Herkese merhabalar...

Oguzhaan

Yeni Üye
19 Ağu 2013
3
5
Öncelikle herkese buradan merhaba, ben çizgi roman dünyasında yeniyim ve bir seriye başlamak istiyorum ama bu seri beni çizgi romanlara daha fazla bağlayacak bir şey olmasını tercih ederim. Yani kısaca anlatmak gerekirse yol gösterebilecek birisine ihtiyacım var. Yardım eden olursa şimdiden teşekkürler. :)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
merhaba...
şimdi öneri yapabilmemiz için nasıl bir şeyden hoşlanabileceğinizi bilmek gerekir... aksiyon mu seversiniz, western mi, bilimkurgu mu, fantastik mi ? Ortaya alevli mi olsun dersiniz ? :D

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Merhaba Oguzhaan,
sevdiğin türleri yazman Comedian'ın dediği
gibi önerilerin gelmesini kolaylaştırır.
Ayrıca forum ana sayfasından bir çok farklı
tarza ulaşabilirsin,bol bol okumaktan çekinme :),
seveceğin çok şey var,emin olabilirsin...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Western mi seversiniz, süper kahraman mı seversiniz bunları da bilmemiz lazım :D Yani çizgi roman öyle bir alan ki herşeyin çizgi romanını bulabilirsiniz :D

12 Şub 2010
15,006
543,642
Hoş geldin oguzhaan:)
Ken Parker, Büyülü Rüzgar ve Karakoç Teks'lerden başlayabilirsin. Western seviyorsan.
İnsan, hayvan sevgisi varsa Ken Parker yanında fantastik gerilim olsun diyorsan Dylan Dog,
Mitolojik, fantastik, western bir arada diyorsan Dampyr
Uçan kaçan, taytlı kahraman ve fantastik bilim kurgu diyorsan Marvel, DC ye takıl.
Dükkan senin:D

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Hoş geldin oguzhaan:)

Uçan kaçan, taytlı kahraman ve fantastik bilim kurgu diyorsan Marvel, DC ye takıl.
Dükkan senin:D

Hocam lütfen comicsleri böyle tanımlamayalım :D Ben hiç "mermi işlemeyen, yumrukla adam bayıltan sert adamlar" diyo muyum fumetti için :D Ayrıca Superman bile ilk yaratıldığında uçamıyordu. Daha sonra teknoloji gelişip uçaklar çoğaldığı için onun için de uçmak farz oldu. Batman, Spiderman, Hulk, Daredevil, Punisher, Wolverine ve daha onlarca kahraman uçmaktan aciz. Uçma teması olarak bir kahramanın şehir trafiğine takılması gibi saçma engelleri kaldırmak ve şehre daha iyi göz kulak olabilmek için gerekli bişey :D Comics iyidir iyi :D

Oguzhaan

Yeni Üye
19 Ağu 2013
3
5
Öncelikle herkese teşekkür ederim yanıtlarınız için. :D Hoşlanacabileceğim türler de bilim-kurgu veya nasıl söyleyebilirim böyle farklı tatlar tatmaktan hoşlanırım. :D

12 Şub 2010
15,006
543,642
Hocam lütfen comicsleri böyle tanımlamayalım :D Ben hiç "mermi işlemeyen, yumrukla adam bayıltan sert adamlar" diyo muyum fumetti için :D Ayrıca Superman bile ilk yaratıldığında uçamıyordu. Daha sonra teknoloji gelişip uçaklar çoğaldığı için onun için de uçmak farz oldu. Batman, Spiderman, Hulk, Daredevil, Punisher, Wolverine ve daha onlarca kahraman uçmaktan aciz. Uçma teması olarak bir kahramanın şehir trafiğine takılması gibi saçma engelleri kaldırmak ve şehre daha iyi göz kulak olabilmek için gerekli bişey :D Comics iyidir iyi :D

Neşemizi bulalım diye espri yapıyorum sevgili abdullah:).

Asla dalga geçmem çizgi romanla, çizgi roman okuyanla.

Kendimi affettirmek için, bana ilk gelişinde sana manevi tazminat:) olarak bir armağan borcum olsun.

Oguzhaan

Yeni Üye
19 Ağu 2013
3
5
Bilim-kurgu siyah beyazsa Gordon. Ancak şu farklı tatları biraz açsak? :D
Yani seçenekleri daraltmak gerekirse; İngilizce olması ilk tercihim ama iyi bir seridir derseniz Türkçe okumaktan da çekinmem, sonraa sürükleyici olması da ayrı bir şey yani serinin ilk kitabını alıp öbür kitapları merak ettirmeyecek okuma hevesini dağıtan bir seri olmasın, sonra verdiğimiz paralara başka kitap alabilecekken bir hiç uğruna gitmesin :D ve Türkiye'de bulunabilir olsun bilgisayar ortamında okumak eline alıp okumanın tadını vermiyor :)

----Edit----
İnceleyince Marvel ve DC Comics'in kitaplarını kendime daha yakın buldum. Önerebileceğiniz serileri merak ediyorum. The Flash ve Thor'a da bir sempati duymadım değil :)

Son düzenleme: