Hürriyet Gazetesi - Klasik Çizgi Roman Seti

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
2tQQXO0S.jpg

Geçen haftalarda Çizgi Roman Okurları Derneği tanıtım etkinlikleri içinde üzerinde durduğumuz bir konu da çocukların çizgi romana ilgisini arttırmaktı.
Radyo, gazete ve tv ile yaptıgımız çekim ve roportajlarda kendi çocukluklarımızda Milliyet Çocuk Dergisi içinde verilen 32 sayfalık dünya klasikleri sayesinde bir çok ünlü yazarın klasik eserlerini çizgi diliyle isteyerek, merakla okuduğumuzu söyledik.
Tom Sawyer, jules Verne, Alexandre Dumas, Mark Twain, Charles Dickens ve daha niceleri ile zevkle tanıştığımızı anlattık.
Bu tip çizgi roman türleri ile yeni nesilin çizgi roman okuma alışkanlığının artacağını söyledik.
Bugün sabah Hürriyet Gazetesi aldım.
Herkül
Drakula
Frankenstain
Robin Hood
Peter Pan
Bu 5 klasik gazetenin promosyon olarak verdiği kitaplara eklenmiş.
Tam olarak bahsettiğimiz türe girip girmediğini gördükten sonra anlayacağız.
Ancak çocukları hedef alan bir kampanya olması sebebi ile önemli.
Şu anda sadece Hürriyet Gazetesi çizgi roman dağıtıyor.
Üstelik uzun zamandır ve aralıksız yapıyor bunu.
Demek ki çizgiromanın hala tiraja önemli bir katkısı var.
Diğer gazetelerin de tirajlarını:) arttırması dileği ile

oguzoguz

Çeviri & Balonlama
26 Ocak 2010
64
908
Eskiden gazetelerin çizgiroman sayfaları vardı, band şeklinde yayınlanırdı... keşke şimdi de yapsalar. Bu sayfaların çizgiroman tanıtımında önemli olduğunu düşünüyorum. Yoksa kuponla verilenleri zaten bizim gibi bilenler alıyor. Yani ortalama üçbin hazır çizgiroman okuyucusu arasında dönüyor herşey.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Bu var olan teksas-Tommiks promosyonların devam etmeyeceği anlamı taşıyor olabilir mi?Alalım almasına da keşke hep dönüp dolaşıp aynı klasikleri vereceklerine Türk yazar ve çizerin elinden çıkma eserleri yeğleseler.Bir Suat Yalaz klasikleri bir Abdullah Turan klasikleri bir Ayhan Başoğlu klasikleri ...Neden verilmezki ...Ellerinde varsa ki kendi gazetelerinde uzun yıllar yayımlandı bir Fikret Kol Alpago'su çok yerinde olur aslında.Dernek olarak bir şekilde ulaşılsa ve dilekler de bulunulsa güzel olurdu.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Eskiden gazetelerin çizgiroman sayfaları vardı, band şeklinde yayınlanırdı... keşke şimdi de yapsalar. Bu sayfaların çizgiroman tanıtımında önemli olduğunu düşünüyorum. Yoksa kuponla verilenleri zaten bizim gibi bilenler alıyor. Yani ortalama üçbin hazır çizgiroman okuyucusu arasında dönüyor herşey.

yazdıklarınıza katılıyorum.Oldukça dikkat çekici çizgi köşeler bize çizgi romanları sevdirdi.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
524
646
Bu var olan teksas-Tommiks promosyonların devam etmeyeceği anlamı taşıyor olabilir mi?Alalım almasına da keşke hep dönüp dolaşıp aynı klasikleri vereceklerine Türk yazar ve çizerin elinden çıkma eserleri yeğleseler.Bir Suat Yalaz klasikleri bir Abdullah Turan klasikleri bir Ayhan Başoğlu klasikleri ...Neden verilmezki ...Ellerinde varsa ki kendi gazetelerinde uzun yıllar yayımlandı bir Fikret Kol Alpago'su çok yerinde olur aslında.Dernek olarak bir şekilde ulaşılsa ve dilekler de bulunulsa güzel olurdu.

turk yazarları telif konusuna gırıyor o konuda anlaşamıyorlar
anlaşılsa ıdı tarkan devam ederdi

elma

Yeni Üye
28 Eyl 2017
44
84
hürriyet gazetesine teşekkürler
uzun zamandır kuponlarını biriktirip alıyorum teksas tommiks mandrake tombraks tarkan hepsini aldım ayda 4 çizgiroman veriyor bugün teksas ve tommiks in 19. serisini aldım (4*19=76 kitap) oldu 2 seri daha bekliyor diğerleriyle birlikte toplam 88 kitap oldu
baskıları güzel ve sözlerinde duruyorlar