Fumetti güncel yayın çevirileri hakkında!..

Fumetti güncel yayın çevirileri hakkında!..

Çizgi Duyurular

Like Tree192Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30.Mart.2021, 12:01   #1
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1315857
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Standart Fumetti güncel yayın çevirileri hakkında!..
Sevgili dostlar çoğunluğumuz adını sonradan öğrendiğimiz fumetti yayınlarla çizgi romanı tanıdık, okuduk ve sevdik...
Ancak günümüzde artık yok denebilecek seviyeler düşen satışları nedeniyle Türkiye'de iki yayınevi fumetti basar duruma geldi.
Bir tanesi Lal yayınevi diğeri de Çizgi düşler.
Başka yok.
Eğer bu iki yayınevi de vaz geçerse artık basılı olarak okuma şansımız kalmaz.
Başka bir polemik konusu yaratmadan kısaca şunu belirtmek isterim;
Forum yönetimi olarak özellikle Tex ve Zagor konusunda bu yayınevlerine destek verilmesi taraftarıyız.
Bu nedenle güncel Tex ve Zagor'la ilgili açılan konulara ve bundan sonra yapılacak çevirilerin forumda yayınlanmasına izin vermeyeceğiz.
Bu iki ana yayın dışında Türkiye'de asla yayınlanmayacak binlerce fumetti var lütfen ilgimizi o konulara yöneltelim.
Çeviri yapan arkadaşlardan bu şekilde davranmaları forum yönetimi olarak rica ve isteğimizdir.
Bilginize.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 12:16   #2
Kıdemli Üye

pukay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 78
•Rep Seviyesi :
pukay will become famous soon enough
Kesinlikle size katılıyorum. Sayın Savok. Ama bir gerçekte var ki çizgi roman fiyatları hiç de uluşılabilir durumda değil. Öncelikle yayınevleri ne karla çalışıyor bilmiyorum ama. Buna bir çözüm bulmaları lazım ki. İsteyen ulaşıp alabilsin.
akrep069, Spawn, prince ve 5 kişi bunu beğendi.
pukay isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 13:17   #3
Kıdemli Üye

Firat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 76
•Rep Seviyesi :
Firat will become famous soon enough
Yani şimdi şafak arkadaştan Tex de mi okuyamayacağız. Lal yayınevi Zagor'u 6 sene geriden yayınlıyor. Ha keza Çizgi düşler ise tamamen düzensiz bir şekilde, yani demek istediğim biz bu son sayıları yakın zamanda biraz zor okuruz gibime geliyor. Bakın ben 35 senedir çizgi roman okuyup biriktiriyorum. Şu anda koleksiyonumda 8000'e yakın kitap var, bir o kadar da sattım; yani benim açımdan bu kitaplar forumda yayınlansa bile alıp kitaplığıma koyuyorum. Ben sadece yeni sayılarını güncel okumak istiyorum. Ama forumun kurallarına da saygı duyuyorum. Saygılarımla.
Spawn, necropol, Amonopsis ve 9 kişi bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (30.Mart.2021 Saat 15:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla
Firat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 13:20   #4
Yönetici

gandor08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1264484
•Rep Seviyesi :
gandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond repute
Sevgili savok yazmış, bu tarihten sonra Tex ve Zagor çevirileri forumumuzda yayınlanmayacaktır.

Herkese anlayışından dolayı teşekkürü borç bilirim.

Yeni Zagor ve Tex italyancaları yayımlanacaktır. Onda bi değişiklik yok.
Alt 30.Mart.2021, 13:27   #5
Kıdemli Üye

fb1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 35024
•Rep Seviyesi :
fb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond repute
Bu konuda ben de aynı fikirdeyim ancak bu karar 1-2 istisna ile ilgili gözden geçirilebilir.

Ülke koşullarında, yayınlanacağı düşünmediğim Tex romanzi a fumetti dizisi ile zagor'un yeni başlayan ve forumda 2 sayısı çevrilmiş Darkwood maceraları ile ilgili bu karar gözden geçirilebilir.
fb1907 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 14:46   #6
Onursal Üye

haysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 85552
•Rep Seviyesi :
haysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond reputehaysal has a reputation beyond repute
Alıntı: fb1907´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu konuda ben de aynı fikirdeyim ancak bu karar 1-2 istisna ile ilgili gözden geçirilebilir.

Ülke koşullarında, yayınlanacağı düşünmediğim Tex romanzi a fumetti dizisi ile zagor'un yeni başlayan ve forumda 2 sayısı çevrilmiş Darkwood maceraları ile ilgili bu karar gözden geçirilebilir.

Bence o kadar emin olmayın.
haysal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 15:04   #7
Kıdemli Üye

fb1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 35024
•Rep Seviyesi :
fb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond reputefb1907 has a reputation beyond repute
Alıntı: haysal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence o kadar emin olmayın.

Umarım yayınlanır. Lal Yayınları ise hiç şüphem yok düzenlilik konusunda. Ancak çizgi düşler konusunda o derece emin olamıyorum. İyi niyetlerinden hiç şüphem yok ancak yayın aralığı maalesef memnun edici değil.

Yayınlanan / yayınlanacak yayınların burada paylaşılmaması çok yerinde bir karar genel kapsamda bakıldığında ama fumetti bana göre ayrı bir olay. Fumetti okuyucusu genelde yaşını başını almış koleksiyonerlerdir çoğunlukla. Ben de o kategorideyim. Bizler için fumetti'yi bedava okumak değildir önemli olan. Bizler özellikle Tex ve Zagor söz konusu olduğunda basılan her yayını alırız. Çoğumuzda aynı maceraların zaman içinde farklı yayınevlerinden yayınlanmış tüm kitapları bulunur. Dolayısı ile burada yeni maceraların çevrilip yayınlanması bizi yayınevinin bastığında uzaklaştırma, almamızı engellemez.
Olaya, yeni genç okuyucuyu merak ettirip, sevdirip, alımını sağlayıp satış adedini arttırma düşüncesi ise, zaten bu fiyatlarla satılan siyah beyaz kitapların böyle bir şansı yok. Neticede, bu kitapların ne kadar pahalı olursa olsun çoğunluk alıcısı biz dinazorlardır.

Neticede, fumetti şerde uygulanan bu yasaklamanın daha ziyade amerikan süper kahramanlara uygulanması gerekmektedir düşüncesindeyim.
asoz, Spawn, necropol ve 8 kişi bunu beğendi.
fb1907 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 15:19   #8
Kıdemli Üye

seastar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 84
•Rep Seviyesi :
seastar will become famous soon enough
Netice de yönetim karar vermiş biz ne desek boş ama bu konuda daha geçen gün yazdım yine yazayım Fumetti okuyucuları evet sınırlı sayıda yenısıde gelmıyor ama yasını basını almış bu kıtle ne çıksa alıyor kardesım sız basmıyorsunuz internetten indirip fotokopı çekıp kadıkoyde satıyorlarmış yahu boyle komık bır sey olabılırmı sen bas sen sat o zaman telıfın aldım elletmem basmam hanı yenı tex nerde kac aydır yok ama renklı tex magazın sudur budur basılıyor satmıyorsa onlarda satmıyordur
Surada bır zevkımız vardı asla okuyamayacağımız yenı tex lerı okuyorduk bırkaç arkadas sayesınde konu ne olursa nereye gıderse yok çizgidüşler sıkıstırdı vs bile olsa sayın yonetımden bu kararını gozden gecırmesını talep edıyorum
Yenı tex ın bu ay çıkacak sayısını acaba yurdumuzda basılı olarak ne zaman görürüz sayın çizgidüşler bızler hepımız yanı tex severler yasını basını almış kısılerız bes on sene daha nasıl bekleyelım
asoz, necropol, Amonopsis ve 5 kişi bunu beğendi.
seastar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 15:22   #9
Çeviri Balonlama

safak1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 80363
•Rep Seviyesi :
safak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond reputesafak1907 has a reputation beyond repute
Forum yönetiminin aldığı karara saygı duyuyorum.

Bugün itibarıyla Türkçeye çevirdiğim Tex sayılarının linkleri tarafımdan kaldırılmıştır.
ertuğrul, savok, lotoloto ve 7 kişi bunu beğendi.

Konu safak1907 tarafından (31.Mart.2021 Saat 12:19 ) değiştirilmiştir.
safak1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2021, 15:44   #10
Onursal Üye

İskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 54875
•Rep Seviyesi :
İskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond reputeİskenderunlu has a reputation beyond repute
Alınan karara saygı duymak lazım. Sadece Tex 724 teki macera yarıda kalmış devamını okuyamayacağıma üzülürüm. Keşke Tex 725 de macera bitmesi bakımından çevirilseydi..
necropol, prince, Gokhun ve 4 kişi bunu beğendi.

Bookmarks

Seçenekler
Stil