Karaoğlan Renklendirme Çalışması

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Bir işe girdik ama sonu hayrolsun... Karaoğlan günümüzün tekniğiyle renklendirilse nasıl olur diye düşündüm ve işten kalan zamanımda çalışmaya başladım 3 günde bayağı bir ilerleme kaydettim, Umarım zaman bulabilir ve bu çalışmayı tamamlayabilirim, Sizce 2016 model Karaoğlan nasıl görünüyor?

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
"Kul Bakay'ın Mezarı" adlı maceranın ilk iki sayfası sanki renklendirince göze daha hoş görünüyor.
Renkleri biraz daha yumuşatsan nasıl olur? (ilk sayfada)
Tez bitirmen dileğiyle...

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Bana göre de iyi olmuş. hayli kapsamlı bir çalışma olsa gerek. Bu tür renk karyografisi daha önce hafızamızda olduğundan mıdır nedir gözüme çok hoş geldii. Başarılar...

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Süper, harika olmuş. Bence Karaoğlan çizgi romanı böyle olmalı. Ama gerçekten de zaman ve emek isteyen böyle bir çalışmayı tüm arkadaşlar kısım kısım yapar yardımcı olurlarsa ancak hızlı ilerler. Malum herkesin kendine göre işleri var.
Kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Işık, gölge çalışması güzel görünüyor. Seçtiğin sayfalardan belli. Bittiğinde mükemmel bir kitap bizim olacak. Kolaylıklar dilerim, Raven.:)

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Elinize sağlık sevgili Raven... Gerçekten nefis bir çalışma olmuş... Sabırsızlıkla bitmesini bekliyoruz...

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Karaoğlan'a her şey yakışır. renkli yada renksiz fark etmez. :)

Öykü, anlatım ve kurgu, güzel ve şiir gibi akıcı olduğu için, okurken insanı içine çekiyor, çizgilerini bile fark etmiyor insan. :)

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,100
İstanbul
Başlamış olmakla zaten işin yarısını halletmissin, aman bırakıyım deme. Ortaya harika bir şey çıkacak.
Kolaylıklar diliyorum.

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,377
renklendirmeniz gayet başarılı.. çok beğendim..
valla bende bir karaoğlan macerası renklendirmeye çalışmıştım..hatta renkli baskı çizgiromanlar içinde rüştünü fazlası ile ispat etmiş olan eski TARKAN fasiküllerindeki renkleri birebir kopyalayıp aynı renklerle konuşma balonlarıda dahil boyamayı denemiştim.. ama bir ikî sayfa sonrasında,, günlük meşgalelerden yakamı kurtarıpda devamını getiremedim ..
bu KUL BAKAY'IN MEZARI macerası şu anda çizgidiyarında renkli olarak mevcut sanırım ..
ben FEDAİLER ALAYI macerasını renklendirmeye çalışmıştım..duygusal finali bakımından en sevdiğim karaoğlan maceralarından biridir..umarım daha sonraki renklendirme çalışmalarınızda o macerayıda düşünürsünüz.. kolay gelsin

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Sevgili üstadım bana azıcık gösterdi de
ne kadar zor, aslında zorluğundan çok
sabır ve zaman isteyen, tabii biraz da
resim bilgisi gerektiren özel bir çalışma
olduğunu gördüm.:)
Tamamlandığı zaman Çizgi Diyarının sevenlerine
harika bir güzelliği olarak gönlümüzdeki yerini alacak.
"Raven" gibi bir ustanın elinden böyle güzellikler
beklenirdi tabii. Sabır, sağlık ve afiyet dilerim,
sevgi ve selamlar üstat.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Üfff! bence harika...
ne diyorlardı;
"bundan iyisi Şam'da kayısı"...
En kısa zamanda okumak nasip olur İnşAllah;
Saygı ve sevgilerimle kardeşim...

52308R.gif

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Güzel bir restorasyon girişimi.
Bu haliyle çok daha iyi,
çizgiler birbirinden ayrılmış ve net duruyor.
Ellerine sağlık Mustafa.​

12 Şub 2010
15,006
543,719
Çizgi Diyarı'nda çizgi romanla ilgili tüm rüyalarımız gerçek olduğu gibi, rüyasını dahi görmediğimiz güzellikleri de buluyoruz.

Renklendirilmiş Karaoğlan da görmeye cesaret edemediğimiz rüyalardandı.

Eline kalemine sağlık sevgili Mustafa, devam et:)