Paspas çıktı, aldınız mı?

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832
Metin Üstündağ'ın yeni mizah dergisi 'PaSPaS' raflardaki yerini aldı
Üstündağ'ın, 'Haftalık Kültür Fizik Dergisi' mottosu ile hazırladığı 'PaSPaS' yayın hayatına 26 Nisan'da başladı.
PaSPaS Kültür Fizik Dergisi, alışılmış mizah dergisi kalıplarından farklı olarak edebiyat , kültür, sanat, siyaset, spor, kaliteli magazin ve mizahı harmanlıyor.
4731.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,195
Dergiyi aldım. Metin Üstündağ periyodik olarak benzer dergileri çıkarıyor. Önce Öküz ve Hayvan (Haftalık-Aylık) ardından Ot ve kısa süreli Met-Üst dergisi. Sanırım bu dergiyi de Öküz ve Hayvan örneğinde olduğu gibi bir süre haftalık deneyecek ardından aylığa çevirecek. İlk sayı yorumuma gelirse aklımda kalanlar 2.sayfada ki müthiş Sırrı Süreyya Önder yazısı ve arka kapakta yer alan Sencer çizimleri. Onun dışında İhsan Eliaçık soru-cevap bölümünde taşı gediğine koymuş. Ot dergisini alma sebeplerimden biri olan Buşak Bağday burada da keyifli yazmış. Orta Sayfayı Fox Tv'nin muhalif habercilerine ayırmışlar. Derginin beni yanıltan yönü ise çizgi ağırlığının yazı ile orantılı olması hatta bir tık öne geçmiş diyebiliriz. Ancak Sencer ve Sinan Taşçı dışında dikkat çeken bir çizer yok, gençlerden oluşan bir çizer kadrosu var, hatta bana göre bir kaç çizerin oturmamış çizgisi ve konu kabızlığı (!) var. Kapakta derginin derdini anlatma konusunda yetersiz kalmış. Ben Metin Üstündağ'ın ilerleyen sayılarda yazı yoğunluğu arttıracağını düşünüyorum. Netice itibarı ile dergi hakkında eyorlamam (!!!) bundan ibaret. Ha ben bu dergiyi her hafta alır mıyım ? Met-Üst olsun taştan olsun alırım....