KARABALA 2. Kitap (Parçalanmış Yurtlar ve Delicesine Takip)

KARABALA 2. Kitap (Parçalanmış Yurtlar ve Delicesine Takip)

Çizgi Duyurular

Like Tree445Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-03-2017, 15:00   #1

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 265757
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Standart KARABALA 2. Kitap (Parçalanmış Yurtlar ve Delicesine Takip)
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Merhabalar Sevgili Dostlar,
Hikmet Yamansavaşçılar'ın beklenen albümü "KARABALA 2. Kitap"ta mutlu sona epeyce yaklaştık.
Üstat, kimi olumsuz şartlara karşın büyük bir özveriyle ve gecesini gündüzüne katarak albümü bitirdi.

"KARABALA" Türk resimli-romanında BÜYÜK BİR OLAY!
Suat YALAZ

"Evlât! Harika bir iş çıkarmışsın. Sakın bırakma devam et!
Çünkü bu, benim okuduğum hiçbir şeye benzemiyor."
Abdullah TURHAN

"Çok sağlam, kıvrak bir resimleme yeteneği, teferruatlı ve çok özel bir metin,
harika bir renklendirme sonucunda ortaya bir ESER çıkıyor."
Hüsnü ÇORUK

"Karabala kesinlikle Türk çizgi roman tarihinde
bir milat olma yolunda ilerlemektedir."
Ümit KİREÇÇİ

Türk çizgi roman tarihinde yeni bir çığır açan KARABALA EFSANESİ için söylenecek tek şey,
alın okuyun ve yaratıcısı Hikmet YAMANSAVAŞÇILAR'a "eline sağlık" deyin...
Şahane bir konu ve inanılmaz çizgiler bir arada...
Fuat AKTÜRE

Müjdeli haberi de verelim: Bir aksilik olmazsa albümü bu ay sonu
(Mart 2017) canlı olarak elimize alıp okuyabileceğiz.
Birinci kitaptan tanıdığımız o ayrıksı çizgiler, renkler ve olağanüstü anlatım
bu kitapla birlikte bir üst boyuta geçiyor...
Üstat, yaklaşık 40 yıl aradan sonra hazırladığı önceki albümle birlikte
elinin pasını da atmış görünüyor...
"Karabala"nın Türk çizgi roman tarihinde ayrı bir yere
sahip olacağını şimdiden söyleyebiliriz.
Tamamen sinematik bir anlatımla birbiri ardı sıra dizilen paneller ve renk cümbüşü
size bambaşka bir dünyanın perdelerini aralayacak... İnanın abartmıyorum...

Kitap karton kapak ve sert kapak olmak üzere iki ayrı versiyonda hazırlanıyor.
Şimdi sıra, çizgi roman müdavimleri olarak, elbirliğiyle
bu sıradışı esere gereken desteği verebilmemizde...
Üstat,maddi sorunları aşabilmek ve asıl büyük şaşaanın yaşanacağı
üçüncü albümün hazırlıklarına devam edebilmek adına, bu ikinci kitabı
tamamen kendi çabalarıyla sunmaya hazırlanıyor.
Bizlere düşen ise, bu sıradışı albümü satın alıp okumak ve Okutturmak!

Baskı ve cilt aşamalarından sonra kitabı ödemeli olarak (Hikmet Yamansavaşçılar adına)
forumumuz aracılığıyla da da sipariş edebilmeniz için gerekli çalışmaları yapıyoruz.
Bu konuyu ayrıca sizlere duyuracağız.

Dilerim, albümün bahtı açık olur.
Heyacanlı geri sayım devam ediyor.

YAŞAM SEVMEKTİR

.
.
hggurak isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 15:18   #2

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1078425
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
Muhteşem !!!
Sabırsızlıkla bekliyoruz.
KARAOĞLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 15:40   #3

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1229629
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Şu sunum bile başlı başına kitabın muhteşemliğinin açık göstergesi...
Vallahi savulun, KARABALA Geliyor...
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 15:50   #4

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 266692
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Çok şükür artık buluşma zamanımız geliyor.En az iki tane alırım.Bir bana birde Petranyus a hediye etmek üzere.Arşivleme zamanı.Son günlerin en güzel haberi çok teşekkür ederiz.
abolardis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 16:40   #5

Mehmet Serdar Ateş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 95423
•Rep Seviyesi :
Mehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond reputeMehmet Serdar Ateş has a reputation beyond repute
Icon14
Sabırsızlıkla bekliyoruz.
Alt 08-03-2017, 16:46   #6

R.Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 61581
•Rep Seviyesi :
R.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond repute
Büyük bir özveri ile çalışarak ikinci kitabını bitiren büyük usta Hikmet ağabeyi canı gönülden kutluyorum. Darısı benim başıma diyor, herşeyin gönlünce olmasını diliyorum. Benim de "Zaferlerimiz ve Unutulmaz kahramanlar 2" kitabım yolda.

Verilen mesai ve işçiliğin kalitesini iş gösteriyor. Çizgi roman çizmek hiç kolay bir iş değil. Suat Yalaz üstadımızın dediği gibi, şunun şurasında bugün resimli roman çizen 3-5 kişi olarak bu işin fedailiğini yapmaya çalışıyoruz. Tüm imkansızlıklara rağmen, fazla bir beklentimiz olmadan gönülden severek çiziyoruz. N'olur yerli yapımları da alıp okuyarak bu pazarı canlandıralım. Kuvayı Milliye ruhuyla kültürümüzün bu 'kurtuluş savaşını' veren yazar ve çizerlerimize destek olalım.

Haydi kolları sıvayalım.
R.Türkmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 18:41   #7

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2672287
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Birinci kitapta kınasını yaktık.
İkinci kitapta düğününü yapacağız, büyük şenlik olacak.

2017 Çizgi roman düğünleriyle şenlenecek.
Bir düğün de Ramazan Türkmen için olacak.

Nice düğünlere diyorum.
profesör isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 18:53   #8

uzung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1177023
•Rep Seviyesi :
uzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond repute
İkinci sayı ile ilgili ufak tüyoları bizzat kendisinden dinlediğim için ne kadar kaliteli bir kitapla karşılaşacağımı biliyorum. İkinciyi hatta üçüncü sayıyı sabırsızlıkla bekliyorum. Dostlarımızın da gereken desteği vereceğine inanıyorum.

Ramazan Türkmen üstadımızın Afşin Bey'ini de aynı heyecanla bekliyoruz.
Alt 08-03-2017, 19:04   #9

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1351664
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute

Bu kitabı Avrupa'daki yayıncıların bir şekilde mutlaka görmeleri lazım. Acaba oralarla bağlantıları olan tanıdıklar var mıdır. İyi bir çevirmen bulunabilir mi? Sayın Yamansavaşçılar eserini kitap fuarlarına filan götürmeyi düşünür mü? (bütün bunlar ilk anda aklımdan geçenler). Avrupa'da üretilmiş olanlara kıyasla çok daha ince bir işçiliği var bu kitabın, renkler desenler oya gibi işlenmiş. Örneklerini sürekli gördüğümüz albenili Avrupa üretimi kitaplar çok güzeller, ama sanki bir son teslim tarihine yetiştirilmeye çalışılmış havası var hepsinde. Oysa Karabala'da adeta kırk yılın birikimi süzülmüş gelmiş gibi, bir ruh taşıyor adeta. Avrupa kitaplarını kaliteli endüstriyel bir biraya benzetirsek, Karabala çok kaliteli bir butik şaraptır diyebilir miyiz? Ne yazık ki duygularımı ancak bu kadar ifade edebiliyorum. Keşke edebiyatım biraz daha kuvvetli olsaydı. Bu arada üstadın kullandığı teknikleri de merak etmiyor değilim doğrusu. Tanıtım için "hggurak" dostuma da ayrıca teşekkür ediyorum.

scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2017, 19:40   #10

Coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10010
•Rep Seviyesi :
Coskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond reputeCoskun has a reputation beyond repute
Benim için bugünümün en güzel haberiydi. Sabırsızlıkla bekliyorum ve Hikmet Abi'nin büyük tirajlara ulaşmasını diliyorum bu sayı ile.
Coskun isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil