Ramazan tebriği

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Çizgi Diyarı'nın çok değerli üyeleri,
Ramazan ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim. Ülkemize ve tüm insanlığa sulh, sükun ve saadetler getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Mübarek ramazan ayı alemlerin rabbi olan yaratıcının insanlara son hitabı olan kur'an'ın indirilmesiyle yücelmiştir.kur'anın indirildiği içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha değerli olan kur'anın indiği (oyun deyimiyle bonus parkuru)kadir gecesi bu ayın son on günü içindedir. alimlerin bir çoğu bir kısım hadis ve vakalardan yola çıkarak 27.gecenin kadir gecesi olduğunu söylemişlerdir.gerek kadir gecesi,gerek bu mübarek ay binlerce insanın affına sebep olmaktadır tabi bu söylediklerim inananlar için geçerlidir ve kuranda bu geceyi anlatan kadir suresi bulunmaktadır ( Rahmân ve rahîm olan Allah’ın adıyla…
1. Biz onu (Kur’ân’ı) Kadir gecesinde indirdik. 2. Bilir misin nedir Kadir gecesi? 3. Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. 4. O gece melekler ve ruh, rablerinin izniyle her bir iş için iner dururlar. 5. O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur.) bu mübarek ayın hürmetine inanan tüm insanlara hayırlar getirmesini dilerim inanmayanlara da inanan biri olarak hidayetler dilerim. umarım insanlık aradığı huzur ve barışı bulur .kalın sağlıcakla.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,087
Başlık açıldığını görmedim,bende açtım,zenginlik iyidir:D
İnşaallah hayırlara vesile olur.
Herkese hayırlı olsun,Mevlam tekrarını nasip etsin.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle tüm TÜRK ve İSLAM aleminin bu rahmet ayını yürekten kutluyorum

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Hayırlı ramazanlar

Var mı iftar vakti tüm dünyadaki insanları aynı ruh hali etrafında birleştirebilen başka bir kural :)

NOT: RAMAZAN AÇ KALMA AYI DEĞİL SABIR- ŞÜKÜR AYIDIR.