Çizgi Roman Kitaplığımız Büyüyor!

Çizgi Roman Kitaplığımız Büyüyor!

Çizgi Duyurular

Like Tree7Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24.Kasım.2011, 16:05   #21
Süper Üye

vakanuvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 31996
•Rep Seviyesi :
vakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond repute
Yukarıda yazdığımı düzenlemek ve yumuşatmak istedim ama "özel koleksiyon" tanımı ben ve bu çalışmada yer alanları yanlış yere konumlandırıyor, düzeltemedim.

Özel koleksiyon ve kitaplık'ın haberini yapıyor gibi olmuşuz...! Yayınevlerinden keyfimiz için kitap topluyor olmuşuz (kitap sayısı 6.500, çr 1000'e yakın), şahısları kandırıyor gibiyiz...!

kemalettin, kızma ama bu uğurda emek veren çok kişi adına kırıldım!

Ümit
Alt 24.Kasım.2011, 20:46   #22
Kıdemli Üye

kemalettin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 6254
•Rep Seviyesi :
kemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond repute
Alıntı: CROP´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yukarıda yazdığımı düzenlemek ve yumuşatmak istedim ama "özel koleksiyon" tanımı ben ve bu çalışmada yer alanları yanlış yere konumlandırıyor, düzeltemedim.

Özel koleksiyon ve kitaplık'ın haberini yapıyor gibi olmuşuz...! Yayınevlerinden keyfimiz için kitap topluyor olmuşuz (kitap sayısı 6.500, çr 1000'e yakın), şahısları kandırıyor gibiyiz...!

kemalettin, kızma ama bu uğurda emek veren çok kişi adına kırıldım!

Ümit

Umit Kardesim,

Amacim sizi hicbir zaman kirmak degil

Sadece tum bu baslik altindaki yazilara baktigimda
  • bu kutuphaneden nasil yararlanilir
  • kimler yararlanabilir
  • Hangi saatlerde
  • hangi adreste

bilgilerini mesajinizin altinda imza olarak gormekten vazgectim ama
konunun ilk mesajinda bile goremedim.

Belki de bu sadece benim beklentim, hic kimse sorgulamadigina gore.

Elestirilerimi kirici olarak alirsaniz yanlis anlasilmaktan dolayi cok uzulurum.

Ayrica Modadaki cizgi roman atolyesindeki o yaratici ve mukemmel sunumunuzdan dolayi sizi hep cok takdir ediyorum.

Buradaki kutuphane ile ilgili goruslerim yazili hali "cok direk gelmis" olabilir.

Lutfen olaya bir de buradaki mesajlara okuyucu gozunden bakin.

Bunun kirici amacli olmadigina inanmanizi diliyorum

Konu kemalettin tarafından (25.Kasım.2011 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.
kemalettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2011, 09:47   #23
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
vakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond repute
Alıntı: kemalettin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Umit Kardesim,
Amacim sizi hicbir zaman kirmak degil
Sadece tum bu baslik altindaki yazilara baktigimda
  • bu kutuphaneden nasil yararlanilir
  • kimler yararlanabilir
  • Hangi saatlerde
  • hangi adreste
bilgilerini mesajinizin altinda imza olarak gormekten vazgectim ama
konunun ilk mesajinda bile goremedim.
Belki de bu sadece benim beklentim, hic kimse sorgulamadigina gore.
Elestirilerimi kirici olarak alirsaniz yanlis anlasilmaktan dolayi cok uzulurum.
Ayrica Modadaki cizgi roman atolyesindeki o yaratici ve mukemmel sunumunuzdan dolayi sizi hep cok takdir ediyorum.
Buradaki kutuphane ile ilgili goruslerim yazili hali "cok direk gelmis" olabilir.
Lutfen olaya bir de buradaki mesajlara okuyucu gozunden bakin.
Bunun kirici amacli olmadigina inanmanizi diliyorum

Sözlerimin tümünü geri alıyorum (bilgi veren kısmı hariç) kusuruma bakmayın lütfen. Atölye günü gelip "merhaba" demeyişinize sayın bunu artık ödeşmiş olalım sizin için de uygunsa

"Özel kütüphane" tanımı çok yanlış algılabilecek bir suçlama gibi geldi bana önü arkası olmayınca... Hani özel kitaplığımızın havasını atıyormuşuz gibi elalemin ortasında

Neyse....

Kütüphane son derece geniş bir katılıma açık aslında. Almanya'daki örnekten yola çıkarsak, kütüphaneye dünyanın her yanından kitap geliyor düzenli olarak ve bunların hepsi dünyanın her yanından gelen araştırmacılara sunuluyor.
Genel geçer okur, çocuk ve öğrenciler işin dışında tutuluyor bildiğim kadarıyla. Bir anlamda sadece bilim/sanat insanlarının girdiği laboratuar gibi kullanılıyor.

Bizim yapmaya çalıştığımız şey bunun Türk işi Yine de meraklılarının ve özel olarak o alanda çalışanların faydalanabileceği bir kütüphaneyi hizmete sokmaya çalışıyoruz. Ancak öğrenci ve çocuklardan yine de uzak kalacağız. Yayınevleri depolarında çürüyen, hamura gönderilen, el altından kuruşlara satılan, farelerin kemirdiği, çöpe giden kitaplarından birer örnek vermekte bile nazlanırken kitapların yıpranma payını da hesaba katarak kullanımda sınırlama koyacağız mecburen.

Tez hazırladığım günlerden yola çıkarak söylüyorum, çr üzerine tez hazırladım ve Milli Kütüphane dahil hemen hiç bir yerde kaynak bulamadım zamanında. Yurt dışına açılıp ingilizce, almanca, fransızca metinlere-kitaplara ulaşıp 150 sayfalık tezimi 8 yılda tamamlayabildim de mezun oldum. Şimdi üniversitelerde bu konuda araştırma yapanlara kolaylık sağlayabilecek bir kitaplık kurabiliyor olmanın keyfini çıkarıyorum açıkçası. Lütfen yanlış anlaşılmasın ama hemen her ay tanımadığım bir öğrenciden teziyle ilgili yardım mesajı-telefonu alıyorum, haberleşerek uzaktan tez yazıyoruz birlikte/kaynaklara yönlendiriyorum veya elimdekilerden fotokopi çekip gönderiyorum. Şimdi gelip tek yerden yığınla okuyup gidecekler Son örnek olsun, çizgi roman üzerine bir doktora tezinde toplam kaynak sayısı 3 idi ben devreye girene kadar. Sayın hocamızla konuştuk, kitaplar buldum, onlar eklendi v.s. Bunu aşacak bir formül arıyorum bu kitaplıkla.

Bu arada çocuk ve gençlik edebiyatı alanında da eksiklerimiz var. Ancak yine de bu açık daha çabuk kapanacak gibi görünüyor. Ortalık çocuk kitabı okumadan mezun çocuk gelişimci kaynıyor. Gençlik ve ilk gençlik üzerine yazan bile yok neredeyse.

Bu kitaplık/kütüphane ciddi bir kaynak eksikliğini tamamlamayı hedefliyor.

Açılışı henüz yapamadık. Bu nedenle daha kullanıma açık değil. Kitapların listelenmesi işi uzuyor ve her yeni bağışla da bu iş karışıyor. Bu ay sadece almanyadan 3 büyük koli kitap geldi. Açılmamış kutuları saymıyorum bile. Düzenli maaşlı kimse çalışmıyor daha işin başında. Ben gibi gönüllülerle Üniversite hocaları ve öğrencileri boş zamanlarımızda tamamlamaya çalışıyoruz işi. Ama bitecek bu sene içinde benim tahminim bu yönde. İşte o zaman keyifle arkama yaslanıp "oh ne güzel bir işin içinde oldum be yav" diyeceğim elimde çayım raflara bakarken :O)

Aklınıza takılan başka bir şey olursa açıklamaktan mutluluk duyarım.
Alt 25.Kasım.2011, 11:12   #24
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1360861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Sevgili kemalettin'i takdir ediyorum.
Mesajını, açıklamasını, gönül kırmadan düşüncesini sürdürmesine bayıldım.
Her ne kadar Sevgili ÇROP'umuzun başta gönül koymasına karşın, eğitimci yanını unutmadan ve tatlı dilin dayanılmaz cazibesi karşısında mükemmel açıklaması ile sanırım konu tatlıya bağlanmıştır.
Sıra katılımı artırmakta..
kemalettin bunu beğendi.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2011, 19:18   #25
Kıdemli Üye

•Rep Seviyesi :
kemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond reputekemalettin has a reputation beyond repute
Icon7
Alıntı: CROP´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Atölye günü gelip "merhaba" demeyişinize sayın bunu artık ödeşmiş olalım sizin için de uygunsa

Tamam o zaman. Kismetse baska bir etkinlikte gorusur bir cay/kahve/bira ile sohbete devam ederiz.
kemalettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2011, 19:24   #26
Kıdemli Üye

•Rep Seviyesi :
Icon7
Alıntı: savok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesajını, açıklamasını, gönül kırmadan düşüncesini sürdürmesine bayıldım...

Tesekkur ederim.

Bu tek boyutlu - yazili- mesajlarla ne yazik ki yanlis anlasilabilmek cok kolay. karsilikli yuz yuze iletisim icinde olsaydik bu duruma hic dusmezdik diye dusunuyorum.

iyi calismalar diliyorum
Alt 25.Kasım.2011, 20:30   #27
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
Tamam o zaman. Kismetse baska bir etkinlikte gorusur bir cay/kahve/bira ile sohbete devam ederiz.

Yok, sohbete devam edelim, kahveyi çayı başka bir konu için bahane ederiz bence.
Alt 25.Kasım.2011, 20:33   #28
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
Alıntı: savok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesajını, açıklamasını, gönül kırmadan düşüncesini sürdürmesine bayıldım.
Her ne kadar Sevgili ÇROP'umuzun başta gönül koymasına karşın, eğitimci yanını unutmadan ve tatlı dilin dayanılmaz cazibesi karşısında mükemmel açıklaması ile sanırım konu tatlıya bağlanmıştır.
Sıra katılımı artırmakta..

Hata bendeydi Savok başkasında değil. Belki "nasıl yani"li bir soru sorup sohbeti uzatıp açıklama alıp sonra yanıt verebilirdim, bilmiyorum şimdi. Okuyanlardan özür dilerim.

Katılım konusundaki teşviğin için teşekkür ederim. Bunu alnımızın akıyla başarırsak belki yurt dışından gelip bizde neler basıldığını araştıranlara da alanında uzmanlaşmış bir kaynak, arşiv sunma şansımız olacak.

Ümit
Alt 25.Kasım.2011, 22:54   #29
Yasaklı Üye

cemalnacitolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 50488
•Rep Seviyesi :
cemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond repute
Çizgi Roman Kitaplığı halka acık mı

Bilgi rica edecektim

Bunları bende merak ediyorum crop sadece bilgilendirme sitesi mi?
Sanırım burdaki gibi e-kitap paylaşımı yok.
kemalettin bunu beğendi.
cemalnacitolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Kasım.2011, 00:23   #30
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
Alıntı: cemalnacitolga´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunları bende merak ediyorum crop sadece bilgilendirme sitesi mi?
Sanırım burdaki gibi e-kitap paylaşımı yok.

Cemalnacitolga merhaba,

Site? Çok isterdik valla. Sitede villada olsun kütüphanemiz, şöyle bahçeli havuzlu Hatta almanya'daki gibi bir şato olmasına da hayır demezdik herhalde...

Adamlar Almanya'da bir kütüphane için işte bu yapıyı ayarlamışlar, dünyanın bütün kitaplarını topluyor dünyanın bütün araştırmacılarına kapıları açıyorlar... Ooooof, of...

Üzüntü ve şaka bir yana yayınevlerinden topladığımız kitapları rafa koyuyoruz ve kütüphanenin kitaplarının çoğu ele almalık ve okunmalık :O)

Önümüzdeki günlerde bir duyuru yaparak cd'de çizgi roman isteyeceğim her kategoriden. Ama onlar da yine kütüphane içinde kullanıma tabii olacak.

Sonradan bir internet sitesi hazırlandığında kategoriler belirlenecek ve daha çok kitap kapakları ve künyeleri paylaşılarak araştırma yapanlara bu kütüphaneden nasıl faydalanabilecekleri gösterilecek. Belki işin içine bilgi de girer, proje aşamalı yerine geitirildikçe yeni dertler açıyoruz başımıza kudurukluğumuzdan... Bunu da yaparız başkasını da ama büyük olasılıkla internet üzerinden paylaşım olmayacaktır.

Bookmarks

Seçenekler
Stil