Stan Lee hayatını kaybetti.

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Cizgiromana çok güzel karakterler kazandırdı,95 yaşında bugün aramızdan ayrıldı;toprağı bol olsun..

rexfeatures-8882774gc.jpg

Stan Lee (d. 28 Aralık 1922, New York Şehri), Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man süperkahraman karakterlerini yaratmıştır. Stanley Martin Lieber 1922'de New York'da doğdu. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely'de çalışmaya başladı. İlk hikâyesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee'yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü'yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Örümcek adam'ı yayınladı. Daredevil ise 1964'te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee'yi çok başarılı kıldı.

Kaya Ö

Onursal Üye
20 Şub 2011
224
1,035
Stan Lee (1922-2018) :-(

Bu sabah (ABD saatiyle bu sabah) Los Angeles'taki evinden ambülansla hastaneye kaldırılmış ve hastanede ebediyete intikal etmiş.

büyük kayıp...

Son düzenleme:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Çizgiroman dünyasına en fazla sayıda karakter hediye eden sanatçılardan biri, belki de bu konudaki birinci kişiydi. Toprağı bol olsun. Üzücü.

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783

46263961_1683086558461960_7572073883113619456_n.jpg

STAN LEE KİMDİR?

"Stan Lee, 28 Aralık 1922, New York doğumlu, Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man süper kahraman karakterlerini yaratmıştır. Stanley Martin Lieber 1922'de New York'da doğdu. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely'de çalışmaya başladı. İlk hikâyesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee'yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü'yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Örümcek adam'ı yayınladı. Daredevil ise 1964'te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee'yi çok başarılı kıldı.

Stan Lee'nin 2010 yılında sunduğu "Stan Lee'nin Süper İnsanları" adlı televizyon dizisi Türkiye'de 3 yıl sonra 2013 Eylül'ünde yayınlanmaya başlamıştır. Bu dizide Stan Lee, kendisinin "süper insan" olduğunu iddia eden insanları tanıtmıştır. Dizi şu an TRT HD kanalında yayınlanmaktadır."

Nur içinde yatsın...

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Benim çok severek takip ettiğim çizgi romanların yaratıcısı büyük bir sanatçıydı.
Sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerken merhuma Allahtan rahmet diliyorum.Mekanı cennet olsun.
Büyük bir insan çok değerli bir sanatçıydı.Bana göre bir döneme damgasını vurmuş efsane bir isimdi.
Işıklar içinde uyusun - nurlar içinde yatsın - toprağı bol olsun - Allah rahmet eylesin.
Büyük bir kayıp.
Hepimizin başı sağolsun.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Bir insanı hiç görmeden, o sizi hiç tanımasa da sevebilir misiniz?
Evet seversiniz. Ben de Stan Lee'yi severdim.
Okuduğum ve beğendiğim çizgi roman karakterlerinin neredeyse yarısının babasıydı.
Aslında bana çizgi romanı sevdiren adamlardandı diyebilirim.
Ne de olsa çocukluğumda okuduğum çizgi romanların neredeyse tamamında onun imzası vardı.
Kendisini hiç tanımadan onun yaratığı karakterlerin öyküleri ile sevdim Stan Amcayı.
Her Marvel filminde acaba nerede, ne zaman ortaya çıkacak diye merakle bekledim Stan Amcayı.
Hiç tanışamadığım ve artık hiç tanışamayacak da olsam özleyeceğim Stan Amcayı.
Toprağı bol olsun.