Forum üyelerinin avatarları ve anlamları.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Mesajları okurken dikkatimi çekiyor.Forum üyeleri birbirinden ilginç
avatarlar kullanıyorlar.Bazılarını tanıyorum da hiç bilmediğim karakterler
de var.Örneğin ben,büyük beyaz ve bakunin Teks,Zamangezgini Mr
Spak,daltas Red Kit,cngz1 James Bond,hanefi Tanburi Cemil Bey,
okaya Zagor,ccahitkar Çiko,savok eskiden Don Kişot şimdi kendi
portresini kullanıyor.Hatta bazı üyeler değişik profil resimleri kullanıyor.
Üyeler bu avatarlar hakkında bilgi verirlerse bilmediğimiz,okumadığımız çizgi roman karakterleri hakkında bilgi
sahibi olabiliriz.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Benimki belli Vampirella, aslında nickimle ilgili bir şeyle Vampi arasında kararsız kaldım ama vampirleri ve vampir edebiyatını severim; ayrıca beni de yansıtıyor o yüzden Vampi'de karar kıldım. Ama inanın sadece kitapla besleniyorum, ben yanınızda iken tehlikede olan tek şey kitaplarınız :) .

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Benimkini soran çok oluyor. Batman'in eski dostu sonradan yüzüne asit fırlatılıp yarısı yanınca psikolojisi bozulan ve Gotham'ın en büyük kötülerinden olan Two-Face. Batman'in baş düşmanıdır. Joker'den daha çok severim. Joker's Asylum - Two-Face hikayesinden sonra daha çok sevdiğim bi karakter. Eskiden Kaptan Swing kullanıyordum Comics'ci olunca değiştirdim :)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Benim resimdekini tanımayan var mı? :)

Batman'ın düşmanı olan Penguen değil bu!... Çok daha sevimli ve evrensel ölçüde paylaşım sözcüğünü simgeliyor:

Linuxçu... :)

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ediyorum.Benim Zagor varken Çikoyu avatar belkide saçma gelebilir.Ama 40 yıldır okuduğum çizgi romanlarda dikkat ettiğim önemli bir ayrıntı ,ikinci karakterlerin çizigi romanın sürükleyiciliğindeki ektisi,Nasıl çikosuz Zagor ilginçliğini yitirirse,Konyaçı ve Sallaso olmadan Tommiks,Rodi ve Profesör olmadan Teksas ne kadar sürükleyici olabilir.Benim avatarı kullanma düşüncemdeki amaç bu ikincil karekterlere karşı beslediğim sempati ve sevgi(Desem çokmu duygusal olur).:20:Ayrıca Çiko bizden gibi,çok yemek yiyen.Muhtemelen Tansiyon ve Kalp sorunları olan birisi.

Son düzenleme:

DELİ BALTA

Yeni Üye
5 Eyl 2010
91
109
benimki deli balta herkes bilir onu gürbüz azakın efsanevi(bence)karakteri.ilk okuduğumda(1984-85 falan olmalı) çok etkilenmiştim.farklı bir çizgisi var.çizgileride maceralarıda çok ilginç.

Son düzenleme:

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Karaoğlan :)
Yerli kahramanlarımız içinde en genç ve en yakışıklı olanı.
:wbtr:

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Watashiwa L desu. (Ben L'yim.)
Gerçi ara ara değiştirsemde büyük ihtimalle avatarlarım anime manga aleminden oluyor. Sebebi ise sevdiğim karakterler olduklarından. Hani hayranlık falan değil ya da başrolde olmaları ile de alakası yok kişilik vb. bir çok özelliği için sevdiğim karakterleri koyuyorum.
Şu an ki ise Arkadaş Yayınevi'nin de hali hazırda sattığı dünyaca ünlü manga olan Death Note'tan zehir gibi zekâya sahip L var.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Benimki ise tam olarak kendim.
Birgün çadırlar görünce önünde bir kızılderili baltası imal ederek ve deri bir ceket giyerek resim çektirmek geldi aklıma.
İşte o gün bugündür benim avatar budur.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Benimkisi hiçbir kahraman falan değil resmen benim kendim işte.....
Oğlumun düğünü için İstanbul'a gittiğimde,eşim çekmişti.Ne yapayım?Kendime ait en güzel resim de bu,ben de onu kullanıverdim-ihtiyaç duyan arkadaşlarım bu resmimi,yaramaz çocukları korkutmak amacı ile,özgürce kullanabilirler.....-

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Benimkisi hiçbir kahraman falan değil resmen benim kendim işte.....
Oğlumun düğünü için İstanbul'a gittiğimde,eşim çekmişti.Ne yapayım?Kendime ait en güzel resim de bu,ben de onu kullanıverdim-ihtiyaç duyan arkadaşlarım bu resmimi,yaramaz çocukları korkutmak amacı ile,özgürce kullanabilirler.....-

Hocam, gayet babacan ve güzel bir resim. Hem her çocuğun kahramanı babası değil midir ? Hem de çizgi roman seven bir baba herkese nasip olmaz yani :)

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Güzel konu açmışsın Caretta böylece tanımadığımız avatarlardaki karakterleri öğrenebileceğiz.

Benim avatarım 90'ların başında ülkemiz televizyonlarında yayınlanan aynı adlı mangadan uyarlanan bir uzay fantazisi animesi olan
Space Adventure Cobra'nın baş kahramanı Cobra.

Foruma üye olurken o zamanlar sadece manga okurdum (artık her telden okuyorum asla kendinizi tek bir türe bağlayarak kısıtlamayın :D) bu forumun nostaljik ve retro havasını görünce rumuz olarak sevdiğim bu nostaljik manga kahramanını seçtim

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili andon,önceki resmini de hatırlıyorum.Sürekli estetik mi yaptırıyorsun?.....
Sevgili kardeşim şaka idi,çok güzel bir resim bu aslında,ben de aynısından kendime bir maske yaptıracağım....İyi geceler dilerim.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
699
Benimki kendi resmim..

iyi, kötü, çirkin'deki kötü bu kişi.
biraz sonra iyi (Clint Eastwood), altınları atının eğerine yükleyecek ve uzaklaşacak. Sonra epey uzaktan (muhtemelen tüfekle) tek kurşunla boğazınızı sıkıştıran ipi koparacak ve sizi öldürmeyecek.

Benim avatar, Tercuman Çocuk'da okuduğum, daha sonra Esattr'nin balonlamasıyla topluca okuyabildiğim Valerian çizgi romanından bir yaratık.

bu yaratık yuttuğu şeyin aynısının yüzlerce kopyasını yumurtluyor. Bir inci yutturuyorsunuz, sonra zengin oluyorsunuz. Bu resimde güzel Laurelina'ın elinde duruyor. ismi: The Grumpy Converter veya transputer. Ambassador_of_the_Shadows isimli serüvenden alıntı.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
öncelikle caretta arkadaşa teşekkür ederim.
güzel bir konu açmış.ben oğlumun mail adresiyle
foruma başladım.daha sonra da benimsedim.
hayatımız loto loto . yani bir şanş.herkesin bu
hayatta maddi manevi kazançlı çıkması en büyük
dileğim.vinetou nun resmini kullanıyorum.seri filmlerini
çok severdim.çizgi diyarı da bana ayrı bir zevk
veriyor.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,694
istanbul
bizatihi ben kendim.
en yakışıklı halim.
daha önceki zamanlarda (wtfrm dönemleri) avatarım homer simpson du. burada uzun bir süre avatarsız dolandım, sonra avatar koymayı öğrenince aslında çok sevdiğim bir resim olan junky yi kullanmak istedim ama beceremedim. daha sonra bunu becerdim. ööle de kaldı.
merak edenler için, junky resmi halen kişisel sayfamda durur. oraya koyup ta avatara nasıl koyamadığımı halen daha bilmiyorum.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
699
Benim avatarım, Valerian filmi ile artık meşhur oldu.
Ancak, Tercüman Çocuk Dergisi'nde adı Transmatör olarak çevirmişlerdi, Filmde Converter olarak geçiyor.

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981

iyi, kötü, çirkin'deki kötü bu kişi.
biraz sonra iyi (Clint Eastwood), altınları atının eğerine yükleyecek ve uzaklaşacak. Sonra epey uzaktan (muhtemelen tüfekle) tek kurşunla boğazınızı sıkıştıran ipi koparacak ve sizi öldürmeyecek.

Benim avatar, Tercuman Çocuk'da okuduğum, daha sonra Esattr'nin balonlamasıyla topluca okuyabildiğim Valerian çizgi romanından bir yaratık.

bu yaratık yuttuğu şeyin aynısının yüzlerce kopyasını yumurtluyor. Bir inci yutturuyorsunuz, sonra zengin oluyorsunuz. Bu resimde güzel Laurelina'ın elinde duruyor. ismi: The Grumpy Converter veya transputer. Ambassador_of_the_Shadows isimli serüvenden alıntı.

Yanlış anımsıyorsunuz... Bu avatar kötü (Melek Göz) rolündeki Lee Van Cleef değil...
kötü:
440px-Lee_Van_Cleef_-_Death_Rides_A_Horse_%281%29.jpg

Sizin avatar çirkin (Tuco Ramirez) rolündeki Eli Wallach'dır...
55ea5171f018fbb8f8780b31.jpg

Son düzenleme: