Şarkıcı Alpay çizgiroman ressamlığına soyunmuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Yılların şarkıcısı Alpay çizgiromancı olmuş

Bugünkü gazeteleri okurken denk geldim. Keşke bir arkadaşımız kendisine ulaşsa ve çizdiği bu mizahi çizgiromanla ilgili ve çizgiroman sanatına bakış açısıyla ilgili sohbet edip burada paylaşabilse...

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,838
Yılların şarkıcısı Alpay çizgiromancı olmuş

Bugünkü gazeteleri okurken denk geldim. Keşke bir arkadaşımız kendisine ulaşsa ve çizdiği bu mizahi çizgiromanla ilgili ve çizgiroman sanatına bakış açısıyla ilgili sohbet edip burada paylaşabilse...

Yazı çizgi romandan çok siyaset ve karalamalarla ilgili geldi bana.
Ne yapsın gündemden düştü, bir yerlere tutunması lazım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Dışarıdan bakınca epey ciddi, ağır bir abi izlenimi bırakıyor Alpay. Böyle karakterlerin hiç beklenmedik bir mizahi bakış açısı da olabiliyor. Merakla bekliyorum kitabı..

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
"Ekmek kavgası" diyeceğim, o nedenle savrulmuş, bir yerlere tutnmaya çalışıyor, gibi geldi bana. Hoş da olmamış!

subotay

Kıdemli Üye
30 Haz 2009
244
501
İzmir
Belli kesimlerin desteğini alarak, havuz medyasına beyanatta bulunarak gündemde kalmaya çalışmakta, onca başarıya yakışmamış bence.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Aynı gazetede aynı gün aynı mizansende iki farklı fotoğrafı yayınlanıyor, birinde saçı var (montaj), birinde kel (montaj). Sonra saçlı montaj fotoğrafı kaldırılıyor. Kel+montaj demişken de insanın aklına Öztürk Serengil geliyor... Nereden nereye...

Maksat nedir ? CHP'ye bir şekilde dil uzatmak...

Kinowa vardır EsseGesse karakteri, bilir misiniz ?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Şu para nelere kadir.. Yeditepe konserleri sayesinde "Cumhurbaşkanımızı en çok ben severim" akımına kapılmış anlaşılan... Geçen sene malum parti ile mahkemelik bile olmuştu, ne zaman saf değiştirdi anlamadım...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Yapılan yorumları kabul etmek mümkün değil.
Alpay abi aynı okul mezunu olduğum dostum diyebileceğim kadar yakın bir insandır.
Şarkıcı değildir sadece sanatçıdır.
Adam gibi adamdır.
Okan Bayülgen in proğramını neden terketti takip edelim.
Dünya çapında bir sestir Alpay abi.
Hayatımda tanıdığım en nadide insanlardan biridir.
Bir organizasyonda yer alması onu bir yere konumlandırmaz.
Yorumları üzülerek okudum.
Soner Yalçın da onu Efendi kitaplarında Sabetayist yapmıştı.
Eski TCDD Genel Müdürü olan babasını Kripto yahudi ilan eden bana göre nefret suçu içeren çamur üstü çamurdu.
Bir insan Yahudi olsa ne olur yazık ki ne yazık.
Çizgi Roman forumuna hiç yakışmayan bu yorumlar için teessüflerimi iletiyorum.
Alpay abim eşsiz bir sanatçıdır.
Ülkenin gündeminde ocu ,bucu politik malzeme olabilir.
Ahmet Kaya da aynı Cumhurbaşkanı tarafından övülmüştür.Ahmet Kaya yı bu Politik bir figür haline getirmez.
Normalde artık forumlara bir şey yazmıyorum.
Çeşitli saldırılara sürekli maruz kalmaktan yoruldum açıkçası artı zaman ayırmaya zamanım yok.
Sadece Alpay abi hakkında yazılan bu yorumları kabul etmem mümkün değil.
Yıllarını sanata vermiş büyük bir değerdir.
İnsanları Tanrı yargılar ve Tanrı bütün hayatına bakar herkes düşüncesini elbette yazabilir ancak Alpay abi bunu haketmiyor.
Nokta.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Forumların klasik özelliği, konudan sapmaktır, maalesef...
Siyasi görüşler, yapmaya çalıştıkları filan bizi ilgilendirmiyorsa ve konu ile alakalı değilse görmezden gelip geçelim arkadaşlar, yazmak zorunda değiliz.
Burada çizgi roman ile alakalı bir mevzu var, ona odaklanalım.
Aksi takdirde konuyu kilitlemek durumunda kalacağım.
Anlayışınız için teşekkürler.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Ortak noktamız çizgiroman ...Demek yeşilçam ve sahnelerde sanatını icra eden bir çok ünlünün bilmediğimiz yönleri de varmış.Keşke bir kaç sayfa görebilseydik ne güzel olurdu.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Ortak noktamız çizgiroman ...Demek yeşilçam ve sahnelerde sanatını icra eden bir çok ünlünün bilmediğimiz yönleri de varmış.Keşke bir kaç sayfa görebilseydik ne güzel olurdu.

Yukarıda Lenard dostun ortaya çıkardığı gibi 16 sene önce de aynı çizgi roman mevzusu ile gündeme gelmiş. Bence başka bir şeyler için kullanıyor bunu. Ben de görmeden inanmam. Keşke tanıyan birileri ulaşsa da meseleyi gün yüzüne çıkarsa.

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
"3) Forumda siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen ifadeler, hakaret ve benzeri yazılar yazılamaz, imzaya ve avatara (kullanıcı resmine) eklenemez. Bu tür içeriklerde gerek görülürse mesajınız, avatarınız veya imzanız uyarısız silinecektir. İmza ve avatarlar Türkçe olmayan, herkesin anlayamayacağı dilde ifadeler ve semboller içeremez."

Bu kurala özellikle "YÖNETİCİ" ünvanına sahip kişilerin uyması gerekirken,

Son düzenleme:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
"3) Forumda siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen ifadeler, hakaret ve benzeri yazılar yazılamaz, imzaya ve avatara (kullanıcı resmine) eklenemez. Bu tür içeriklerde gerek görülürse mesajınız, avatarınız veya imzanız uyarısız silinecektir. İmza ve avatarlar Türkçe olmayan, herkesin anlayamayacağı dilde ifadeler ve semboller içeremez."

Cümlen yarım kalmış koralp kardeş. :D

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

Kaşımaya gerek yok, ne olacak yani, atacak mıyım yöneticiyi, tamam artık dersini almıştır.
Hele bu böyyük harflerle yazılan yazılan yönetici artık büyük bir pişmanlık içerisindedir..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Konu yine aslından saptı. Alpay abimizin resimlerini bende merak ediyorum, ilk bulduğumda-gördüğümde buraya ekleyip konuyu aktif edeceğim.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201

Sonunda çıkmış, ama keşke hiç çıkmasaydı, ya da ben her yerliye atladığım gibi buna da atlamadan önce içinden bir şeyler görmüş olsaydım.

abolardis hocam, arkadaşınız için üzgünüm, ama burada sanki biraz rezile yakın bir şeyler var:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Keşke bu çalışmalar çalışma odasında kalsaymış. Buradaki örnek sayfalar ne çizgiye ne de romana benziyor. Daha çok karalama defteri gibi :(

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Keşke bunları karalayacağına 'Cin Ali' gibi bir şeyler çizseydi, en azından bir tarzı olurdu. Küçümsemek istemiyorum ama benim İlkokul 4'e giden yeğenimin çizimleri bunların yanında Pablo Picasso'nunkiler gibi kalır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...