3.000 Çizgi Romanı Kurtarma Operasyonu! Yardım

kodadı:şaklaban

Yeni Üye
16 Ocak 2013
12
26
Adana
Hepinizden yardım bekliyorum...

Çöpe gitmek üzere olan; hurdacı presine girmekten kurtulan; küflü bodrumdan gün ışığına çıkan yaklaşık 3.000 çzigi romanı kurtarmak için sizlerin işinin bitmesini bekliyorum...

Başta Mister No olmak üzere pekçok kitap mevcut. Yapılacak işlem

1- Uzman bir cilt ustasına kapaklar soydurulacak ve taranan kapak resimleri lazer baskı ile reprodükte edilecek

veya

2- Kapaklar sökülecek, kuşe kağıda ince fasikül kapağı basılacak ve deri ciltle kaplanarak CİLT haline getirilecekler

Hangisini yapmalı?

İçinizde bana satın almak için sağlam bir baskı makinası tavsiyesinde bulunacak uzman var mı?

Makina bütçesi 2.000 tl., diğer giderlerle beraber bana maliyeti 3.000 TL'yi geçmemeli...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
hiç anlamadığım bir konu makineler,cilt işleri...
umarım kurtarırsınız o kadar değerli
kitabı. istanbul'daysanız matbaacı bir
arkadaşım var;
kapaklar çok mu rutubet almış?
kitapların incelenmesi gerekir sanırım...

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,903
iskenderun-Hatay
Tam bilmem ama küflü kitabı kurtarmak imkansız gibi, piyasada o maceraların yeni baskıları var..Benim de 200 kadar küflenmiş çizgi romanım vardı ama kurtaramayınca çöpe atmadık , sobada yakarak değerlendirdik..:)

Son düzenleme:

Yeni Üye
16 Ocak 2013
12
26
Adana
:)

Şaklabanlık olmasın sakın.:)

Üstad,

kodadı:şaklaban, Milliyet Çocuk Dergisi'nin çizgi romanlarından birinin adıdır :)

İşte bunlarda bazı resimler, çizgi romanlardan... Bir adet ... Bir Adet

Yeterli mi? fikir vermesi açısından. İç kısımların kondüsyonları orta ve iyi arkadaşlar ve hepsi TAY...

Son düzenleme:

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Hepinizden yardım bekliyorum...

Çöpe gitmek üzere olan; hurdacı presine girmekten kurtulan; küflü bodrumdan gün ışığına çıkan yaklaşık 3.000 çzigi romanı
Başta Mister No olmak üzere

Hangisini yapmalı?

...

dur... yardım geldi. çöpe atma, sakin ol.... bozuk, yırtık, kırık, çıkık, her türlü kitap kabulümdür, yeterki sayfası eksik olmasın.
çöpe atacaksan bana ver. tozlarını siler, yırtıklarını tamir eder, üzerine sinmiş kötü kokular için kolanya ile tek tek işlem yaparım hepsine. herbirini ayrı ayrı sever, ayda bir kez sağlık ve sıhhatlarıne yönelik gerekli rutin işlemleri yaparım. bütün ruhumla sever, okşarım o kitapları..her gün olmasada arada mutlaka yad ederim seni. dua ederim, iyiki varmış derim. tuttuğu altın olsun derim.
özelliklede mister no.....
can alıcı cümleler kullanıyorsun.. 3000 tane kitapta mutlaka sitede yer almayan sayılar vardır. bir öneride şöyle ;
tarayıp, bilgisayarda düzenlemelerini yapıp, dijital olarak saklamakta. siz tarayın ben 30 adet kitabın kesilmesi, kırpılması, renk düzenlemeleri vs işlemlerini üzerime alıyorum. siz ham verin ben pişireyim.benim gibi gönüllüler çok çıkar. siz yeterki tarayın, yada tarayacak olanlara paslayın. en azından sitede yer almayan (özellikle mister no) kitaplar konusunda tez çalışma başlatıla...

Yeni Üye
16 Ocak 2013
12
26
Adana

dur... yardım geldi. çöpe atma, sakin ol....

sanırım cümleyi ben yanlış kurdum, özür dilerim....

Ben çöpe gitmekte olan veya ihtimali olan kitapları topladım :) Şimdi bir haftadır düzgün bir yazıcı arıyorum; karton ve kuşe kağıda baskı yapabilecek... Bulursam evde kendim yapacağım... Elektronik marketlerde yok gibi, sadece bir tane Epson var ondan da emin değilim test yazımı yapmıyor V. Bilgisayar... Sanayi tipi ucuz bişe de aramaya başlıcam...

Arasında Kaptan Swing'in forması üstten kesilmemiş 3 tane kitap buldum, kesin yayınevi kapanırken dağıttı sağa sola...

O kitapları kusura bakmayın; benden başkası sevemez :))))))Şu işler bitsin tarama işini de yaparız....

hiç anlamadığım bir konu makineler,cilt işleri...
umarım kurtarırsınız o kadar değerli
kitabı. istanbul'daysanız matbaacı bir
arkadaşım var;
kapaklar çok mu rutubet almış?
kitapların incelenmesi gerekir sanırım...

yeryüzü kitaplar küflü değil ama üstüste konulup yıllarca o vaziyette durunca kapaklar soyulmadan açılamamış açan kişi de işi bilmediği için kapakların hemen tamamı (Mister No'lar) büyük ölçüde hasarlı hem arkalı hem önlü ama içleri sapasağlam...

Tam bilmem ama küflü kitabı kurtarmak imkansız gibi, piyasada o maceraların yeni baskıları var..Benim de 200 kadar küflenmiş çizgi romanım vardı ama kurtaramayınca çöpe atmadık , sobada yakarak değerlendirdik..:)

okaya ve sevgili arkadaşlar, kurtaramayacağınıza inandığınız her türlü kitabı kargosu da bana ait olmak üzere nominal fiyat (1 TL) üzerinden alayım... Yakmayalım lütfen :(

Son düzenleme:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Arasında Kaptan Swing'in forması üstten kesilmemiş 3 tane kitap buldum, kesin yayınevi kapanırken dağıttı sağa sola...

(

Ne birisi kaptan swing mi ? dedi :68:
dostum rica etsem bu kitapların macera adlarını alabilirmiyim,hatta biraz daha ileri gideyim eger orjinal seride (alpaut-ürer) yoksa taramanı ve paylaşmanı şiddetle istiyorum:53:

Yeni Üye
16 Ocak 2013
12
26
Adana
Zalim El Kayman :))))))

Ne birisi kaptan swing mi ? dedi :68:
dostum rica etsem bu kitapların macera adlarını alabilirmiyim,hatta biraz daha ileri gideyim eger orjinal seride (alpaut-ürer) yoksa taramanı ve paylaşmanı şiddetle istiyorum:53:

Şimdi benim yanlışlardan başlayayım sayın ilhantok

1- Forması kesik olmayan Kaptan Swing değil Zemblaymış
2-Swingler 3 değil 4 adetmiş
3- Hepsinin kapağı 158 nolu ancak 3 tanesi Zalim El Kayman yani 46. sayı ve bir tanesi 44. sayı olan Viski Kaçakçısı...

Yalnız anlamadığım şey şu 158 in kapağı bu değil! Bahmok'un Oğullarının kapağı bu değil...

Kapak; Swing at üzerinde ve sağ tarafında sarışın bir kız ile, kayalık bir tepe önünde nehirden geçiyor...

Sayın Altınok tekrar özür diliyor ama sizi de sevindiriyorum :))))

2 adet Yeni Maceralar sayısı daha çıktı..

No: 5 (,ç kısımda no 47 olduğu anlaşılıyor sayfa numaralandırmasından) ve
No: ? (okunmuyor ama 1. sayı olabilir çünkü esse gesse damgası var ve macera adı: Kaptan Swing'in Öyküsü). İşte bununda fasikül formaları kesilmemiş...

Ancak No:5 (70 lira) kapağa sahip cilt Deniz Yılanı ama listede Deniz Yıldızı yazmakta...

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Sayın dostum,
Sözünü ettiğin 158 numaralı Swing İlhami Alpagut aylık serisinin
sondan bir önceki sayısı.Seri 159 sayıda sona erdi.Kapağa gelince:
Yayın hayatına son vermeye karar veren yayınevi elinde kalmış eski
sayıları o sözünü ettiğin kapak içinde piyasaya vermiş.Dikkat ettiysen
kağıt son derece kalitesiz.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Şimdi benim yanlışlardan başlayayım sayın ilhantok

1- Forması kesik olmayan Kaptan Swing değil Zemblaymış
2-Swingler 3 değil 4 adetmiş
3- Hepsinin kapağı 158 nolu ancak 3 tanesi Zalim El Kayman yani 46. sayı ve bir tanesi 44. sayı olan Viski Kaçakçısı...

Yalnız anlamadığım şey şu 158 in kapağı bu değil! Bahmok'un Oğullarının kapağı bu değil...

Kapak; Swing at üzerinde ve sağ tarafında sarışın bir kız ile, kayalık bir tepe önünde nehirden geçiyor...

Sayın Altınok tekrar özür diliyor ama sizi de sevindiriyorum :))))

2 adet Yeni Maceralar sayısı daha çıktı..

No: 5 (,ç kısımda no 47 olduğu anlaşılıyor sayfa numaralandırmasından) ve
No: ? (okunmuyor ama 1. sayı olabilir çünkü esse gesse damgası var ve macera adı: Kaptan Swing'in Öyküsü). İşte bununda fasikül formaları kesilmemiş...

Ancak No:5 (70 lira) kapağa sahip cilt Deniz Yılanı ama listede Deniz Yıldızı yazmakta...

Dostum zahmetin için teşekkür ederim, her bir kitaba ayrı ayrı bakmışsın

Eger tarama ve düzenleme imkanın var ise rica etsem öncelik tanırmısın?
46. sayı zalim el kayman
47. sayı Deniz yılanı( ismini düzeltirim yanlış geçmiş olabilir)
ve özellikle şu kaptan swingin öyküsü macerasını çok merak ediyorum ,
bu konuda belki caretta abim sizi aydınlatabilir.....

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Değerli dostum hemen açıklayayım.Bulduğunuz Swing'ler Ertuğrul Ürer
Swinglerinden (70 lira)olmalı.Sayı 5 - 47.orijinal sayı "Deniz Yılanı"
olmalı.Bende 2 tane 5 var ve bu macera değil.Aynı kapağı yayıncı eski
sayılarda kullanmış."Swing'in Öyküsü" ise 6.sayı olmalı.Orijinal 100.
sayı olan bu Swing'i ben taradım ve forumda paylaşıldı.158.sayıdaki
"Zalim El Kayman(orijinal 46.sayı)için tarama için uğraşmayın çünkü
dergi çok kalitesiz kağıda basılmış ve dokunsanız dağılacak bir cilt.
Yazılar da kenara çok yakın.Bunu ilerde tararız.

Yeni Üye
16 Ocak 2013
12
26
Adana
D158.sayıdaki
"Zalim El Kayman(orijinal 46.sayı)için tarama için uğraşmayın çünkü
dergi çok kalitesiz kağıda basılmış ve dokunsanız dağılacak bir cilt.
Yazılar da kenara çok yakın.Bunu ilerde tararız.

Sayın caretta maşallah konuya tam hakimsiniz... Belirttiğiniz üzere çok kalitesiz, ancak bir tanesi aradan sıyrılmış fazla hasar görmemiş; fakat yine de çerçeve kayması var...

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
kodadı:şaklaban, bu yazdıklarınızdan bizim bir sonuç alma şansımız varmı ?
siz bu forumda bu kitaplardan paylaşım yapmayı düşünüyormusunuz ?