Kulbakay'ın Mezarı-Hint Yıldızı

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
Suat YALAZ ustamızın isteği olan iki macera emir telakki edip renklendirme için söz verdik sözümüz söz
Ama gel görkü iki maceranında bende renkli versiyonu var kalite düşük
( neden önemli sayfalarda siyah kalan yerlerde beyaz noktalar oluyor boyadıktan sonra resmi yakınlaştırırsak çok çirkin bir görüntü oluyor yine temizlerken çok zaman alıyor nokta nokta boyamak için harcanan sürede bir sayfa daha biter ) siyah beyaz en az 200-300 Dpi taranmış beyazlatılmış olanı lazım
Vefalı dostumuz Kul Bakayın mezarını Leman yayınlarından tarayabileceğini belirtti o yayında kısmen sarı renk boya hakim dostumuz taramayı yapıp (beyazlatırsa )sıkıntı yok
Ayrıca Sarkomer ve Karaoğlan dostlarımız bildiğim kadarı ile beyazlatmada uzmanlar
bu başlık altında iki maceranın beyazlatılmış değişik versiyonları toplanırsa renklendirmede en iyi sonucu aldığımız taramayı Suat YALAZ hocamıza hediye ederiz forum dostları ile İMECE usulü

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Yalaz üstadın dilekte bulunmuş olması renklendirme çalışmanızı dikkate değer bulup, ilgi gösterdiğini anlamamız bakımından hayli önemsiyorum. Bu demektir ki üstadımız renklendirme üslubunuza beğeni ve hoşgörüce yaklaşım göstermiştir.

Yine bu demektir ki, "Çizgidiyarı"; Üstadın göz hapsinde olmakla, bizler; hissel kalbe vukuu kabilinde olmakla üstadımız bizimle iletişim halindedir. Bu da çok kıymetli bir durum arz eder.

Üstadın çalışma skalasına baktığımda, üstatta bitmez tükenmez bir enerji var. üstat bu enerji ile okurlarına bütünleşmiş ve bütünleşmiş olmanın enerjisini, okurlarına aktarabilen bir değerdir. Eminim üstadın aktardığı kadar da aktaracakları vardır.

Hani Sn. Yalaz şeker hastalığı gibi bir illetin zorlaması içinde olmasa, diyarımız için bir jübile tarzı bir beklenti içinde olma arsızlığında bulunma cürretini göstereceğim. üstadımıza özellikle geçmiş olsun dileğimi belirtir; Sn. Üstadımıza Karaoğlan muhkemliği içinde bir sağlık ve ömür dilerim.

Sali38tr üstadın dileği hiç kuşku yok ki bu alanda söz sahibi olanların dikkatinde hiç kaçmayacak. Hatta Sn. Yalaz üstat motivasyonlu olmakla iş daha bir canla başla özveriye dönüşecektir kanımca.

Altmışlı yıllarda klavye başında üstatla doğrudan olmasa da haberleşir olacağımız aklımızda geçmemişti. Karaoğlan tıpkı o günlerdeki tazelikle olmasa da şimdi üstada dokunum uzaklığı kadar daha bir başka sıcak.

Diyar takipçilerini selamlıyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Beyazlatma

Suat YALAZ ustamızın isteği olan iki macera emir telakki edip renklendirme için söz verdik sözümüz söz
Ama gel görkü iki maceranında bende renkli versiyonu var kalite düşük
( neden önemli sayfalarda siyah kalan yerlerde beyaz noktalar oluyor boyadıktan sonra resmi yakınlaştırırsak çok çirkin bir görüntü oluyor yine temizlerken çok zaman alıyor nokta nokta boyamak için harcanan sürede bir sayfa daha biter ) siyah beyaz en az 200-300 Dpi taranmış beyazlatılmış olanı lazım
Vefalı dostumuz Kul Bakayın mezarını Leman yayınlarından tarayabileceğini belirtti o yayında kısmen sarı renk boya hakim dostumuz taramayı yapıp (beyazlatırsa )sıkıntı yok
Ayrıca Sarkomer ve Karaoğlan dostlarımız bildiğim kadarı ile beyazlatmada uzmanlar
bu başlık altında iki maceranın beyazlatılmış değişik versiyonları toplanırsa renklendirmede en iyi sonucu aldığımız taramayı Suat YALAZ hocamıza hediye ederiz forum dostları ile İMECE usulü

Sevgili sali38tr;
Her iki macerada 2. seride henüz yok. Belkide çizimleri seri sona erdikten sonraki yıllarda çizildi.
HİNT YILDIZI'nı beyazlatmaya hemen başlayabilirim. Yalnız Güneş renkli seri ile M.Yavaşça serilerini sayfa sayfa karşılaştırmalıyım. M.Yavaşça serisinde sayfa atlama huyu var.
KUL BAKAY'IN MEZARI Leman ve Lal'da var tercihiniz hangisinden yana.

Son düzenleme:

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828

Sevgili sali38tr;
Her iki macerada 2. seride henüz yok. Belkide çizimleri seri sona erdikten sonraki yıllarda çizildi.
HİNT YILDIZI'nı beyazlatmaya hemen başlayabilirim. Yalnız Güneş renkli seri ile M.Yavaşça serilerini sayfa sayfa karşılaştırmalıyım. M.Yavaşça serisinde sayfa atlama huyu var.
KUL BAKAY'IN MEZARI Leman ve Lal'da var tercihiniz hangisinden yana.

Ustadım bugün Haluk beyle tel görüşmesi yaptım Suat Yalaz hocamızın dileği maceralarla ilgili konuştuk çok memnun oldum.Hint Yıldızı macerası sizde o zaman kalite güzelse beyazlatma konusu sizde biter
kulbakayın mezarını sevgili vefalı dostumuz tarayabilirim dedi kendisinden bekliyoruz Haluk beyde Vefalı tarayamazsa ben hallederim demişti
lal deki kul bakay'ı görmedim ilk fırsatta bakacağım sayfalar Güneş serisindeki ile aynı ise kaliteli bir beyazlatma ile çabucak hallolur Haluk bey üstadımada arz ettiğim gibi profesyonel değilim elimden geldiği kadarıyla birlikte üstesinden geliriz inşallah tüm dostlara selam olsun

yeşil Ejderde zorda olsa devam ediyor

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Ustadım bugün Haluk beyle tel görüşmesi yaptım Suat Yalaz hocamızın dileği maceralarla ilgili konuştuk çok memnun oldum.Hint Yıldızı macerası sizde o zaman kalite güzelse beyazlatma konusu sizde biter
kulbakayın mezarını sevgili vefalı dostumuz tarayabilirim dedi kendisinden bekliyoruz Haluk beyde Vefalı tarayamazsa ben hallederim demişti
lal deki kul bakay'ı görmedim ilk fırsatta bakacağım sayfalar Güneş serisindeki ile aynı ise kaliteli bir beyazlatma ile çabucak hallolur Haluk bey üstadımada arz ettiğim gibi profesyonel değilim elimden geldiği kadarıyla birlikte üstesinden geliriz inşallah tüm dostlara selam olsun

Leman kul bakayTaradım beyazlatıyoum,bu gece paylaşıma sunacağın.Görüntü mükemmel sayfaları ne kadar büyültürsen büyüt
netlik harika.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Benim çalışmam biraz uzun sürecek.
Beyazlatmanın yanında silinmiş yazıları, kenar çizgilerini, resimleride tamir ediyorum.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828

pek iyi çıkmamış ama yıllar önce çizdiğim resmi iğne oya olarak teyze kızına işletmiştim çerçevelettirip duvar asmıştım hey gidi günler hey

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511

lal kul bakay ile leman kul bakay farklıdır...panel panel inceledim.leman daha iyi...
lemanda bayırgülü düz saçlı iken lal baskıda permalı dalgalı bir kız karşımıza çıkar.

Son düzenleme:

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
kul bakay macerası lemanda 115 sayfa iken lal bir sayfa daha araya sıkıştırmış bu araya sıkışan sayfa yeni 115.sayfadır diğerleri normal sıralamadadır.bu sayfa http://www.cizgidiyari.com/forum/karaoglan-lal-kitap-yalaz-produksiyon-8-seri/10559-karaoglan-lal-sayi-53-demir-maske.html

paylaşımda 20 nolu jpeg sayfa numarası 38 dir .Renklendirmede kullanmak isterseniz temiz bir tarama gerekecek...

vefalı dostumuz lemandaki macerayı taradı temizledi akşam bir sayfa deneme yaptım güzel olacak inşallah

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
]

"Hint Yıldızı" M.Yavaşça serisinden 17 sayfa, Güneş Renkli seriden 18 sayfa beyazlattım ama sali38tr arkadaşımız düşük çözünürlüklü taramaların renklendirmede sorun yarattığını söyleyince durumu Derneğimizin Başkanı ve Çizgi Diyarı'nın sevgili profesör'üne ilettim.
Yüksek çözünürlüklü yeni tarama yapacağını, çalışmayı durdurmamı söyledi.
Başkanımızın direktifi üzerine yani taramayı bekleyeceğim.

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
188
586
Belgesel de izlemiştim

İlk film çevrilecekken Suat Yalaz baba dediydi
Karaoğlan arıyoruz ama Tatar suratlı olacak
demişti.
Kartal Tibet e bakınca o tarihteki seçimin ne kadar isabetli
olduğunu görüyor insan.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Beğenmemenin sözü mü olur değerli sali38tr. Emek ve göz nuru alkışlanır. Elbette El elden üstün olacak. O başka bir şey, bu başka bir şey olup gönüllü olmanın elden gelenin en iyisine titizlenmek bambaşka takdir olan bir tutumdur.

teşekkürler...

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
üstad renklendirme çok mükemmel, harika olmuş eline sağlık.altay1944 üstadımızın bahsettiği leman daki ekslk.lalda olan,53 sayı,20.jpg,38 nolu sayfa yı (kontrol ettim lemanda o sayfa yok) unutmayıp renklendirmeye dahil edersen eksik olmamış olur. kolay gelsin .saygılar.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
üstad renklendirme çok mükemmel, harika olmuş eline sağlık.altay1944 üstadımızın bahsettiği leman daki ekslk.lalda olan,53 sayı,20.jpg,38 nolu sayfa yı (kontrol ettim lemanda o sayfa yok) unutmayıp renklendirmeye dahil edersen eksik olmamış olur. kolay gelsin .saygılar.

beğeniniz için teşekkürler sizin isteğiniz üzerine bir kaç sayfa paylaştım belirttiğiniz sayfayı forumda buldum kalite düşük olduğundan maceranın sonuna yaklaşınca isteyecektim yeri gelmişken elinde iyi tarama olan bir dostumuz ekler yada tararsa çok iyi olur o sayfa olmadan macera bitmez

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
evet üstad birkaç sayfa paylaşmanı istemiştim, kırmadığınız için çok teşekkürler kolay gelsin

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
okklnq.jpg

Dikkatinizden dolayı sevgili altay ve ahmet arkadaşıma teşekkürler ediyorum.Lal yayın 53 sayıdan eksik olan sayfa.
Resmi büyülterek alınız.

Son düzenleme:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
evet gördüm üstad, renkler yine mükrmmel. 24.sayfadayız galiba öyle anladım, kolay gelsin ellerine sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bütün sayfalar böyle güzel olacaksa ne kadar dersen beklemeye razıyım sevgili sali38tr.

Muhteşem olmuş.