Dc Çizgi Romanları

celikelm

Yeni Üye
1 Mar 2016
2
2
Merhabalar arkadaşlar yeni merak saldım çizgi romana diyebiliriz düzensiz bir şekilde farklı hikayeler farklı kahramanlar ve çizgi romanlar okudum ama artık koleksiyon haline getirmek istiyorum küçük küçük adımlarla, DC evreniyle başlamak istedim her ne kadar Daredevil siparişleri vermiş olsamda Flash 2011 serisinin verdim bir kaç siparişini anlamadığım şeyler var ama bu konuda bana yardımcı olabilecek olursa çok minnettar kalırım gerçekten yardıma ihtiyacım var.. En basit terimleri bile bilmiyorum sipariş verirken ederken zorlandım ama asıl problem çok daha derin bir kaç soru sorabileceğim birileri çıkarsa gerçekten çok sevinirim :S:S:S

New 52 ile okumaya başlamanın daha doğru olduğuna karar verdim, Flash alayim dedim 5 Vol çıkmış dedi birisi ama tam anlayamadım storyline ları vs bunları nereden en düzgün şekilde takip edebilirim ?

şuradan baktım ama şuan ki story line #49
bu siteden baktım , benim almaya başlamış olduğum seri doğru mu ? flash 2011 in devamı niteliğinde diyebilir miyiz şuan mesela buna ? o kadar kafam karıştı ki ..:Z

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Yanılmıyorsam Dc 52 den sonra evrene reboot attı. Yani şu anda kahramanları tekrar şekillenecek. En son Barry Future Flash'dı. Flash'ın olduğu evren baya karışık bir de malum dizi çekilince tamamen farklı olmaya başladı. Şu an için sana tavsiyem eski sayılardan edinmen Justice dönemi Jay Garrick ile başlayabilirsin. Şu an 5 tane Speedster var. Buna Zoom, Reversler ve black flashı da katarsak baya sayı çoğalıyor. Heyecanlı bir evren ben de Flash hayranıyım. Bildiğim kadarıyla sana yardımcı olurum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Dediğiniz gibi çizgi romana yeni başlıyorsanız ve DC okuyacaksanız New 52 ile başlayın. New 52 öncesini okumakla vakit kaybetmeyin. Flash serisini Türkçe okuyacaksanız Arka Bahçe yayınlarından 4 cilt çıktı. Orijinal dilinde okuyacaksanız: The Flash, vol. 1: Move Forward - (#1-8) isimli ciltten başlayın. New 52 dönemi 1. fasikülden itibaren bu seride ciltlendi. Şu an 49. fasikül çıkmış durumda. Sanırım 52. fasikülde seri bitecek ve DC yine evrenini yenilecek.
Uzun lafın kısası DC için başlangıç noktası New 52'dir. Karakterleri yakından tanıyıp evrene hakim olduğunuzda geriye dönük özel maceraları, belirli önemli sayıları okuyabilirsiniz. Ama farklı dönemleri karışık okursanız sadece kafanız karışır.

Takip listeniz:
The Flash, vol. 1: Move Forward - Collects, vol. 4 #1-8. "The Flash knows he can't be everywhere at once, but he has seemingly met his match when he faces DC Comic' hottest new Super Villain, Mob Rule, who really can be everywhere at once! As Mob Rule wages a campaign of crime across Central City, including an electromagnetic blast that plunges the city into darkness, The Flash learns the the only way he can capture Mob Rule and save Central City is to learn how to make his brain function even faster than before - but as much as it helps him, it also comes with a steep price." - WorldCat - ISBN 1401235530

The Flash, vol. 2: Rogues Revelation - Collects, vol. 4 #9-12, 0 & Annual #1. "The Rogues Gallery is united for the first time. Who is behind their sudden organization, and why are they after their Captain Cold?" - WorldCat - ISBN 1401240313

The Flash, vol. 3: Gorilla Warfare - Collects, vol. 4 #13-19. "In his hometown of Central City, The Flash--a.k.a. Barry Allen--is constantly deflecting the criminal schemes of his Rogue's Gallery. Money hungry, cunning and powerful, these villains have the Scarlet Speedster running at a pace faster than even the world's fastest man is used to. But when Gorilla Grodd and his army descend on Central City, The Flash will have to contend with a threat he's not used to: murderous, ruthless and without principle. With mammoth strength and mind-control powers, Grodd will not stop until he conquers the city with its heroes blood on his hands. Knowing full well he cannot defeat this new foe alone, The Flash will have to turn to his former enemies, the Rogues, if he wants to keep himself and Central City alive." - WorldCat - ISBN 140124274X

The Flash, vol. 4: Reverse - Collects vol. 4 #20-25 & 23.3. "A mysterious and powerful Speed-Force killer has left a trail of bodies in his wake, and only Barry has the power to stop him. But when the killer stays one step ahead of him, Barry finds himself face to face with the Teen Titans and Kid Flash for the first time, which leads to a confrontation with the Reverse Flash!" - WorldCat - ISBN 140124713X

The Flash, vol. 5: History Lessons - Collects vol. 4 #26-29 & Annual #2. "Find out how Barry Allen adjusts after his epic battle with The Reverse Flash! Also, find out how The Flash and Green Lantern first met." - WorldCat - ISBN 1401249507

The Flash, vol. 6: Out of Time - Collects vol. 4 #30-35, Annual #3 & Futures End #1. "The fastest man alive is a broken man. His powers have failed him time and again at great cost to him and the city he has sworn to protect. Now he’s coming back to the current time to stop the one event that destroyed his life." - WorldCat - ISBN 1401254276

The Flash, vol. 7: Savage World - Collects vol. 4 #36-40. "The Flash is trapped in a bizarre lost land terrorized by castaways from the past, present, and future—and that leaves Central City without a hero! Even worse, a murderous, new Flash shows up to take Barry’s place!" - WorldCat - ISBN 9781401258757

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Dediğiniz gibi çizgi romana yeni başlıyorsanız ve DC okuyacaksanız New 52 ile başlayın. New 52 öncesini okumakla vakit kaybetmeyin. Flash serisini Türkçe okuyacaksanız Arka Bahçe yayınlarından 4 cilt çıktı. Orijinal dilinde okuyacaksanız: The Flash, vol. 1: Move Forward - (#1-8) isimli ciltten başlayın. New 52 dönemi 1. fasikülden itibaren bu seride ciltlendi. Şu an 49. fasikül çıkmış durumda. Sanırım 52. fasikülde seri bitecek ve DC yine evrenini yenilecek.
Uzun lafın kısası DC için başlangıç noktası New 52'dir. Karakterleri yakından tanıyıp evrene hakim olduğunuzda geriye dönük özel maceraları, belirli önemli sayıları okuyabilirsiniz. Ama farklı dönemleri karışık okursanız sadece kafanız karışır.

Takip listeniz:

Dostum, comics bilgisini konuşturmuşsun yine. İmreniyorum valla. Bana fumetti ile gelirsen tabii ben de buna benzer şeyler söyleyebilirim haliyle. Ama bizim oralarda öyle evren, mevren, şekil, dünya 1, dünya bilmem kaç yok. Teks sıktı mı kurşunu adamın alnına, değişen bir dünya var, o kadar.