumla çalışmalarımın tanıtımına katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.

Geç mesaj yazdığım için de lütfen kusuruma bakmayın.
Murat Serezli dostumuzun babasının vefatına çok üzüldüm.
Böyle acı bir olayın üzerine içimden yazmak gelmedi.
Cenaze törenine katılamadım. Bundan ötürü büyük üzüntü duyuyorum.
Fakat sizlerin cenazeye katılmanız beni bir nebze olsun rahatlattı.
Bende tekrar buradan Metin Serezli ağabeyimize Allah'tan rahmet diliyorum,
dualarımız onunla olacak.

@fantoma98; çok teşekkürler, inşallah kitap olarak okuyabileceksiniz. Çalışıyoruz, ama önce Olgar'ın çinisini bitirmeliyim..

@ertuğrul; iyi dilekleriniz için çok teşekkürler, çok mutlu oldum.

@abdullah; sen iste imza kolay.

@hadon; eline sağlık ne kızması aksine çok sevindim. Çok teşekkürler.

@byalican, @cemsultan; beğenmenize sevindim. Yüreklerinize sağlık. Beklediğimize değecek inşallah..

@direnc11; est. o sizin bakışınızın güzelliği.. Bende sizlerle çizgi üzerine hemhal olmaktan büyük keyif alıyorum.

Tüm arkadaşlara yürek dolusu sevgi ve selamlarımı gönderiyorum...

Konu R.Türkmen tarafından (13-03-2013 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.
R.Türkmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
afşinbey, çizgiroman, grafik, ramazan türkmen, tasarım

Seçenekler
Stil