Bernie Wrightson'ı kaybettik...

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Korku çizgi romanı sevenlerin özellikle ismine aşina olduğunu tahmin ettiğim Bernie Wrightson'ı bugün kaybettik.

220px-Bernie_Wrightson.JPG

c7qmfhlv0aqjtmookkgj.jpg

Bernie Wrightson's Frankenstein, House of Mystery, House of Secrets ve Swamp Thing çizgi romanlarının yaratıcısı olan çizer geçirdiği beyin ameliyatının sonucunda geçtiğimiz Ocak ayında artık çizim yapmayı bıraktığını açıklamıştı.

1948 doğumlu olan Wrightson'ın ölümünü eşi Liz hayranlarına duyurdu:
capturevdj84.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Sevgili "The_DarknesS"ın yukarda linklerini vermiş olduğu, sevgili "hggurak"ın geçen yıl sunduğu "Bernie Wrightson" albümlerinden bazı hikayeleri ve "Creepy Özel Albümü"nün önsözünü ben çevirmiştim. "Bernie Wrightson" hakkında oldukça ayrıntılı bilgi içeren 3 sayfalık önsözü, gözden kaçırmış olan -veya albümleri okumaya zaman bulamayan- dostlarımız için tekrar buraya alıyorum. Ayrıca yukarıdaki linkleri takip ederek "hggurak" dostumun yazdığı tanıtım yazılarını da okumanızı öneririm. Bu değerli çizeri "hggurak" üstadım sayesinde daha yakından tanıma fırsatım oldu. Bernie Wrightson'ı zamansız kaybetmişiz. Huzur içinde yatsın.

Creepy_Presents_Bernie_Wrightson_006.jpg

Creepy_Presents_Bernie_Wrightson_007.jpg

Creepy_Presents_Bernie_Wrightson_008.jpg

Son düzenleme:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
"Bernie Wrightson" efsane bir çizerdi (sanatçıydı)...
Ölümüne çok üzüldüm...
İyi ki onu tanıtabilmek adına güzel bir şeyler yapmışız...
Ancak bu başlığın bir çizgi roman forumunda bunca az tıklanması da ilginç.

(Kitapları incelemek için resimlere tıklayabilirsiniz)

]

(Frankenstein kitabına
"Creepshow" başlığı altından ulaşabilirsiniz.)

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.