KARABALA imzalı- resimli, kargo ücreti yok.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
KARABALA imzalı- çizimli, kargo ücreti yok.

HAVALE YOLU İLE KARABALA 'PARÇALANMIŞ YURTLAR VE DELİCESİNE TAKİP' KİTABINI SATIN ALMAK İÇİN :

Hikmet Yamansavaşçılar YKB iban: Tr39 0006 7010 0000 0050 8092 57 hesap no:50809257 şube kodu: Eyüp şubesi 041

Havale yoluyla ücreti yatırdıktan sonra mesaj bölümünden
isim, adres ve telefon bilgilerinizi yollayınız.
Kitabınız en kısa sürede isminize
Hikmet Yamansavaşçılar' dan imzalı ve orjinal çizimli olarak
gönderilecektir.

Son düzenleme:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
sayın üstad ,belirttiğin fiyatlar tek kitap içinmi ? yoksa iki kitap içinmi ,belirtirmisiniz. saygılar.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Bu duyurumu tam 200 kişi görüntülemiş.

Ama ne yazık ki Karargah ekibi ve Dernek kurucuları-üyeleri dışında sadece ve sadece 5 kişi sipariş vermiş. 5 kişiden biri benim. Yani 4 kişi.

Karargahtaki arkadaşlar, 20 tanesini profesör olmak üzere 100 ün üzerinde kitap almışlar.

ÇD'nın kaç takipçisi olduğunu bilmiyorum. Tahminin 4500-5000 arası.

Sayın baylar Tex'e gösterdiğiniz ilgiyi Karabala'ya göstermediniz. Öyle ya beleş kitap indirip okumak varken. Bu tavrınızla Karabala'nın geleceğini tehlikeye soktuğunuzun farkında mısınız?.

Bu da kitap almayanlara sitemim olsun...

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
İki cildin sert kapaklılarını idefix'ten almıştım.
Lakin ilk ciltteki performansı ikinci ciltte göremedim.
Üçüncüsünü alırmıyım bilmiyorum!
(Dost acı söyler) :(

12 Şub 2010
15,006
543,719
İki cildin sert kapaklılarını idefix'ten almıştım.
Lakin ilk ciltteki performansı ikinci ciltte göremedim.
Üçüncüsünü alırmıyım bilmiyorum!
(Dost acı söyler) :(

Üçüncüsünü almazsanız lütfen bildirin sevgili comicist dostum.
Ben sizin için de alıp armağan olarak göndermekten zevk duyacağım.
Ki, okumaktan mahrum kalmayın.
Sevgi ve saygılarımla...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,516
Olayı bir çizgiroman olayı olarak düşünmüyorum.Çok değil aslında bir sigara parası diyerek kestirip atmakta benim tarzım değil .Olay bir Türk sanatçısının desteklenmesi olayı.Hikmet bey uzun yıllar ara verdiği bir sevdaya dönüş yaparken olayın parasal tarafını düşündüğünü pek düşünmüyorum açıkcası.Bir diyar toplantısında verilen söz üzerine tekrar çizmeye başladı.Çizgilerini gördükten sonra ne kadar üzüldüm bilemezsiniz.Eğer hiç bırakmasaydı bir buscema kadar tanınırdı.Çünkü gerçekten yetenekli.Şimdi destek zamanı.Alalım okuyayım okutalım .hatta birden fazla alalım eşe dosta armağan edelim.Birlik olma zamanı.Usta sakın vaz geçme 3.sayı için sabırsızlanan bir okuyucun olduğunu unutma.

Hikmet Yamansavaşçılar

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
23 Mar 2011
111
733
Sevgili Profösör, sizin KARABALA için yaptıklarınız zaten ortada. 3. sayıyı alıp almayacağına karar vermemiş olan arkadaş haklıdır. Onun tercihidir tabi ki. Yalnız sormadan edemeyeceğim. 2. Albümde nasıl bir performans eksikliği görmüş çok merak ettim. Sayfaların her noktası yüzlerce, binlerce defa gözden geçirilerek ve el ile çizilerek yapılan bir iş çizgi roman. Ben sadece bir söz verdim diye KARABALA yı çizdim ve devam etmeye çalışıyorum. Ve iddia ediyorum ki sabahlara kadar çalışıldığı halde, gözlerinize kan otururcasına üstelik beş kuruş dahi kazanılmayan başka bir iş kolu kalmamıştır ülkemde. Şartlar bu, ne yapalım. Yurt dışında Çizgi roman, 5-6 kişinin emeği ile oluşurken tek başına çizdiğim bu işin neresinde performans düşüklüğü var açıklanması gerekiyor. Bakın etrafınıza sevgili üye, çalışan, iş yapan bir tane çizgi romancı kalmış mı ülkemizde. Siz düşünmeyin bile alıp almamayı, Haluk abi göndermezse ben göndereceğim söz!

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Sevgili Profösör, sizin KARABALA için yaptıklarınız zaten ortada. 3. sayıyı alıp almayacağına karar vermemiş olan arkadaş haklıdır. Onun tercihidir tabi ki. Yalnız sormadan edemeyeceğim. 2. Albümde nasıl bir performans eksikliği görmüş çok merak ettim. Sayfaların her noktası yüzlerce, binlerce defa gözden geçirilerek ve el ile çizilerek yapılan bir iş çizgi roman. Ben sadece bir söz verdim diye KARABALA yı çizdim ve devam etmeye çalışıyorum. Ve iddia ediyorum ki sabahlara kadar çalışıldığı halde, gözlerinize kan otururcasına üstelik beş kuruş dahi kazanılmayan başka bir iş kolu kalmamıştır ülkemde. Şartlar bu, ne yapalım. Yurt dışında Çizgi roman, 5-6 kişinin emeği ile oluşurken tek başına çizdiğim bu işin neresinde performans düşüklüğü var açıklanması gerekiyor. Bakın etrafınıza sevgili üye, çalışan, iş yapan bir tane çizgi romancı kalmış mı ülkemizde. Siz düşünmeyin bile alıp almamayı, Haluk abi göndermezse ben göndereceğim söz!

Üstadım bu güzel seriyi gerçekten yarıda bırakmak istemem bırakmam da.
Sizi Frankofon çizen avrupa sanatçıları kadar üst seviyelerde görüyorum.
İkinci sayıyı çıkarırken acele etmişsiniz gibi geldi bana.
İlk sayının çizilmiş sayfa sayısı 106
ikinci sayının çizilmiş sayfa sayısı 77...
Okuduğum bu yeni kahramanımdan doya doya zevk alabilmek için
aradaki eksik olan 29 sayfasını gerçekten aradım...

Senaryoda mantık hataları da var ilkinde ve ikincisinde;
Misal;
Arkasından gelen bu zorba savaşçıların kan döktüğünü biliyor
ama annesini köyde bırakıp riske atıyor.

Çizim olarak da aşağıdaki 76. sayfanın ilk karesindeki yanlış orandan bahsedeceğim:

Prl407.jpg

Bir ara sizin üstad Yıldırım Örer'le sayfaları frankofon tarzında tekrar düzenleyip
Karabala'yı Fransa'ya göndereceğinizi duymuştum.
İnanın ben de çizgi roman okuyucu sayısının artmasını isterdim.

Her alanda kültürleşeceğimize daha da cahilleşiyoruz.
Sanattan, eğlenceden yoksun körelmiş bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
En büyük sıkıntı da burada...

Umarım yarım kalan bu yolculuğunuzu tamamlar ve sık sık pekiştirirsiniz.
Diğer kitaplarınızı da alacağım, ben de yarım bırakmayı sevmem,
üstelik bu "KARABALA"yı da sevdim.
Kolay gelsin Üstad...

Son düzenleme:

Hikmet Yamansavaşçılar

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
23 Mar 2011
111
733
Siz olsaydınız ne yapardınız? Kimselerin henüz tanımadığı annenizi o gece yanınıza mı alırdınız? Ve her an askerlerin baskınına uğrama riski varken. Üstelik tüm askerler Ecey'i bilir ve onu ararlarken. Yoksa o riske girmez miydiniz? Haydi! Yapayalnızsınız bir karar vereceksiniz. Verin! Üstelik hikayenin kahramanı yanlış da karar vermiş olabilir. Bu mantık hatası mıdır sizce. Elin oğlu kahramanlar yaratıyor, uçuyor, kurşun işlemiyor ya da canavarla baş ediyor. Örümcek adam oluyor. Bunlar kimselere mantıksız gelmiyor. Gelmiyor çünkü, Çizgi romanın güzelliği bu. Tüm dünyada yapılan çizgi romanlarda hatalar her zaman makul karşılanmıştır. Benim çizimlerimdeki hatalara gelince bir tane değil ki sayfalarca var. Hal Foster gibi büyük ustaya soruyorlar. 'Nasıl bu kadar olağanüstü çiziyorsunuz' diye. Verdiği cevap şu. ''Siz bir de basıldıktan sonra bana sorun. Ben ne hatalar görüyorum.'' Bu benim için de geçerli. Üstelik açıkça 40 sene gerçekten hiç çizmedim arkadaş derken! Bunu bile makul görmüyorsunuz. 78 sayfa sayısına gelince. 2. Albümdeki panel sayısına bir bakın bence. Amaç sayfaları şişirmek mi olmalıydı? Eloğlu frankofonu 56 sayfa yaparken hiç sorun olmuyor, bizim 78 sayfamız sorunlu. Üstelik dışarıdaki işler de 56 sayfayı çizer 1 ya da 2 yılda hazırlıyor ve iyi de para kazanıyorlar. Neyse bu kadar yeter sanırım. KARABALA'YA gelince.3. kitap tan sonra zaten devam edebilmem çok zor görünüyor.
Hoşçakalın

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,829
ustamız yıllar sonra emek vermiş diyar dostlarını kırmamış unutulan türk çizgi romanı için bir şeyler hazırlamış yeniden sevdirmeye çalışmışken incitmenin bir anlamı yok amaç para kazanmak olsaydı zaten çizmeyi bırakmaz devam ederdi hatalar olabilir ki ( ben görmedim ) hatasız çizgi roman varsa gösterin şu an çizgi dalında kim eser veriyor yetişen yeni nesil okumuyor zaten ustamıza destek lütfen

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstad Karaoğlan, belirttiğiniz iban numarısına karton kapak karabala 1ve2.icin58 tl.yatırdım. adres: tahsin ulus ,karslılar mah. no: 11/3 çukrova/ADANA TELF: 05322461732 ÜSTAD, H.YAMANSAVAŞÇILAR 3.sayıdan sonra çizmekten vazgeçebileceğini söylemesine çok üzüldüm, dağıtımın herşehirde belirli bayiler kanalıyla satılsaydı, daha yüksek bir tiraj yapar diye düşünüyorum.saygılar

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
587
İlk kitabı karton kapak olarak almıştım, 2 ve 3 için imzalı olursa seve-seve almak isterim...

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
üstad Karaoğlan . karabala 1ve 2 için verdiğiniz iban numarasına ücreti yatırıp gönderi adresimi ve tlf nomu buradan mesaj olarak yazmıştım. kitaplar gönderildimi açaba beni bilgilendirirmisin, saygılar.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Bende sert kapak almak istiyorum 2 bölümüde oglum adina imzalarsa ustat sevinirim. Yurtdisi kargo ucreti ne kadardir hemen geceyim eft'yi.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Sevgili arkadaşlar;
İlk mesajın altındaki linki tıklayın. Facebook'ta ki "Karabala Efsanesi" ne mesaj gönderin Hikmet Yamansavaşçılar sizlere gereken bilgiyi gönderecektir.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Hikmet Yamansavaşçılar YKB iban: Tr39 0006 7010 0000 0050 8092 57 hesap no:50809257 şube kodu: Eyüp şubesi 041

Sevgili arkadaşlar; Havaleyi buraya yapabilirsiniz.
Yurt dışı kargo alıcıya aittir.
Mesajlar için Facebook "Karabala Efsanesi"