Suat Yalaz'ın sali38tr den isteği

12 Şub 2010
15,006
543,776
Az önce Suat Yalaz usta telefonla aradı. Uzun ve tatlı bir sohbetimiz daha oldu.

Daha önceki görüşmelerimizde sali38tr dostumuzun renklendirmiş olduğu SARI BÜYÜ macerasını da Suat Yalaz'a takdim etmiş ve düşüncesini sormuştum.

Memnuniyetini ifade etti usta, selamını da iletiyorum dostumuza.

Sali38tr dostumuzun ikinci renklendirme çalışması yapmakta olduğunu anlattım ustaya.

Birden heyecanlandı ve sali38tr dostun öncelikle KUL BAKAY'IN MEZARI isimli macerayı ve daha sonra da HİNT YILDIZI macerasını renklendirmesini rica etti.

Suat Yalaz ustamızın en sevdiği maceraların başında geliyor bu iki macera.

Ayrıca sali38tr dostumuza teşekkür için iletişim bilgilerini istedi. Sali38tr dostumuz bu bilgileri ulaştırdığında Suat Yalaz'a ileteceğim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Güzel haber,mutlu haber.
Büyük ustanın, dostumuz sali38tr'den istediği bizi de ihya edecek.
Merakla bekliyoruz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
İsteyenin bir yüzü kara,olupta vermeyenin iki yüzü karadır demişler..Göreyim seni sali38tr,tez günde gerekeni yapasın..
Şimdiden teşekkürler..

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
suat yalaz üstadın isteğini emir telakki ederim en kısa sürede bilgileri sizin vasıtanızla ileteceğim ayrıca sizede bu fırsatı vermede gösterdiniz ilgi ve alaka için sonsuz teşekkürler başta üstad olmak üzere forum dostlarına selam ve saygılar

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Büyük bir usta Suat Yalaz...
Büyük bir çizgi roman aşığı Haluk Yücesoy...
Ve karaoğlan serisi için çok büyük emek veren sali38tr dostumuz...
Vallahi duygularmı anlatacak kelimeler bulamıyorum...
Çok yaşayınız...

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
Karaoğlanla tanışmam bu sayı ile 1978 yılında başladı.Bozkurt Gelini

1982 yılında Güneş gazetesinin verdiği hediye sayı ile devam etti,
sonrasında

Özel Ulak sayfasına mektup ve resim göndermeler derken ( bu arada Ramazan Türkmen ustamızda benimle birlikte resim gödermiş kendisine selam gönderiyorum burdan ) çizgi forumlarda devam eden paylaşımlar ve en sonunda da
Suat Yalaz usta ile tanışma imkanı bir çizgi Roman sever olarak en büyük mutluluk
( Yeşil Ejder den bir iki sayfa daha )

bunlarda Suat Yalaz Ustamızın isteği bir kaç karalama deneme

Kul bakayın Mezarı

profesör Haluk abimiz bilgiler özelden gönderdim slm

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Sanki Sali38tr ben
Sanki Mehmet Öztürk ben
Sanki Suat Yalaz ben
Sanki Karaoğlan ben
Sanki Ramazan Türkmen ben
Sanki Cengiz Şahinalp ben
Sanki KARAOĞLAN Ahmet beyimiz ben
Sanki 5bes3uc ben
Sanki vefalı Hüseyin dostumuz ben, sanki ertuğrul, savok, erdalll ve şimdi nerlerde olduğunu bilemediğim "NewLand" dostumuz dahil tüm Çizgi Diyarı ben

Bu "ben", "ben", "ben" kibir küplüğü "benlik" olarak algılanmasın zinhar
Ruh birliğidir demek istediğim
Fenafillah mertebesi:) bir nevi
Aynı ruha sahip olmak, çizgi roman sever olmak, Karaoğlan sevmek
Bunu sınırsız paylaşmak, paylaşmanın erdemine, zevkine varmak
Sadece bende var, sizin de bir tarafınız şişsin dememek
Ben vipim, lordum, siz avam tabakasınız dememek

Karaoğlan Özel Ulak köşelerindeki betikler, Karaoğlan çizimleri
Renklendirilmiş sayfalar
Hep ruh birlikteliğinin şaşmaz kanıtları, tescili

Suat Yalaz usta Allah sağlık ve ömür versin başımızda, yanımızda
Bire bir görüşüyor, konuşuyor, dileklerini emir olarak kabul ediyor, yerine getirebildiklerimizle onur duyuyoruz

Bir çizgi roman sever daha ne ister ki

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
karaoğlan tıpkı basım ...kaan tıpkıbasım ...karaoğlan yeni macera...Birileri yüksek sesle mi düşündü...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Çizgi romana güç veren, zenginleştiren çalişmalar için sali38tr dostumuza
ve yıllardır bu uğurda öncü olan profesör üstada teşekkür ederim.
Suat Yalaz üstadı da tebrik etmek lazım, halen bizlere verecek çok şeyi var...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Dostumuz sali38tr'yi gönülden kutluyorum.
Karaoğlan benim de çok sevdiğim ve okuduğum bir karakter ama dostumuz
kahramanımızla beraber yaşıyor sanki.
Tüm çalışmaların için gönül dolusu teşekkür ederim.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
sali38tr üstadımızın yeşil ejder ve diğer çalışmalarını paylaşmasını, beğeni ve heyecanla gördük, aynı heyecanla takip ediyoruz. Profesör üstadımızın duygu yüklü yazısını da zevkle okudum. Savok üstadımızın isteklerine de GS dahil aynen katılıyorum. saygılar.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
"Sanki Sali38tr ben
Sanki Mehmet Öztürk ben
Sanki Suat Yalaz ben
Sanki Karaoğlan ben
Sanki Ramazan Türkmen ben
Sanki Cengiz Şahinalp ben
Sanki KARAOĞLAN Ahmet beyimiz ben
Sanki 5bes3uc ben
Sanki vefalı Hüseyin dostumuz ben, sanki ertuğrul, savok, erdalll ve şimdi nerlerde olduğunu bilemediğim "NewLand" dostumuz dahil tüm Çizgi Diyarı ben

Bu "ben", "ben", "ben" kibir küplüğü "benlik" olarak algılanmasın zinhar
Ruh birliğidir demek istediğim
Fenafillah mertebesi bir nevi
Aynı ruha sahip olmak, çizgi roman sever olmak, Karaoğlan sevmek
Bunu sınırsız paylaşmak, paylaşmanın erdemine, zevkine varmak
Sadece bende var, sizin de bir tarafınız şişsin dememek
Ben vipim, lordum, siz avam tabakasınız dememek

Karaoğlan Özel Ulak köşelerindeki betikler, Karaoğlan çizimleri
Renklendirilmiş sayfalar
Hep ruh birlikteliğinin şaşmaz kanıtları, tescili

Suat Yalaz usta Allah sağlık ve ömür versin başımızda, yanımızda
Bire bir görüşüyor, konuşuyor, dileklerini emir olarak kabul ediyor, yerine getirebildiklerimizle onur duyuyoruz

Bir çizgi roman sever daha ne ister ki"

Aynı ruh abi.. kısaca "hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için". :)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Tüm yorumları okudum. Yüreklerinize sağlık. Haluk abi ruh birlikteliği aynen ifade ettiğin gibi budur.:) Bir dönem yaşanmış benzer ya da hemen hemen aynı anıları paylaşmak ve üzerine yıllar sonra çizgi romancı dostlarla sohbet etmek harika bir duygu.:) “Çocukluk insanın ana yurdudur” der Amado. Zaman zaman ziyaret etmekte fayda var o yurdu. Sayenizde bir kez daha yıllar öncesine gittim. Mehmet Bey paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Ben de size selam ve saygılarımı yolluyorum. Karaoğlan'ı renklendirme çalışmalarını takdirle karşılıyor ve tebrik ediyorum. Ellerine sağlık. Bizlere de bu yakışır.

Gönül ister ki Üstadımızın adını taşıyan bir sanat merkezi, müze açalım. Biz de üstadın dizinin dibinde, onun gözetiminde ve yönlendirmesi ile yeni maceralar çizelim. Geçmişte ve halde olduğu gibi, bize hep el versin, cesaret versin, yön versin. Türk çizgi romanını geleceğe taşıyalım. Biz de ona maddi manevi destek olalım. Şu ahir ömründe mutlu mesud olsun. Şu an piyasada kitapları yok. Kitapları basılsa, imza günleri yapsa ne güzel olur. O kadar çizgi roman üretmiş çapında başka biri yok ama piyasada kitapları yok. İnsan üzülmez mi? Çok üzülür.

Karaoğlan Güneş Dergilerinde çizimlerim yayınlandığında 13-14 yaşlarındaydım. Çarşamba günlerini iple çekerdim. Allah başımızdan eksik etmesin, üstat bizi ta o sayfalarda eğitti. Çizimlerimizi yayınlayarak, mektuplarımızı büyük bir içtenlikle cevaplayarak öğretti bize. İçimizdeki çizim meşalesini biz daha çocukken o tutuşturdu. Bana ilk tarama ucu ve fırçayı gönderen de odur. Kırtasiyenin bile olup olmadığını hatırlamadığım küçük bir ilçeye... Bizim ona, onun da bize sevgisi işte böyle bir şeydir. Öyle ki üstada duyduğumuz sevgi hiç bitmez. Öyle laf olsun diye, göstermelik ya da kişisel çıkarlar için falan değildir bu sevgi. Samimidir, yürektendir, gözlerimizin içi güler. Bunun sebebi hikmeti Karaoğlan'da, özel Ulak’ta, Okuyucularının Fırçası’ndan sayfalarında gizlidir.

O sayfalardan, o tezgahtan geçmeyene hiç çizer denir mi? :)

Suat Yalaz yaşayan gerçek bir efsanemizdir. Ve adını gönlümüze yazmıştır, hiç silinmesiye...

Bu vesileyle Haluk abi başta olmak üzere, Mehmet Öztürk Bey'e ve çizgi roman sever tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

2014 Yılında Orhan Dündar ustayı da alarak Suat Yalaz üstadımızla buluşmuştuk.
6 saat aralıksız sohbet ederek yılların özlemini gidermiştik. Gerçekten unutulmaz bir gündü.

Malazgirt 1071 kitabımı baskı öncesi üstadıma göstererek onayını almıştım, kitabım için yazdığı harika bir önsöz yazısı ile... :)
İlk taslak baskıyı da kendisine imzalamıştım.

Ersin Burak'ın Çanakkale Resim Sergisine de beraber gitmiştik...

Gölge e-dergide çıkan haberimiz ve "Ne Dediler" Bölümüne düşüncelerini yazan üstatlarımız..

2015 yılı Çizgi Diyarı unutulmaz İstanbul buluşmamızdan...

Hikmet Yamansavaşçılar, ben, Ragıp Derin ustalarla ve sıkı bir Karaoğlan tutkunu olan Özgür Ateş dostumuzla.:) Üstatlara selam olsun.

Bir daha böyle geniş kapsamlı bir buluşma olur mu bilmem?

.

Son düzenleme:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,048
318,584
Üstadlarım,
sizle gurur duyuyoruz.
Türkiye sizle gurur duyuyor.
Üstün başarılarınızı,
gelecek kuşaklar unutmayacak.