Mizah Dergisi Paylaşımları hakkında

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,945
Sevgili mizah dostları..
Mizah dergisi paylaşımlarımız geleceğe kaliteli bir arşiv bırakma çabasıdır,
aman kimse paylaşmasın hepsini ben paylaşayım mantığı değildir.
Amacımız kalite ve mutlaka kendi paylaşımı olmasıdır. Alıntı kesinlikle kaldırılacaktır.
Başlıklar süregelen başlıktan değişik olmamalı, çünkü listeleme arşivden
birşey arama yaptığınızda karışıklık oluyor. Yayın evleri bir iki sayıya aldırış etmesede
toplu ciltli paylaşımlar hoş karşılanmıyor ve tümünü kaldırmak zorunda kalabiliyoruz.
Penguen ve Uykusuz gibi.. Mizah dergileri cilt olarak değil fasikül olarak yayımlanır,
sonradan iadelerden cilt yapılıp biraz daha para kazanmak amaçlanır. Cilt paylaşımı
yayını devam eden ve şikayetçi yayın evleri dergilerinde çok az ve örnek sayılar
ekleyebiliriz sadece.
Ekleyeceğimiz sayıların yüksek dpi ve megebaytta olması Hd yayınların bile hızla
eskidiği daha yüksek kalitelere doğru gitmesi bizlerin de kalitemizi arttırmamızı gerektiriyor.
orta sayfaları kesik halde şu andaki paylaşımlar ileride elden geçirilip tamamlanmış
halde yenilenecektir. Bu konuda yardıma her an hazırız.
İleriye dönük arşivleme çabasına katkıda bulunan tüm dostlara çok teşekkürler..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim üstadım.
Alıntı paylaşımlar konusu bazan çok incitici mecralara kayabiliyor.Tarayan ve düzenleyen dostların izni bulunduğu sürece sorun yok tabi ama en doğrusu kendi tarama ve düzenlemelerin kullanılması.Açık izin olmadığı sürece alıntı paylaşımların kaldırılması çok isabetli bir yaklaşım bana göre.
Mizah dergilerinin boyutunun küçüldüğü sayılarının azaldığı bir ortamda mizahın canlı kalmasına katkılarından dolayı paylaşım platformları eşsiz bir dayanışma örneği gösteriyor.İnsanlara hala bir yerlerde umut olduğunu göstermeleri açısından ben kendi adıma çok değerli buluyorum.Rahmetli Barış MANÇO nun dediği gibi " uzaklarda bir yerlerde türküler söyleniyor."

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Mizah ciddi bir iştir.
Aynı zamanda toplumsal hafızamızın en iyi saklayan hiciv yoludur.
Bu nedenle bu sitedeki her paylaşıma gösterilen özenden daha çoğu mizah dergilerine gösterilmelidir.
Bu yerinde uyarı için sevgili Melih41 üstada çok teşekkürler.

varanorgun

Yeni Üye
4 Ara 2016
42
95
Ilk heyecanla bir çok mizah dergisi paylaşımını indirdim. Ama verilen emeğe çabaya yazık. Bu yüzden tek tek geri dönüp silmek zorunda kaldım. Inşallah belki 5 6 ay sonra bende paylaşıma başlayacağım. Özellikle mizah ve sinema dergilerine. Melih ustadinbdedigi gibi orta sayfa paylaşımları en önemlisi bence . Emeği geçen herkese teşekkür.