Rezalet!

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832

Daha dün Türkiye Gazetesi'nin vereceği hediyeyi duyurmuş, kendimi ve herkesi bu vesileyle sevindirmiştim.
Gelin görün ki ilan ettikleri gibi hediye dergiyi göremedim.
Marketteki arkadaş sağ olsun bölge dağıtıcısını aradı ve nedenini sordu:
"Dergiler dağıtıcıya da gelmemiş" :D:D:D
Trajikomik durumu sindiremedim başka bir yere daha sordum, sonuç aynı.
Topu topu her satıcıya birer adet geliyormuş bu gazete.
Pek haşır neşir olmadığım 90 lı yıllarda tanıştığım bir dergiydi ilk sayısını merak etmiştim...
öff, içimdeki merakı da öldürdünüz... :mad:
Çizgi roman için o kadar debeleniyoruz ama
adamların yaptığı ilgisizliğe bakın...

Aynı sorun sizde de oldu mu, bilmiyorum?

NZ00NN.png

p6pqam.png

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
Haklısınız... Gittiğim tüm bayilerde tek gazete vardı... Dergiyi sormaya bile gerek duymadım...

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Bence de görülmemiş bir rezalet. Gazetenin üzerinde dergiyi isteyin yazıyor ama hiçbir satıcıya dergi gelmemiş.

İlk olarak sorduğun yer küçük bir yerdi. Gazeteyi aldıktan sonra adamdan dergiyi istedim. Haberi bile yoktu "Valla bana bir şey bırakmadılar. Herhalde ben küçüğün diye kayda almadılar. Eski ve büyük bayilere bakın" dedi. Bende tavsiyeye uydum büyük bir bayiye gitti ama onlarda da dergi yoktu.

Kendi kendilerini soytarı yerine koyuyorlar.

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,164
Gazetenin satışının çok büyük bir bölümü abone sistemi ile gerçekleştiğinden sadece abonelere verilen bir promosyonmuş. (Zaten emin olun bayi satışıda yok gazetenin) Öğrendiğim kadarı ile derginin yeni sayıları zaten bir süredir abonelere ücretsiz verilmekteymiş. Takvim vb. promosyonlarda da aynı metod uygulanmakta. Anladığım kadarı ile gazete aboneliğini arttırma yolunda yapılan bir çalışma. (Ardından gelsin su arıtma cihazı randevu telefonları, gitsin temizlik robotu pazarlamaları). En iyisi gazeteye abone olan bir esnaf bulup dergiyi almak. (Ben bugün şansımı deneyeceğim)

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Yaniliyorsunuz ..dergiyi sadece abone olanlar alacak ..yaziyi okumadinizmi ...''kapinizda '' ibaresi var ...
Bilginize....

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832
Yaniliyorsunuz ..dergiyi sadece abone olanlar alacak ..yaziyi okumadinizmi ...''kapinizda '' ibaresi var ...
Bilginize....

p6pqam.png

Bayide satılan gazetelerin üstünde dergiyi alabileceğimiz yazılıyor.
Bir ayrımcılık yapılmadığı ortada.
Bayideki gazeteler Marslı'lara satılmıyor, biraz mantıklı olalım...
:D:D:D

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,164
p6pqam.png

Bayide satılan gazetelerin üstünde dergiyi alabileceğimiz yazılıyor.
Bir ayrımcılık yapılmadığı ortada.
Bayideki gazeteler Marslı'lara satılmıyor, biraz mantıklı olalım...
:D:D:D

İsterseniz gazeteyi arayıp teyit edebilirsiniz yalnızca abonelere veriliyor. Ha isyan etmekte haklı mısınız? Evet spotta tüketiciyi yanıltan bir ibare mevcut.

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832
Ne saçma değilmi, 48. yaş günlerini sadece aboneleriyle kutlayan bir gazete...
Organizasyon hatası demiyorlar da sadece abonlerimiz içindi deyip
işin içinden sıyrılıp çıkıyorlar ne ala memleket!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
O zaman da almamıştım, şimdi de almam...
Bu arada üç bayi dolaştım...
Türkiye gazetesi hepsinde ikişer adet vardı...

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Ben de işi gücü bıraktım başladım gazete bayilerini gezdim; ama ne fayda.Hiçbirinde dergi yok!Satıcıların haberi yok.Hüsran oldu, bu maceranın sonu.:'(

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Ilk yapilan yayin sadece aboneler idi...
Bayide yok ise demekki ...
Aboneye...

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832
Gazete bayilerine gelen Türkiye Gazetesi olduğu gibi iade oluyormuş!
Anlaşılan şu ki: Dergileri de telef etmek istememişler.
Şu an Bizim Evler 7'yi inşa eden İhlas Holding'e yakıştıramadım bunu.
Gazetecilik yapmasınlar beton dökmeye devam etsinler.
Tavsiyem budur... :D:D:D

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Bunun ile ilgil ilk mesaji yayinlayan arkadasin post 'un da sadece abonelere verileceği yazili idi o postu bulabilirsiniz
saygi ile ....

engin

Aktif Üye
Yeni Üye
22 Ara 2010
201
832
Bunun ile ilgil ilk mesaji yayinlayan arkadasin post 'un da sadece abonelere verileceği yazili idi o postu bulabilirsiniz
saygi ile ....
Bu konuyla ilgili son cavabımdır:
48. yaş günlerini kutladıkları için okuyucularına verilen bir hediyedir bu dergi...
Abone olduğunuz için verilmiş bir promosyon değildir.
Gazetede çalışan bir grafikerin bu hatayı yapması organizasyon yetersizliğini gösterir.
Verilen ek herkes içindir. (BKZ. diğer gazeteler...)
Böyle bir gazete için kendimizi boşuna yorduk.
Savaş Bey'in dediği gibi; okumadık okumayacağız da...

Moderatör tarafında düzenlendi:

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Büyük bir gazetenin getirildiği son nokta.Her dönemin siyasilerine göre haber yapması ve son dönemde de ilk sayfadan Türk bayrağının kaldırılması ile konuşuluyordu.Şimdi de verilen söz, yerine getirilmiyor.Abone olanlar dergiyi alabildiler mi? Bilen var mı?Gazeteyi en son okuduğumda, ortadaki 2 sayfalık "Bizim Sayfa" adlı bölümde,eskiden olan çizgi romanlar diğer gazetelerdeki gibi çoktan kaldırılmıştı..

Son düzenleme:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Bir mail göndererek nedenini sordum el cevap...Buyrun...

Kıymetli okuyucumuz Altay beyefendi ( isminizi belirtmediğiniz için bu şekilde hitap ettim ) ;

Öncelikle gazetemizin okuyucusu olduğunuz ve yayınlarımıza katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Türkiye Çocuk Dergisini her ay ücretsiz olarak sadece abonelerimize hediye edebiliyoruz. Ekonomik sebeplerle bayiden veremiyoruz. Telefonunuzu lütfedersiniz sizleri arayarak daha detaylı bilgi sunabiliriz.

Tekrar bizlere verdiğiniz destek için teşekkür eder, saygılarımızı sunarım efendim.

Osman Algül

Türkiye Gazetesi

Okur Temsilcisi

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,224
Ben burada (Ankara) buldum...
Ellerinde varmış... 20 tane verebilirmisiniz dedim tamam dediler...
Kim kaç tane istiyor ise yollayabilirim...

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
bu konuyla ilgili son cavabımdır:
48. Yaş günlerini kutladıkları için okuyucularına verilen bir hediyedir bu dergi...
Abone olduğunuz için verilmiş bir promosyon değildir.
Gazetede çalışan bir grafikerin bu hatayı yapması organizasyon yetersizliğini gösterir.
Verilen ek herkes içindir. (bkz. Diğer gazeteler...)
böyle bir gazete için kendimizi boşuna yorduk.
Savaş bey'in dediği gibi; okumadık okumayacağız da...

bakin ilk post 'da burda yayinlayan arkadaş kimse ismi aklima gelmiyor orda sadece ''abone olanlara ''verileceği ibaresi yaziyor idi..ben bunu mesajlarimda yazdim...ben zaten gazeteye abone değilim ...benim türkiye gazetesi ile fikirlerim uyuşmaz yüzde yüz ters kutuplardayiz.
Saygi ve sevgi ile kalin

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
bir mail göndererek nedenini sordum el cevap...buyrun...

Kıymetli okuyucumuz altay beyefendi ( isminizi belirtmediğiniz için bu şekilde hitap ettim ) ;

öncelikle gazetemizin okuyucusu olduğunuz ve yayınlarımıza katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Türkiye çocuk dergisini her ay ücretsiz olarak sadece abonelerimize hediye edebiliyoruz. Ekonomik sebeplerle bayiden veremiyoruz. Telefonunuzu lütfedersiniz sizleri arayarak daha detaylı bilgi sunabiliriz.

Tekrar bizlere verdiğiniz destek için teşekkür eder, saygılarımızı sunarım efendim.

Osman algül

türkiye gazetesi

okur temsilcisi

konu artik açikliga kavuşmuş oldu ...
Saygi ve sevgi ile kalin

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,465
26,954
Bende yakınımdaki iki bayiye baktım,dergi eki yoktu.Bilmem kaçıncı yılı kutlamasını aboneleri ile yapıyorlarsa kendi bilecekleri iş.Hediye dergi tanıtımı ise eksik yapılmış.30 gazeteye 1 dergi hediyesi tarafımdan ilgi görmese de ilgilenen arkadaşlar vardır belki...