Manisa'dan herkese selamlar, saygılar

Ninten

Yeni Üye
27 Ocak 2018
4
39
Podunk (Manisa)
Evet, öncelikle herkese merhaba :)

Konuya öncelikle sitenizle tanışma hikayemi anlatarak başlamak istiyorum.

Bu forumu henüz bundan üç gün önce (27.01.2018 tarihinde) "Çizgi-Roman Çevirisi" araması yaparken tesadüfen keşfettim. Sitede gezinirken ÇR arşivinin ne kadar geniş olduğunu anlamam fazla sürmedi. Üstelik arşivin sadece ÇR'den ibaret olmadığı, içinde eski Mizah Dergileri, çocukluğumun efsane Çocuk Dergileri ve dahasını barındırdığını da görünce "İşte sonunda aradığım ÇR Forumunu buldum" deyip, 2 dakika içinde sitenize üye oldum :d

Evet, sitenizle tanışma hikayem bu kadar :D

Şimdi, izninizle kendimi tanıtayım:

1977 Manisa doğumluyum, çocuk ruhlu bir Çizgi Roman ve Retro Oyun hastasıyım, gerçek ismim Ender, bunların dışında sıradan bir işte çalışan sıradan bir hayat yaşayan sıradan bir insanım, bu kadar :)

Evet, umarım kendimi tanıtabilmişimdir, oldum olası beceremem ya kendimi tanıtmayı, neyse :Ğ

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Aslında her birinin bir çizgi roman kahramanı olduğu birbirinden sıra dışı senin gibi insanların arasına hoş geldin sevgili Ninten Ender...
Umarım uzun yıllar süren bir dostlukla birlikte oluruz...
Gönlünce eğlenmen dileklerimle...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Hoşgeldiniz. Nintendocusunuz galiba. BEnim hiç nintendom olmadı biliyor musun :) Neyse bu işin latifesi elbette, tekrar hoş geldiniz.

Ninten

Yeni Üye
27 Ocak 2018
4
39
Podunk (Manisa)
Aslında her birinin bir çizgi roman kahramanı olduğu birbirinden sıra dışı senin gibi insanların arasına hoş geldin sevgili Ninten Ender...
Umarım uzun yıllar süren bir dostlukla birlikte oluruz...
Gönlünce eğlenmen dileklerimle...

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim sayın savok bey :) Bir ara en boş günümde bu çılgın diyara ben de katkı sağlamak için harekete geçmeyi düşünüyorum, sene sonuna doğru art arda paylaşımlarım olabilir :cool:

Ninten

Yeni Üye
27 Ocak 2018
4
39
Podunk (Manisa)
Hoşgeldiniz. Nintendocusunuz galiba. BEnim hiç nintendom olmadı biliyor musun :) Neyse bu işin latifesi elbette, tekrar hoş geldiniz.

Evet, sıkı bir Nintendo fanıyım :) oyunun ismini yasaksa diye veremiyorum ama en sevdiğim JRPG serisinin ilk oyununun baş kahramanı oluyor avatarımda görünen nokta gözlü oğlan çocuğu.

En bilineni ikinci oyunun baş karakteridir ama ben bir değişiklik yapmak istedim ve onu kullandım avatar ve rumuz olarak, umarım sakıncası yoktur :)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Hoş geldiniz sevgili Ninten.
Güzel haberlerle gelmişsiniz.
Forum gerçekten bir derya
gibi. Keyifli forumlar dilerim.
Forumdan fazlası da var bu
arada zamanla keşfedilecek.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Hoşgeldin Sevgili Ender,diyarımızda birbirinden farkli milyonlarca içerikle karşılaşacak...Bazen bizimle sevinecek ve bizimle üzüleceksin...Buranın sadece bir çizgi roman paylaşım forumu olmadığını çok kısa bir süre sonra anlayacaksin....Sana diyarımızda renkli,ve hayal dolu gezintiler dilerim.....

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Hoşgeldiniz Ender bey üstadım.
Gez dünyayı gör diyarı demiş atalarımız.:)
Çizgi roman severlerin sayısının artması en büyük dileğimiz.
Tekrar hoş geldiniz bizde hoş bulduk.
Saygı ve selamlarımla.

Ninten

Yeni Üye
27 Ocak 2018
4
39
Podunk (Manisa)
Öncelikle hepinize bu güzel sözleriniz ve güler yüzlülüğünüz için teşekkür ederim. Cennet ülkemizin içinde bulunduğu şu kritik günlerde içimi ısıtmaya yetti hoş sözleriniz :) İyi dilekleriniz için bir kez daha hepiniz sağ olun, var olun güzel insanlar :)

retro oyun derken??!!
( umarım sadece nintendo oyunlarını kastetmemişsindir. )

Tabii ki hayır üstadım, zamanında az saatler harcamadık Doom'a, Quake'e, Wolfenstein 3D'ye, ilk GTA'ya :)

Ayrıca şimdilerde çıkan, o günlere saygı duruşu niteliğindeki oyunlar da ayrı keyiflidir, fakat eskilerin oyunları başka :)

Ve bu konu hakkında son bir şey daha söylemek istiyorum izninizle:

Her şey gibi, oyunları da çıktığı dönemde oynayabilmek büyük şanstır ve o zaman aldığınız keyfi yıllar sonra bugün de alabilmek mümkündür :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Hoşgeldiniz sevgili kardeşim;
çizgi roman adına aradığınız hemen her şeyi,
Dostluk, samimiyet, dürüstlük, sevgi ve saygı gibi kavramlara ilişkin ise
istisnasız hepsini bulabileceğiniz formumuza hoş geldiniz...
Sevgi ve saygılarımla...

52308R.gif