Geç :) bir Merhaba

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Merhaba sevgili dostlar ,geç vurgusu hergün siteye girip ara ara elimde eksik olan veya yeni yayınlardan indirmeme ve 03-11 -2010 da üye olmama karşın (02-11 deki doğum günü hediyem oldu :D) bugüne kadar bir tanışma konusu açmadığımın farkına vardım diye :rolleyes:
Affola deyip; 'Çınarlı, kubbeli, mavi bir liman' kenti İstanbul'da 1958 de doğup anımsadığımca 61 lerde çizgiromanla tanışmışım ,mışım diyorum belli belirsiz evdeki 'mecmuaları'anımsıyorum oysa 63 te ilkokula başlamayla yazıyı da sökünce deymeyin keyfime bir de dayı ,hala,yaşça büyük kuzenlerin çizgiroman tutkusu her yayının evde yeralması her nekadar rahmetli dedemin okunmasına sıcak bakmasa da yine de yayınlanır yayınlanmaz tüm dergileri ogün bana getirmesi taaa çocukluğumdan beri vazgeçilmez bir sevgiye dönüştüi
En güzel yanı bu keyifi zamanında 'değiştirsekte' elde kalanlar sonunda öyle ya da böyle sayıları binleri aşan (sanırım yabancı dildekileri de katarsak sayı daha fazlalaşacak) bir arşive sahip olmak ,kötü yanıysa bugüne dek tümünü bir duvarda toplayamamak bu girişimim tam gerçekleşecekken evin yeni düzenlemeleri,oğlumun büyüyüp bana ait olan yerleri ele geçirmesi:d gibi yine çoğunu kolilere sandıklara koyup sağa sola sıkıştırmak ancak az bir bölümünü duvarda görebilmek ve hatta azımsanmayacak sayısını hala ve hala annemin evinde tutmak ...
Ve 50 sonları ile 90lar diyebileceğimiz zaman aralığının elimde bulunan yayınlarının bugün arşiv değeri bulması ayrı güzellik ,bunu pekiştirense ÇİZGİ DİYARI 'nın değerli üyeleri örneğin bir 'Magua'yı' anımsayan Profesör,en olmadık kahramanları büyük emekle paylaşıma açan dostlar,dayanışma keyifini yaşatan, el emeğiile göz nurunu akıtan kardeşler ...
Artık bilgisayarı açınca siteyi de açarak yeni mesajlar neler diye bakmak alışkanlık ;) çorba da tuzumun olmasıysa işin uzmanı olan dostlara elimde ki çizgiromanlardan henüz taranmamış olanları naçizane:cool: iletip paylaşabilmek
Uzun oldu ama başta affola demiştim neylersiniz çizgiroman konu olunca rahmetli Samim Utkun'la ilk tanışmam Cemal Dündar'ın resimlerini biriktirmem,Tay yayınlarının binasına çay içmeye her hafta uğrayıp son çıkanları kokusuyla almam,1985 te Kars'ın Göle ilçesinde Asteğmenlik yaparken bir tek benim için gelen 'Alaska ' sayısını* ki günler sonra ulaşabiliyordu- karın içinde gidip alabilme mutluluğu daha yüzlerce anı ardı ardına akla geliyor ,uzatmaksızın ve umarım sonra ki günlerde yüzyüze bu anıları paylaşma dileklerimle ,hoşgördüm:rolleyes:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
duygularını bizle paylaşman büyük incelik dostum..hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle..:)

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
İkinci :) hoşgeldin benden olsun sayın abicim. Mutluluğunuzun daim olması dileği ile...:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Sayın mudi'miz
Her ne kadar "Magua'yı' anımsayan Profesör"
kadar olmasa da
benim gibi yaşlılara özgü değil mi
geçmişe özlem duymak
ve ne kadar güzel aramızda olmanız
paylaşılacak binlerce kitap
ve bunun muştusunu duymak
sizde taramayı öğreneceksiniz bir gün
linkleri, kapak resmi yüklemeyi
sonra bir bakmışız
başka bir üstad daha gelmiş
hoş gelmişler demek düşer bizlere
dostluğu da paylaşırız
çizgi romanları da ,
bir duyguyu, bir sevinci
hep beraber
"Hoş geldiniz"

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Geç ne demek bir ben geldim demek bile bir lütüf efendim.Hoş geldiniz sıcak mesajınız ve temiz yüreğiniz daim bizimle olur ümidiyle...

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
duygularını bizle paylaşman büyük incelik dostum..hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle..:)

Kalıcı ve katımcı olmamak sizlerin özverisi karşısında eldemi, sağolunuz

İkinci :) hoşgeldin benden olsun sayın abicim. Mutluluğunuzun daim olması dileği ile...:)

Mutluluğumuzun daim olması ile kardeşim i

Sayın mudi'miz
Her ne kadar "Magua'yı' anımsayan Profesör"
kadar olmasa da
benim gibi yaşlılara özgü değil mi
geçmişe özlem duymak
ve ne kadar güzel aramızda olmanız
paylaşılacak binlerce kitap
ve bunun muştusunu duymak
sizde taramayı öğreneceksiniz bir gün
linkleri, kapak resmi yüklemeyi
sonra bir bakmışız
başka bir üstad daha gelmiş
hoş gelmişler demek düşer bizlere
dostluğu da paylaşırız
çizgi romanları da ,
bir duyguyu, bir sevinci
hep beraber
"Hoş geldiniz"

Sevgili savok (Mudi'nin Mu'su Murat bilginize) her kare her çizgi bellekte ilk okunduğu zamanla örtüşüp kalıyor ,paylaşmaya gelince severek ki bilginin ve eldekinin paylaşılması geleneğinden geliyoruz demek uyalan olmaz ;)elden geldiğince yardımlarınızca sağolunuz ...

Geç ne demek bir ben geldim demek bile bir lütüf efendim.Hoş geldiniz sıcak mesajınız ve temiz yüreğiniz daim bizimle olur ümidiyle...

Eskilerin deyişiyle' Estağfurullah teveccühünüz bilmukabele:d

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Vay be imretlik bir hoşgeldin yazısı olmuş sevgili abim eline sağlık. Büyük bir keyifle okudum. Umarım forumumuz hakkınızda hayırlı olur. Karşılıksız paylaşımın adresi Çizgi Diyarı'na hoşgeldiniz :)
Allah'a emanet olun.

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
çizgidiyarımıza hoşgeldiniz.

Hoşgeldiniz.selamlar

{denizci , cemalnacitolga :89:

Vay be imretlik bir hoşgeldin yazısı olmuş sevgili abim eline sağlık. Büyük bir keyifle okudum. Umarım forumumuz hakkınızda hayırlı olur. Karşılıksız paylaşımın adresi Çizgi Diyarı'na hoşgeldiniz :)
Allah'a emanet olun.

Sağolunuz :) forumumuz hakkınızda hayırlı olur deyişinize eklemem olmaz mııı :d
Hepimizin ortak tutkusunun çizgi olması ve paylaşabilmenin güzelliği, çocukluğumuzda ki birbirimize 'değişelim mi? ' sorusuna hep olumlu yanıt verirdik şimdiyse teknoloji değişse de aynı gönül büyüklüğü Çizgi Diyarı'nda...