Merhaba! İnternetten çizgi roman alabileceğim yerler biliyor musunuz?

edizz

Yeni Üye
20 Nis 2011
11
3
Bandırma
16 yaşındayım ve inglizce anlamam zor gerçekten o yüzden tercihim türkçeden yana olacak

ben superman ve batman serilerine başlamak istiyorum konu olarak en baştan başlamak istiyorum ikisindede hangi yayın evinden başlamam gerekiyor acaba ?

santiago

Yeni Üye
15 Ağu 2010
69
203
istanbul
Superman'i takip etmiyorum.
Ama yeni 52'den sonra istediğiniz herhangi bir DC çizgiromanınıza başlayabilirsiniz, fazla yabancılık çekmezsiniz. Yeni 52(The New 52) DC evreninin önemli olaylara dokunmadan bazı yeni çizgiromanlarla birlikte bütün super kahramanlarının aylık serilerini yeniden, yani ilk sayıdan başlatma projesi. O yüzden şu sıralar batman, superman, green lantern vs. başlarsanız fazla yabancılık çekmessiniz.

He asıl önemli olan, sanırım sizde benim gibi fasikül olarak biriktirmek istiyorsunuz, o zaman maalesef yeni 52'nin superman veya batman'i bırakın, herhangi bir romanının türkçe basımı yok.
Ama şöyle bir şansınız var, bazı arkadaşlarımız gönüllü olarak türkçeye çevirip internet üzerinden paylaşıyorlar. Bunun için çeviri ve balonlama bölümünü takip edebilirsiniz. Ama yinede batman #1'in linkini veriyim...
http://www.cizgidiyari.com/forum/ce...47-yeni-52-batman-01-ceviri-ve-balonlama.html

edizz

Yeni Üye
20 Nis 2011
11
3
Bandırma
Yani YENi 52'yi mi öneriyorsunuz? Peki superman'i eledim.

Batman'in Türkçe baştan başlayan serileri var mı varsa hangi yayınlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:

santiago

Yeni Üye
15 Ağu 2010
69
203
istanbul
Yani YENi 52'yi mi öneriyorsunuz? Peki superman'i eledim.

Batman'in Türkçe baştan başlayan serileri var mı varsa hangi yayınlar?

Hocam baştan başlayan diye birşey yok maalesef. Bazı hikayeleri yayınevleri yayınladı. Biraz araştırmayla internette bilgi bulabilirsiniz. Hadi bir tane örnek veriyim, mesela "Batman - Şövalyen'in düşüşü" yıllar önce Türkçe olarak basıldı. Ancak 2.el satış yapan sitelerde bulabilirsiniz. Ama sanal olarak okumak isterseniz forumda taramaları mevcut.
Saygılarımla....

edizz

Yeni Üye
20 Nis 2011
11
3
Bandırma
Tamam. Sanal olarak okumak istediğimde hangi seri ile okumalıyım Batman'i?

Hangi sıra ile okumalıyım serileri?

nero76

Yeni Üye
26 Ağu 2019
3
5
Özellikle İtalyan ve Fransız çizgileri için delcampe.net'e bakılabilir.
Türkiye için yukarıda yazılı sitelere ek olarak www.kitantik.com eklenebilir. Özellikle "Gamlı Baykuş Kitabevi" sık sık çizgi roman mezatları açıyor. Sol köşedeki "mezatlar" sekmesinden takip edilebilir.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Nette zibil kadar sipariş verebileceğimiz site var, ayrıca online okuyabileceğimiz blog ve sitelerde zibil gibi, biraz netten anlayan herkes bulabilir.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Bu konuyu görmediğim, siteye girmediğimi mi gösterir. İstisnasız on yıldan beri her gün ziyaret ediyorum. Bunu ne amaçla yazdın.

Karaoğlan üstadım burada yanlış anlaşılma var; arkadaş hani diyor ki "Burada yazdıklarımız boşuna zaten siteye girmiyor." diyor. Size demiyor konuyu açan arkadaş gerçekten de 2012'de konuyu açmış bir daha girmemiş siteye ona diyor. Baltimora üstadmız da o konuya bakanların işine yarar yine de yazalım diyor ve doğru söylüyor.
Bu arada karaoğlan üstadım nasılsın iyisindir umarım. Selamlar, sevgiler.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Bu vesileyle devam edecek olursak, konuyu açan vatandaşımız da şimdi 26 yaşına yaklaşıyor demektir. :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
26 yaşındaki kişi yani bence pekte fazla bu konulara eğilmez 100 de keşke 10 olsa hiç yoktan.