Tay Yayınları Tarihçesi

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162

TAY YAYINLARI

Bir Tay Yayınları tarihçesi.

Son kitabım çıkalı çok zaman geçti. Neredeyse 10 yıl oldu. Çok oldu. Aşka düştüm.

9.Sanat'la ilgili yeni kitap çalışmam baskı aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta kitap elimizde olacak inşallah. Başta ben olmak üzere, pek çoğumuzun çocukluk ve gençlik dönemine damga vuran Tay Yayınları ve Tay Yayınları'nın yayınladığı tüm çizgiroman kahramanlarına ait bu çalışmamı hayatımın mutluluk ve saadet kaynağı sevgili eşime, Sevinç Alpin'e ithafen kaleme aldım.

Ayrıca Çizgi Diyarı ve Çizgili Kitap başta olmak üzere, bu kitaptaki destek ve katkıları için teşekkür etmem gereken daha epeyce dost ve arkadaşım var. Onları da unutmadım. Kitabımda özel bir bölümde isimlerini anıyorum. Bu vesileyle hepsine tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kitabı beğeneceğinizi tahmin ediyorum. Detaylar yakında...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,436
hiçbiryerde :)
Ne güzel bir sürpriz! Heyecanla bekliyorum.
Tay yayınları 80'li yılların bir numarasıydı.
Kitabı elime alıp o yıllarda neler çıkmış, bölük
pörçük bulup okuduğumuz kitapların tarihleri,
farklı özellikleri neymiş, keyifle inceleyeceğim.
Harika haber için teşekkür ederim üstat, elinize
sağlık. Yolu açık olsun yeni kitabınızın.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Tay Yayınları gelmiş geçmiş en büyük ÇR yayınevidir. Teşekkürler, bekliyoruz...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Hakan bey Türk çizgiroman külliyatı sayfa paylaşımını kapak kabul edersek yukarıda ki bir sayısını bunun devamı var ...sırada alfa ,lal ,muhtar yavaşca şilliler...vb gibi algılamak ne kadar doğru olur...Bekliyoruz efendim imzalısından...

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768

Hakan Bey yıllar önce Çizgi Roman Ansiklopedisi kitabınızı almış ve zevkle okumuş biri olarak sizi aramızda gördüğümüze çok sevindim.Sevgi ve saygılar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Çocukluğumda benim için çizgiroman demek Tay yayınları, Tay yayınları demek çizgiromandı.. Bu güzel çalışmanız için teşekkürler.. Hayırlı olsun..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Kapaktaki 1 yazısını gördüğüme çok sevindim.:)
Devamının olacağını bilmenin dayanılmaz hafifliği.:)
Merakla ve sabırla bekliyoruz üstat.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Beni de heyecanlandıran bir haber oldu.
Umarım çok okuyanı olur.
Ancak dayanamayıp yine çizgi roman mı yoksa çizgiroman mı tartışmasına girecek gibi gözüküyor ama basılı bir eserde TDK kurallarına uymayı daha doğru buluyorum.
Ancak yazar kitapta bu konuya değinip bunun bilinçli bir tercih olduğunu belirtmesi durumunda diyecek bir lafım olmaz.
Kitaba gelince umarım bol görselli ve yayınevi ile ilişkisi olanlardan söyleşiler de içeriyordur.
Başarılar dostum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Çizgiroman Ansiklopedisi'nin kocaman cildinin yanına bir yer ayırmam lazım.
Merakla bekliyoruz. Şimdiden kutlarım.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,876
NeverLand
Başarılar diliyorum.
Gelişmelerden haberdar olalım.
Bu tarz çalışmalar daha sık daha kapsamlı yayınlandıkça,
karanlık kalmış bir dönem aydınlığa kavuşacaktır.
ÇR Ansiklopedisi'nin yeni düzenlemesini de
sabırsızlıkla bekliyoruz.

12 Şub 2010
15,006
543,712
Başucu kitaplarından birisi olacak.

9. Sanat denilen çizgi romanın altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi için atılmış büyük bir adımdır. Çok daha fazlasına, devamına ihtiyaç var.

Hakan Alpin, birikimi ve bilgisiyle bu adımları atacak doğru, bir kaç kişiden birisidir tanıdıklarım arasında. Hatta Çizgiroman Ansiklopedisi'nin müellifi olarak başta gelenidir.

Hararetle kutluyor, başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Çok isabetli bir çalışma olduğu kesin.1970'li yıllara gamgasını vurmuş Tay Yayınları'nın Hakan Alpin gibi bir duayenin çalışmasına konu olmasına çok sevindim.Keşke vaktimiz,halimiz,çalışacak ekibimiz olsa da benzeri bir çalışmayı, Ceylan Yayınları için Çizgi Diyarı olarak yapabilsek.Elimizdeki malzemeler işlenmeyi bekliyor...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,993
Merak ve heyecan ile çıkmasını bekliyoruz Hakan abi.İşin erbebından gelen bu çalışmanın büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.Aynı zamanda bizim içimizdeki boşluğu da dolduracak.Ne de olsa Tay yayınlarıyla büyüdüm.
Devamının geleceğini bilmekte ayrı bir heyecan vesilesi.Sana kolaylıklar diliyorum üstadım...