Merhaba çizgi roman dostları ve hayal gücü geniş arkadaşlarım...

sewok

Yeni Üye
27 Tem 2011
7
18
Bundan yaklaşık 22 yıl kadar önce beyazıta gittiğimizde caminin çevresindeydi hepsi... Daha önce görmüştüm ben onları nerdemi hımmm tabi ya abiminin yatak altında duruyorlardı hep (Hatırlıyorumda abim önce okurdu sonra ben.Abimden önce okumak yasaktı)... O zaman babamın verdiği harçlıkla gidip 2 cilt kaptan swing almıştım... Okumayı seven biri değilim normalde ama o resimlerin çekiciliğine kapıldım sanırım. Hem okuyor hem hayal gücümde resimde gördüklerimi canlandırabiliyordum artık... Zamanla biriktirdim belki 500 civarı çizgi romanım vardı. Önceleri Kaptan Swing-Tommiks-Teksas-Zagor ve ablamın sevdiği mandrake ve kızıl maske... Çocukluktan gençliğe adım attığım zaman daha iyilerini algılamaya başlamıştım o zamanlar alfa yayınları vardı ve marvel evrenini tanıma fırsatıda yakaladım... Sonrasında Commodore 64 - eğitim derken geldi askerlik... Hayata atıldım... Ama hiçbir zaman çizgi romanları unutmadım.... İçimdeki çocuğun canlı kaldığının kanıtı çizgi romanlar...
Uzun zamandır üyeydim ama bütün benim yaşadıklarımın benzerini yaşayanlara selam vermek istedim...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
commodore64 ten yaşınız 40 veya biraz üzeri,
yanılmıyorsam.benden gençsiniz.ne güzel.size
uzun çizgiromanlı yıllar dilerim.benim içinde
çizgiromanlar, çocukluğum, gençliğim,hatıralarım,
hatırladıklarım oldu.teşekkürler.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Gerçekten hepimiz benzer geçmişlerden geliyoruz çizgi roman konusunda. iyi ki de öyleyiz de bugün de bu sevgimiz devam ediyor. Aynı zevki paylaşan insanların bir aileye dönüştüğü bir yerde olmak hayatın bize hediyesi.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çok sıcak bir merhaba ile geldiniz

Hoş geldiniz

Umarım o 500 çizgi romanın bir kısmı hala duruyordur:)

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Hiç sanmıyorum Çizgi romanlar kalmamıştır Çizgi diyarına hoş geldiniz her çocukluk hatırasını. konuk severliği, dostluğu,kardeşliği, burda bolca bulacaksınız