çizgi roman aldığınız siteler hangileri ?

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,228
Kadıköy Büyülü Dükkan.
Bakırköy Damla Kitapevi.
İnternet üzerinden alacağınız kitapların isimlerini yazarsanız çoğu çıkacaktır.
Zaman zaman değişiyor.
Bazen kampanyalara dek gelirseniz hesaplı alabilirsiniz.

argemat

Yeni Üye
18 May 2014
25
35

buradan alırsan kesinlikle sıfır ve çok iyi kargolanmış şekilde alırsın. ayrıyeten harika kitap ayraçları hediye ediyorlar. her ürünü ucuz değil ama ucuz olan ürünleri fazlasıyla mevcut. pişman olmazsın. ben çoğu ihtiyacımı burdan karşılıyorum. tavsiye ederim herkese...

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,662
Gaziantep
10 yıldır idefix.com dan çizgiroman alıyorum (ilk siparişim 7 Kasım 2005) Ara sıra da D&R'dan. Bir kez dışında hiç sorun yaşamadım. Bu sitelerde kitaplar her yerden ucuz. Ara sıra kampanya düzenliyorlar, takip edeceksin. Özellikle idefix kasım ayında "Sanal Kitap Fuarı" düzenliyor onu bekle indirimler % 35-40 arası.

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Ben çizgi roman alacağım zaman öncelikle gittigidiyor'a bir göz atarım. Çoğu zaman sıfır ya da ikinci el olarak birçok çizgi romanı piyasa değerinin çok altında bulabiliyorum. Tabii satıcıya da dikkat etmek gerekiyor bu sitede. Onun dışında ise D&R ve idefix en ucuzları, zaman zaman D&R da kampanyalar düzenleyerek piyasa değerinin çok altına düşebiliyor, tabii bunlara denk gelmek lazım.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
ben istanbul/ümraniye tarafında oturduğum için, direk kadıköye gidip, büyülü dükkandan alıyorum..
eski sayıları ise yine kadıköydeki postanenin arka tarafında olan, pasajın içindeki sahaflardan alıyorum..

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,538
Birikmiş sayıları almak, tek tek almaktan daha makul...
İdefix, kitapyurdu ve D&R diyorum...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,951
İdefix'ten alırım hep. Yanılmıyorsam İdefix'i de D&R satın aldı. D&R fiyatları ile birebir aynı İdefix'in rakamları...

Test amaçlı başka sitelerden de almışlığım var. Mesela Büyülürüzgar'dan getirtmiştim bir iki seer, ama web siteleri çok kullanışlı gelmemişti bana...

İdefix'in kargo kutuları güvenli taşıma sağlıyor. Aylık bir dergi yayınlıyorlar, onu da ücretsiz gönderiyorlar. Bazen de promosyon bir şeyler çıkıyor kutulardan. Mesela geçenlerde çizgiroman yanında Metis'ten bir de kitap sipariş etmiştim, Metis'in her sayfasında bir özlü söz bulunan bir not defteri geldi beraberinde. Yani İdefix herhalde kurumsal anlamda en oturmuş online kitap satış sitesi...

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,531
14,097
Denizli - İstanbul
İdefix'ten alırım hep. Yanılmıyorsam İdefix'i de D&R satın aldı. D&R fiyatları ile birebir aynı İdefix'in rakamları...

Test amaçlı başka sitelerden de almışlığım var. Mesela Büyülürüzgar'dan getirtmiştim bir iki seer, ama web siteleri çok kullanışlı gelmemişti bana...

İdefix'in kargo kutuları güvenli taşıma sağlıyor. Aylık bir dergi yayınlıyorlar, onu da ücretsiz gönderiyorlar. Bazen de promosyon bir şeyler çıkıyor kutulardan. Mesela geçenlerde çizgiroman yanında Metis'ten bir de kitap sipariş etmiştim, Metis'in her sayfasında bir özlü söz bulunan bir not defteri geldi beraberinde. Yani İdefix herhalde kurumsal anlamda en oturmuş online kitap satış sitesi...

Evet, İdefix ve Prefix; D&R tarafandan satın alındı artık hepsi Doğan Grubu'na ait.

İnternet üzerindeki ucuz kitap, dergi politikası tabii ki beni de sevindiriyor. Ama bir yandan da Beyoğlu İstiklal'da ki kitapçıları da özlemiyor değilim. Birkaç istisna dışında hepsi kapandı. Ne diyeyim bari sen dayan Mefisto.

Aylık dergi dediğiniz Sabitfikir olmalı. Normal satışı 3TL olan bu dergiyi bazen hediye olarak yolluyorlar. Nedendir bilinmez ama bazen de gelmiyor. Bu dergiyi bilen biliyordur ama bilmeyene tanıtalım bence. Derginin öncelikli amacı kitap tanıtımları yapmak, yazarları tanıtmaktır. Ama başka konulara da el atar bu dergi. Mesela Temmuz 2015 sayısında Joan Baez ve Harbiye Konseri; çekilmekte olan Supergirl dizisi; okült/ritual cinayetlerin ön planda olduğu True Detective dizisi gibi konular da vardır. Daha uzatmayacağım bence hoş bir dergi. Ara sırada olsa bedava yollanması da hoş bir jest.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,645
İzmir
Ben çoğunlukla kitaplarımı İzmir Alsancak'taki Pınar Kitap'tan alıyorum.
Hem bir çay için sohbet ediyorum, hem almadığım kitaplarıda inceleme fırsatı buluyorum.
Çok nadiren olsada internettende sipariş verdiğim oldu.
Tercihim ise idefix. Hem idirimleri iyi, hem de ara ara kampanya yapıyorlar.
Kampanyaları takip etmek lazım, piyasanın çok altında fiyatlarla satış yapabiliyorlar.