Felix Kolleksiyon...

Felix Kolleksiyon

Yeni Üye
21 Eyl 2020
4
40
Başlıyoruz…

Hayallerimizi gerçekleştirmek adına; bizim için büyük, insanlık için (çok, hatta çok çok ) küçük bir adım atıyoruz…

30 yılı aşkın süre gelen çizgiroman merakımızı, okuma alışkanlığımızı ve tecrübelerimizi kolleksiyon yayıncılığımızla pekiştiriyoruz…

Ne yapmak istiyoruz…?

Aslında çok şey… Ama her şey sırayla…

Görünen o ki Türkiye’de yayıncılık yapmak gerçekten meşakkatli bir iş… Bunun için kitaplarımızı, seri mantığından uzak, tek bir seferde, kolleksiyon mantığı ile sınırlı sayıda basmak istiyoruz… Serilerin bitmesini yıllarca bekleyerek heyecanımızı söndürmek istemiyoruz… Her yeni kolleksiyonun ardından hemen yeni heyecanlara yelken açmak istiyoruz…

Sayfa sayısına endeksli olarak tek, çift yada daha fazla kitabı duruma göre ya sert kapak ya da kutulu setler halinde ve en önemlisi orijinaline sadık bir edisyonda tüm külliyatı ile tek seferde vereceğiz…

Ve en önemlisi kaliteden kesinlikle taviz vermeyeceğiz… Grafiğinden, edisyonuna her çizgiromanı hak ettiği şekilde basacağız.

Kimseyi “Hele seri bitsin, sonra alırız” düşüncesine sokmak istemiyoruz… Zaten külliyat olarak basacağız, mecburen limitli basacağız. Yani “aldın aldın”

Elimizden geldiğince her özel edisyonda olduğu gibi spekülasyonları engellemek adına numaralı basacağız.

E ne basacağız…?

İlk yayın itibari ile ağır bir yayın olsun istedik… Ağır derken espri yapmıyorum tabii… Bayağı hacimli bir şey…

Gerek Marvel, gerekse DC’ye onlarca hikaye ile katkı yapan, comics okuyucularının aşina olduğu Mark WAID’in yazdığı ve Peter KRAUSE’nin çizdiği Boom Studios’dan çıkmış, kült olmuş eser IRREDEEMABLE…

37 sayılık eseri, 1 adet special sayısı ve crossover sayıları olan INCORRUPTIBLE’dan iki sayı ile beraber 40 fasiküllük bir tuğla gibi basmayı planlıyoruz…

Eserin orijinali 896 sayfa... Orijinalinde kapak galerisi yada görsel namına bir şey olmadığı için ana kapakları ve (belki) seçme alternatif kapakları ile orijinalinden daha ekstra bir şekilde yaklaşık 900 küsür sayfalık bir cilt olarak (basmayı artık planlamıyoruz) basacağız.

Katkılarınız ile birlikte, basacağımız kitapların hacmine göre yılda 2 ya da 3 seri yetiştirebilmeyi umuyoruz… Kimbilir… Belki de daha fazla…

Tabii ki her zaman burada olacağız ama daha çok kişiye ulaşmak baabında sosyal medya hesaplarımız ile de takip eder ve paylaşırsanız seviniriz...

Çok kısa zamanda internet setimizde yayında olacak…

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Umarım başarılı olursunuz.
Umarım basacağınız kitaplar orjinalinden daha güzel olur.
Ve umarım servet ödemek zorunda kalmayız.
Birde dileğim olacak bize ait çizgi romanlardan basmanız.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Aslında yıllardır düşündüğüm bir girişim bu, ama ben hep ilk tercihimi frankofonlardan yana kullanmayı düşlemiştim. Türün alıcısının bol olmasını dilerim. Yolunuz açık olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,491
Bence de bize ait tarihin içerisinde gömülü duran veya eski gazetelerde basılmış çizgilere ağılık verseniz ne güzel olurdu.

Ratıp Tahir, Cemal DÜNDAR çizimleri veya kitap olarak basılmamış çizerlerimizin eserleri.

Şimdiden başarılar dilerim.

Felix Kolleksiyon

Yeni Üye
21 Eyl 2020
4
40
Aslında yıllardır düşündüğüm bir girişim bu, ama ben hep ilk tercihimi frankofonlardan yana kullanmayı düşlemiştim. Türün alıcısının bol olmasını dilerim. Yolunuz açık olsun.

Şahsım adına ben de öyle olmasını temenni ederdim açıkçası ama ilk düşündüğümüz yayın maalesef olmadı... Ve onu beklerken çok zaman kaybettik... Ama frankofonlar olmazsa olmazım zaten... :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Yayımcılık gerçekten meşakketli iş. Hele bunu hakkıyla yapmayı hedeflemişseniz...

Telif haklarının alınması, eserin hakkıyla çevrilmesi, görsel düzenlemelerinin yapılması, kaliteli bir baskı alabilmek ve elbette pazarlaması... Her aşaması maliyet demek, enerji demek, emek demek.

Bu yolda size başarılar dilerim.

Umarım çizgi roman yayımcıları arasında kendinize önemli bir yer edinir ve biz çizgi roman severleri pek çok eserle buluşturursunuz.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Omnibus basmak iyi fikir. Hikayeyi tam macera okumayı herkes ister.
Yayıncılık hayatınızda başarılar dilerim.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Başlıyoruz…

Hayallerimizi gerçekleştirmek adına; bizim için büyük, insanlık için (çok, hatta çok çok ) küçük bir adım atıyoruz…

30 yılı aşkın süre gelen çizgiroman merakımızı, okuma alışkanlığımızı ve tecrübelerimizi kolleksiyon yayıncılığımızla pekiştiriyoruz…

Ne yapmak istiyoruz…?

Aslında çok şey… Ama her şey sırayla…

Görünen o ki Türkiye’de yayıncılık yapmak gerçekten meşakkatli bir iş… Bunun için kitaplarımızı, seri mantığından uzak, tek bir seferde, kolleksiyon mantığı ile sınırlı sayıda basmak istiyoruz… Serilerin bitmesini yıllarca bekleyerek heyecanımızı söndürmek istemiyoruz… Her yeni kolleksiyonun ardından hemen yeni heyecanlara yelken açmak istiyoruz…

Sayfa sayısına endeksli olarak tek, çift yada daha fazla kitabı duruma göre ya sert kapak ya da kutulu setler halinde ve en önemlisi orijinaline sadık bir edisyonda tüm külliyatı ile tek seferde vereceğiz…

Ve en önemlisi kaliteden kesinlikle taviz vermeyeceğiz… Grafiğinden, edisyonuna her çizgiromanı hak ettiği şekilde basacağız.

Kimseyi “Hele seri bitsin, sonra alırız” düşüncesine sokmak istemiyoruz… Zaten külliyat olarak basacağız, mecburen limitli basacağız. Yani “aldın aldın”

Elimizden geldiğince her özel edisyonda olduğu gibi spekülasyonları engellemek adına numaralı basacağız.

E ne basacağız…?

İlk yayın itibari ile ağır bir yayın olsun istedik… Ağır derken espri yapmıyorum tabii… Bayağı hacimli bir şey…

Gerek Marvel, gerekse DC’ye onlarca hikaye ile katkı yapan, comics okuyucularının aşina olduğu Mark WAID’in yazdığı ve Peter KRAUSE’nin çizdiği Boom Studios’dan çıkmış, kült olmuş eser IRREDEEMABLE…

37 sayılık eseri, 1 adet special sayısı ve crossover sayıları olan INCORRUPTIBLE’dan iki sayı ile beraber 40 fasiküllük bir tuğla gibi basmayı planlıyoruz…

Eserin orijinali 896 sayfa... Orijinalinde kapak galerisi yada görsel namına bir şey olmadığı için ana kapakları ve (belki) seçme alternatif kapakları ile orijinalinden daha ekstra bir şekilde yaklaşık 900 küsür sayfalık bir cilt olarak (basmayı artık planlamıyoruz) basacağız.

Katkılarınız ile birlikte, basacağımız kitapların hacmine göre yılda 2 ya da 3 seri yetiştirebilmeyi umuyoruz… Kimbilir… Belki de daha fazla…

Tabii ki her zaman burada olacağız ama daha çok kişiye ulaşmak baabında sosyal medya hesaplarımız ile de takip eder ve paylaşırsanız seviniriz...

Çok kısa zamanda internet setimizde yayında olacak…
Sevgili dostlar kolay gelsin. Naçizane fikrim şudur.. Tek cilt yaparsanız o kitap 3'ncü okumada patlar.. Bunu en az 3 veya 4 cilt olarak planlayın.. Yapacağınız kapak karton kapak mı?.. Yoksa kalın mukavva mı?.. Eğer ince karton kapak yaparsanız en fazla 200 sayfayı geçmesin...

Ben de kendi arşivimi A4 boyutunda karton kapak olarak yapıyorum.. Siyah beyaz baskı olarak... Siz eğer renkli baskı yapacaksanız orijinalinden daha pahalıya çıkar.

Saygı ve sevgi ile..
Kolay gelsin.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
SEVGİLİ DOSTLAR KOLAY GELSIN..NAZICANE FIKRIM SUDUR..TEK CILT YAPARSANIZ O KITAP 3 NCU OKUMDADA PATLAR ..BUNU ENAZ 3 VEYA 4 CILT OLARAK PLANLAYIN..YAPACAGINIZ KAPAK KARTON KAPAK MI ..YOKSA KALIN MUKAVVA MI ..EGER INCE KARTON KAPAK YAPARSANIZ ..EN FAZLA 200 SAYFAYI GECMESİN...

BEN DE KENDI ARSIVİMİ A4 BOYUTUNDA KARTON KAPAK OLARAK YAPIYORUM..SIYAH BEYAZ BASKI OLARAK..
SIZ EGER RENKLİ BASKI YAPACAKSANIZ ..ORJINALİNDEN DAHA PAHALIYA CIKAR..

SAYGI VE SEVGİ İLE ..
KOLAY GELSİN
Sayın akrep069, tüm cümleleri büyük harfle yazmamanız konusunda sizi nedenleriyle birlikte defalarca uyardım, lakin sanki benimle dalga geçer gibi ısrarla bu tavrınıza devam ediyorsunuz. Bu size son uyarım, şayet bu vurdumduymaz tavrınıza devam ederseniz, üzülerek yaptırım uygulayacağımı bilmenizi isterim.

Son düzenleme:

Felix Kolleksiyon

Yeni Üye
21 Eyl 2020
4
40
Fol yok yumurta yok. Keşke tüm hazırlıklarınızı yapıp duyurunuzu yapsaymışsınız.

Hem telifsiz baskılarınız BOOM Studio'nun kulağına ya giderse?
Hem bu yaptığınıza diğer yayın evleri ne der, düşündünüz mü?

Benim anlamadığım bizim seviyeli adminlerimiz buna nasıl göz yumuyor?
Sitemizde telifsiz dijital yayına izin veriliyor diğer taraftan elle tutulur baskılarına. Bir bu eksikti...
Bu tanıtımları seçici hale getirmelisiniz. Temiz girişimlerde bulunanlara destek vermelisiniz.
Akıl vermek gibi olmasın ama bence bu konuyu kaldırın.

Herhalde şaka yapıyorsunuz...? Şakadır canım...:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Sayın Felix Kolleksiyon,

Mr.... isimli üyemiz alaycı ve akıl verici mesajıyla görevlerimizi hatırlatıyor. Ortaya çıkan şüpheyi bertaraf etmek adına sürecinizden biraz bahsederseniz çok memnun oluruz. Dikkat ederseniz yukarıdaki kutlama mesajımda yayımcılığın zorluklarına işaret ederken "telif haklarından", "çeviri sürecinden" filan bahsetmiştim. Bu hususlara biraz açıklık getirirseniz (telif haklarının elinizde olduğundan, çeviriyi kimin yapacağından, vs... ) gönül rahatlığıyla girişiminizi destekleriz. Yayımcılık hayatına yeni atılan bir çizgi roman severe destek vermek boynumuzun borcu. Kendinizi de biraz tanıtırsanız çok yerinde olur. Neticede iyi kötü tüm çizgi roman yayımcılarını tanıyoruz. Sizi de tanımak bizi çok mutlu eder.

Sağlıklı ve keyifli günler dilerim.

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,223
Sayın Felix Kolleksiyon,

Mr.... isimli üyemiz alaycı ve akıl verici mesajıyla görevlerimizi hatırlatıyor. Ortaya çıkan şüpheyi bertaraf etmek adına sürecinizden biraz bahsederseniz çok memnun oluruz. Dikkat ederseniz yukarıdaki kutlama mesajımda yayımcılığın zorluklarına işaret ederken "telif haklarından", "çeviri sürecinden" filan bahsetmiştim. Bu hususlara biraz açıklık getirirseniz (telif haklarının elinizde olduğundan, çeviriyi kimin yapacağından, vs... ) gönül rahatlığıyla girişiminizi destekleriz. Yayımcılık hayatına yeni atılan bir çizgi roman severe destek vermek boynumuzun borcu. Kendinizi de biraz tanıtırsanız çok yerinde olur. Neticede iyi kötü tüm çizgi roman yayımcılarını tanıyoruz. Sizi de tanımak bizi çok mutlu eder.

Sağlıklı ve keyifli günler dilerim.

Bu arkadaş/lar yayıncı değil... Kullanılan ifadelerden belli.
Ayrıca; İnternet siteleri yok, adres belirtilmemiş ve sabit telefon.

Felix Kolleksiyon

Yeni Üye
21 Eyl 2020
4
40

Bu arkadaş/lar yayıncı değil... Kullanılan ifadelerden belli.
Ayrıca; İnternet siteleri yok, adres belirtilmemiş ve sabit telefon

Arkadaşlar... Özür dileyerek buraya bir yayıncı olarak girmek ve tanıtım yapmak bir hataymış...

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...

İnternet sitemizin çok yakında yayında olacağını belirttik ama sayın Pertev'in gözünden kaçmış sanırım...

Kullandığım ifadelerde ne gibi sıkıntılar olduğunu da çözebilmiş değilim ama sağlık olsun...

Bizi ilk yazdığım mesajda ki sosyal medya hesaplarından takip edebilir ya da ulaşabilirsiniz...

Direnç 11'in dediği gibi bir yerlerden muhakkak tanınıyor ve tanışıyoruzdur...

Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum... Polemik olmaması için başlığı kaldırırsanız sevinirim...

Ömer BAHADIR...

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,223
Arkadaşlar... Özür dileyerek buraya bir yayıncı olarak girmek ve tanıtım yapmak bir hataymış...

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...

İnternet sitemizin çok yakında yayında olacağını belirttik ama sayın Pertev'in gözünden kaçmış sanırım...

Kullandığım ifadelerde ne gibi sıkıntılar olduğunu da çözebilmiş değilim ama sağlık olsun...

Bizi ilk yazdığım mesajda ki sosyal medya hesaplarından takip edebilir ya da ulaşabilirsiniz...

Direnç 11'in dediği gibi bir yerlerden muhakkak tanınıyor ve tanışıyoruzdur...

Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum... Polemik olmaması için başlığı kaldırırsanız sevinirim...

Ömer BAHADIR...

Onca söz yerine şuraya koyacağınız sadece a4 ebadında bir kâğıt idi aslında...

Dipnot;
üye arkadaşların % 90 ından fazlası okumuş, yaşını-başını almış, yazılanı gayet iyi anlayan kişilerden oluşmaktadır.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

7p3eSt6vQUQFxpRv0j_-7gyQQdXl9wrrTs7jsQ_uJNSvE1XgcbqYOJcEGq-N6I5gxUo2T20hkxPHlx_7qGC4Mhc_fpYpQfMIBJpto2hPfZ3Q9jwdQxc-e3zdoDRVktXEGaTKNOqhDhizePf7vk5gfA

Youtube'da videolar var, özellikle comics koleksiyoncuları kütüphanelerini tanıtıyorlar, belki rastlamışsınızdır...
Özellikle omnibus denilen kalın dev ebatlı çizgi romanları ağzımın suyu akarak izlemişimdir hep...
İlk mesajda böyle bir haberi duyunca sevindim.
Ancak eleştirilerle hemen demoralize olmaya gerek yok.
Tabi ki yayıncı kendisince saklanması gerektiğini düşündüğü bazı şeyleri açıklamak zorunda değil.
Ama gelen makul ve alaycı olmayan eleştirilere de yanıt vermek gerekir.
Herkes fikrini belirtecek ki daha iyiye, güzele ulaşalım.
Türkiye'de çizgi roman denilince bir duyuruyu Çizgi Diyarı'ndan yapmak kadar akılcı bir davranış düşünemiyorum.
Umarım başarılı ve kalıcı olursunuz.
Hiçbir art niyet gütmeden temenni ediyorum.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Bahadır ismini Malemort'un Hikayesi çeviri balonlamasından ve bol bol "bu seri telifli" çıkışlarından hatırlıyorum. Çizgi roman ile ilgilenen ve internette bu ismi bilmeyen pek kimse yoktur tahminimce, (o da aleme yeni akanlardır herhalde :D )
Neyse, çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. Basımını gerçekleştirmeyi düşündüğü serileri anket eşliğinde oluşturursa tadından yenmez bir iş yapmış olur. Şimdiden kolay gelsin.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Keşke Irredeemable serisini tekli cilt halinde de çıkarsalardı.