Merhaba çizgi diyarı dostları

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Sevğili dostlar, uzunca bir ayrılıktan sonra tekrar sizlerle burada olmanın keyfi ve mutluluğu içerisindeyim..
Foruma emek veren, emeği geçen tüm güzel insanlara selam olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Hoş bulduk arkadaşlar. Yarın ''OLGAR'' dan paneller paylaşacağım. Bir kaza bela olmazsa başka sürpriz gelişmeler de olacak..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Ruh adam daha önceki niciniz ise sizin baya bi katkınız olur bize sevgili kardeşim, tekrar hoşgeldiniz.

12 Şub 2010
15,006
543,718
Tekrar hoş geldin sevgili Sadık Mustafa:)

Sürprizleri severiz

Olgar'ın nefis çizimlerini merakla bekliyoruz

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Ben Olgar ismini merak ettim nerde de gördüm diye düşünürken arattırdım, forumda bir adet resmini buldum.

Muhtemelen Ramazan Abinin facebook sayfasında da mı gördüm tam emin değilim.

1523070_10152131649638351_341922750_o.jpg

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Doğru görmüşsün sevgili gandor08. ''OLGAR'' benim kahramanımdır, kurşun kalemlerini ben çizdim, 25 yıllık dostum üstad Ramazan TÜRKMEN çinisini yaptı.

Türkiye'de pazarı olmadığından dolayı rafa kalkmış bir proje olarak kaldı. Bir birini takip eden 5 macera olacaktı. Olmadı.. İlerleyen günler bakalım bize neler gösterecek..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
İnşallah bir sponsor bulursunuz,

Benim anlamadığım da zaten bu elin kahramanlarına tonla para aktarırız, kendi kahramanlarımızı Dünya piyasasına süremeyiz.

Çizenleride desteklemeyiz, nedir ne ayaktır bu iş anlamadım gitti.

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Hoşgeldiniz, Yıldırım Örer'in ardından bir usta fırçayı daha aramızda görmek ne büyük mutluluk. Büyük bir şevkle yeni sayısını hazırladığımız e- dergimize katkılarınız olursa büyük onur duyarız.

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Sevğili Raven dostum, elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Zaman çok şeylere gebe. Hep beraber yaşayıp gelişmeleri göreceğiz..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,949
ordu-turkey
Benim için ruh adamsın ve geçmişteki yabancı çizgi roman örneklerinle hep aklımda kalan isimsin. Eski dost ne mutlu ki sen de bir selam olsa verdin. Umarım diğer eski dostlar da tekrar en azından bir selam verme güzelliğini gösterirler. Olgar konusuna gelince maalesef senin gibi kaliteli çizim ustalarının artık yurtdışı piyasalara açılmasını sağlayacak menajer gibi örgütlenmelere ihtiyaç var. Türk piyasası okuyucu sayısı yayınevlerini tatmin etmiyor, bu da ekonomik olarak bazı emeklerin askıya alınmasına neden oluyor. Olgar sadece bir örnek, umarım sen ve Ramazan abim gibi ustalar yurdışında da ses getirecek işlere imza atarsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Çizgi roman dünyamızın ustaları selamlarını ilettikçe çok mutlu oluyorum. Onların varlığı ve katkıları bizi çok zenginleştiriyor.

Tekrar hoş geldin üstadım.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Hoşgeldiniz üstadım. Önemli çizerlerin varlığı Çizgi Diyarı'nın değerine değer katıyor.

Sevğili Raven dostum, elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Zaman çok şeylere gebe. Hep beraber yaşayıp gelişmeleri göreceğiz..

Raven dostumuza verdiğiniz bu sözün üstüne atlamak istiyorum:

Ben yeni sayı için, Çizgi Diyarı'ndaki gerçek kişilerin, hayali bir hikayesini kaleme alıyorum. Tamamlanmak üzere. Size, konu olan kişilerin fotoğrafları ile senaryoyu göndersek, öykünün aralarına serpiştirmek için 8 - 10 kare resim yapabilir misiniz? :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Doğru görmüşsün sevgili gandor08. ''OLGAR'' benim kahramanımdır, kurşun kalemlerini ben çizdim, 25 yıllık dostum üstad Ramazan TÜRKMEN çinisini yaptı.

Türkiye'de pazarı olmadığından dolayı rafa kalkmış bir proje olarak kaldı. Bir birini takip eden 5 macera olacaktı. Olmadı.. İlerleyen günler bakalım bize neler gösterecek..

Üstadım, hiç güzel bir haber vermedin. Bu konu üzerine bizim forum olarak yapabileceğimiz bir şeyler olmalı. Mahzuru yoksa projenin rafa kalkma gerekçesini aktarabilir misin? Bu meseleyi forum olarak tartışalım ve bir şeyler yapıp yapamayacağımızı görelim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Hoş geldin üstadım.
Harika çizimlerinizden örnekleri bekliyoruz.
Olgar beklediğimiz bir çizgi roman.
İnşaallah bahtı açık olur.
Selamlar,sevgiler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Çizgi roman sanatına emek vermiş ustalarımızdan birisini daha aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyorum.
Hoş geldiniz, sefa getirdiniz.

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Tekrar hoş bulduk arkadaşlar, içten samimi mesajlarınız için çok teşekkürler..
Bu birlik beraberliğimiz hiç bozulmasın. Eski dostlar, yeni forum arkadaşlarımla birlik beraberaberlik için de hep beraber güzellikler yaşayacağız inşaallah..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Hoşgeldiniz sayın Sadık Mustafa,
çizgi ustalarını aramızda görmek
gerçekten gurur ve mutluluk kaynağı
benim için.
Çocukken yazarını çizerini bilmeden
bölük pörçük okumalarla başlayan çizgi
roman serüvenimizde biz bir avuç insan
bu sevginin bizde hiç kaybolmayacağını
farkettik. Elimizden geldiğince tarama,
çeviri, balonlama derken tanıtım günleri,
senaryo, çizim ve dergi çıkarma gibi çalışmalar
da başladı. Sizin gibi yaratıcı dostların katılımıyla
dediğiniz gibi çok güzel üretimlere de vesile oluruz,
olursunuz umarım. Hoşgeldiniz, safalar getirdiniz efendim.