Fransızca veya İspanyolca bilen Çizgiromanları ve Yardımı Seven Arkadaşlar Aranıyor..

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,028
Denizli - İstanbul
Elimde bulunan ve Türkçeye çevrilmiş bazı çizgiromanların eksik sayfaları var.
Bunların Orjinalleri mevcut ama bende Fransızca veya İspanyolca yok...
Fransızca çeviri yardımına istekli birisi çıkarsa öncelikle Bob Morane'nin güzel bir macerasını Balonlama şansım olacak...
İspanyolca da ise Eric Castel'in eksik kalan 4 cü macerasını tamamlayabileceğim...
Ve ilerde başka şeyler de elbet çıkacak....

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
sevgili kardeşim, az sokak azda okul seviyesinde fransızcam vardır.otellerde çalışırken falan biraz geliştirmiştim.
sokak dilinden anlarım teknik kelimelerde yetersiz kalırım. yardımım dokunursa seve seve ederim.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,028
Denizli - İstanbul
sevgili kardeşim, az sokak azda okul seviyesinde fransızcam vardır.otellerde çalışırken falan biraz geliştirmiştim.
sokak dilinden anlarım teknik kelimelerde yetersiz kalırım. yardımım dokunursa seve seve ederim.

Yeterli olacağına eminim zaten olayın çoğu sayfası Türkçe olarak mevcut olacağından aykırılıkları tespit etmem kolay olacaktır... Gerekli sayfaları ayıklayıp bir-iki gün içinde size ulaştırırım.
Şimdiden Teşekkürler...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,018
denize sıfır
arkadaşlar benim patronum fransız ve çizgiromanlara ilgisi çok.bu konudan bahsettim yardımcı olacak fakat en az 2 ay arazi işlerimizle haşır neşiriz pek vakit bulamıyoruz.fakat teknik olarak takıldıklarımızı cümle halinde çeviri konusunda yardım alırız bana gönderin çevirisini size ulaştırırım.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Arkadaşlar içinizde İspanyol patronu olan yok mu?

Bu güzel ülkemde çince bile bilen var ama yok işte ispanyolca bilen yok...Ah bir olsa ! Ne dergiler var elimde ama yok.Google ile biraz denedim olmadı,ispanyolca online çeviren bir siteye gittim olmadı.Çizgiroman ispanyolcası çok farklı.Umarım biri çıkar...

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,028
Denizli - İstanbul
Şunu sevinerek şimdiden haber verebilirim ki elime bir yabancı dillerde bir çok çizgi roman geçmiştir ve bunların bazılarının Milliyet Çocuklar sayesinde elimde Tr çevirileri bulunmaktadır ve sizlere Hans benzeri başka güzel sürprizlerimde olacaktır...

Ancak sizlerden de zaman zaman yardımlar bekleyeceğim; Ör: Almanca (İyi olmak şartıyla) konusunda yardımcu olabilecek var mı?

Ve benim için çok önemli olan bir konu Çocuk dergileri Özellikle de Milliyet çocuk dergilerini bulup yüklemek... Arkadaşlar bun konuda lütfen çaba gösterelim ve ayrıca bir vaadim var. Her yüklenen Milliyet Çocuk için bit tanede ben yükleyeceğim :)