Selam dost insanlar

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,335
hiçbiryerde :)
KUSURUMA BAKMAYIN DOSTLAR,NİYE Mİ, ANLATAYIM:
Yahu ne acaip birşey.acaip değil de tersten gidiyorum bir aydır burada.:)
şöyle ki:
Ben bakırköy'de aile hekimi olarak çalışıyorum.
Okumayı seviyorum.
Ortaokul ve lisede ders kitaplarının arasında çizgi roman okudum yıllarca.:d
yine uzun yıllar gırgır,avni,limon,leman devam ettim..
Mizah dergileri bir süre sonra tat vermemeye başladı,
çünkü neye ihtiyacım vardı: Tabii felsefe,tarih,zen budizm, roman vs. Ayda yılda bir de ken parker,mister no okuyordum..
Iş güç, çoluk çocuk,derken uzak kaldığım mister no,ken parker ve diğer arkadaşlarımı internette bulabileceğimi düşünerek oturdum bilgisayarın başına. Birkaç gün sağda solda avarelik ettikten sonra bu güzel diyara düştü yoluum.. Ki ondan sonra ben evde miyim,işte miyim,havalarda mı uçuyorum bir aydır sormayın gitsin.
Kah güney amerikada kutuplarda, kah kızılderili kamplarında ya da pariste bir kafede ama genellikle bulutların üzerinde dolaşıp duruyorum...
Gelelim işin tersten gitmesine:diyara ilk geldiğimde gördüklerim karşısında dudağım uçukladı. Buradaki hazineyi avuç avuç,koli koli toplayıp harici hard disklere yükleyip duruyordum (kaç tane hamal tuttum hatta, tek başıma yetişemediğim için;) ). Kelimelerin tanımlamakta kifayetsiz kalacağı siz güzel insanlara
sürekli teşekkür etme gereği duyuyordum, elimden başka bir şey gelmediği için de içten içe ezilip büzülüyordum.10 gün önce yine birkaç altın, elmas falan yüklenmişken bir de baktım 3 günlüğüne diyarın dışındayım..CEZA ALMIŞIM.meğerse ard arda teşekkür edince ana sayfadaki mesaj bölümü benim boş teşekkürlerle doluyormuş.tabii ben internette tecrübeli olmadığımdan orayı hiç görmemişim ki:s
ve bugün de artık yükümü iyice doldurduğumdan olsa gerek diyarımın farklı yerlerini gezmeye başlayıncaaa size bir merhaba bile demeden bir aydır habire buralarda dolaştığımın farkına nihayet:9 vardım..
Işte bu yüzden, daha fazla da uzatmadan, hepinize yürekten bir meerhabaaa...

Son düzenleme:

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Biraz geç bir tanışma oldu ama...
Ban'lıyayım mı abi :11:
Şey pardon boyıyayım mı abey :p

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Çizgidiyarına yolu düşen çizgiromanseverlerin bir çoğunun ilk bir kaç ayının aynı şekilde geçtiğine eminim. Binlerce farklı çizgiromanı görünce insan ben nereye geldim diyor sonra indirmeye başlıyor. Bu arada bilmiyorsa .cbr uzantısı nedir nasıl okunur araştırıyor. Ondan sonra da büyük kısım sessiz çoğunluğa katılıyor, küçük bir kısım ise aktif destek, aktif yorum, paylaşım, tarama, çeviri, balonlama gibi konularda forua destek olmaya başlıyor. İkinci gruba dahil olduğunuzu görmek mutluluk verici.

Tekrar hoşgeldin, değerli meslekdaşım.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Atalar ne demiş"Geç olsun güç olmasın".Bu arada iletinizdeki satır aralarından sanki bize bir müjde veriyormuşsunuz gibi bir algıda oluştu.

O algının gerçekleşmesi dileklerimle Diyarımıza Hoş Geldiniz.

Sağlıcakla.

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,427
istanbul
O ders kitabının arasında çizgiroman okuma olayını bende yıllarca yaptım :) Ders çalışmayı eğlenceli hale getiriyor ama babaya yakalanmak kötü.

Hoşgeldiniz bu arada :)

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Sevgili arkadaşım hoşgeldin,biraz geç olarak diyoruz çünkü kendinizi hiç tanıtmadan genellikle bir çok arkadaşın yaptığı gibi gereksiz mesajlar yüzünden uzaklaştırıldığınızıda gördüm.iyi niyetli olarak mesaj yazdığınızı şimdi anlamış olduk.Moderatör arkadaşlar bu tür mesajları yazanları uyarmalarıda normal
bazı arkadaşlar kopyala yapıştır yapıp laf olsun diye aynı mesajlarıda yazdılar.Ayrıca sıklıkla yazılan mu mesajlar yününden konularıda takip etmek zorlaşıyor.Cahit Karakoç

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,335
hiçbiryerde :)
ozaki, kalbim sıkıştı ikinci cümleyi okuyunca;
... umarım buradaki herkes çok güzel gülüyordur,dışarıdaki hayat acı da olsa;
gulyabani,memnun oldum, fırsat buldukça katkı yapmak isterim;
neptunn,hmmm havada çizgi roman kokusu var,boşuna moderatör olmamışsınız anlaşılan;
trutalbruth,şimdi de biraz e kitap indirdim,arasında çizgi roman okumak için :)
ccahitkar,diyardan uzaklaştırıldığımda sağıma soluma bakıp yahu nooldu yanlış bir tuşa falan mı bastım diye düşündüm :) durumu anlayınca salak gibi davrandığımı anladım;
savok,ben de aynı dileklere katılıyorum,teşekkürler
herkese tekrar teşekkürler ve selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,641
Hoş geldiniz:)

Çok doğal, içten, gürül gürül anlatmışsınız neler olduğunu
Kendi adıma, diyara alışıncaya kadar hatalar yapabiliyoruz
Hele benim gibi emekleyerek, el yordamı ile öğrenmeye çalışılıyorsa:)

Aile hekimine şiddetle ihtiyacımız vardı:)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Sevgili Yeryüzü'nün harika anlatımıyla bir süreç.
İlk mesajları okumak o kadar hoşuma gidiyor ki anlatamam.
Kaç yıl olmuş.
Birbirini hiç görmemiş insanların ilkleri,çizgi roman adına aldığımız mesafe, geldiğimiz nokta ve belirlenen rota.
Eskiye dair herşey gibi eski mesajlarda çok değerli şahsım için.
Uzun zaman oldu,kısa bir an oldu.
Umutla güzellikle paylaşımın erdemiyle çizgi roman adına çok teşekkür ederim.