Iyi akşamlar

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
İşin suyunu çıkartma şeklinde düşünenler olabilir ama bence arada bir iyi akşamlar demekte en az günaydın demek kadar iyi gelir.
Çünkü çoğu diyar sakini ( benzetmede esaslı diyar sakinleri :Ğ)ancak akşamları rahat edebiliyor.
Bu nedenle iyi akşamlar, derken herkese kendinize iyi bakın, çizgi romanlarınıza daha iyi bakın, biz onları tarayana kadar.
( Foruma virüs gibi trojen gibi bulaştı arkadaş.Antiabolardis trojen proğramı daha henüz icat olmadı.:42:)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,451
Kendi Koltuğunda
İşin suyunu çıkartma şeklinde düşünenler olabilir ama bence arada bir iyi akşamlar demekte en az günaydın demek kadar iyi gelir.
Çünkü çoğu diyar sakini ( benzetmede esaslı diyar sakinleri :Ğ)ancak akşamları rahat edebiliyor.
Bu nedenle iyi akşamlar, derken herkese kendinize iyi bakın, çizgi romanlarınıza daha iyi bakın, biz onları tarayana kadar.
( Foruma virüs gibi trojen gibi bulaştı arkadaş.Antiabolardis trojen proğramı daha henüz icat olmadı.:42:)
Ben bir anti Abolardis savar prg.mı yapayım istersen:D:Ğ:4:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
İyi akşamlar ;
Kendi köşem oldu sonunda.Köşeme çekileyim dedim.:)
Yıllardır forumlarda yazı yazarım köşeyi dönemedim.Gerçi dönsem ne yapacağım bütün paramı yine kitaplara yatırırım.Bizden adam olmaz , iş adamı olmaz.:)
Çayımı aldım sigaramı kaptım bilgisayar başına kaçtım.Yine yoğun bir gündü forumda ki yazılardan ne kadar yoğun olduğum anlaşılıyor zaten.
Hava buz gibi soğuk birde transparan bir sis kaplamış ortalığı buzlu ve sisli bir akşam.
Dün gece yarılarına kadar yeni aldığım bir kitabı etüd ediyordum.Otojenik gevşemeyi anlatan bir kitap.Schult uz metodunun rafine edilmiş ve daha anlaşılabilir hale getirilmiş bir hali.Benim özel uzmanlık alanlarımdan biridir.Relaksasyon teknikleri.İlk bölümde yazar otojenik ne demek onun üzerinde durmuş Yunanca "kendi kendine" anlamına gelen bir kelime.Schultzun metodu zaman alan ve uygulaması zor olabilen teknikleri kapsarken bu kitapta bunun saha uygulanabilir olan biçimi ele alınmış.Belki doğrusuda budur.Gevşeme konusu ülkemizde çok ihmal edilen bir alan yeterince bilimsel araştırma ve paylaşım yapılmıyor.Bu konuda bir ara ansiklopedik bir kitap yazmayı bile düşünüyordum bu düşüncem halende devam ediyor.Bu aralar özel bir egzersiz sistemi üzerinde çalışıyorum.Her yaşta herkes tarafından heryerde uygulanabilecek bir sistem.Şİmdilik belirli bir kıvama getirdim ve denek olarak ta kendimi kullanıyorum.Sonuçta yaklaşık 24 yıldır düzenli olarak spor yapan biri olarak kendimden daha iyi denek olmaz herhalde.Uyguladığım sistem sayesinde yaşıtlarımdan 20 - 25 sene geriden geliyorum.Bütün bu bilgileri mutlaka kitap haline getirip ücretsiz olarak paylaşacağım bir gün ancak benim üzerinde çalıştığım relaksasyon merkezli spor dalı neredeyse bütün disiplinlerin kesişme noktalarında dolaşıyor.Şimdilik devam.Yıllarca uygulanan rafine edilen denenen egzersizlerin tek başına yeterli olmadığını anlamam dolayısıyla uzun bir süredir bu konuya yoğunlaştım.Hem sigara hem spor ne alaka vallahi bende bir alaka kuramıyorum tam bir kel alaka.
Olsun benim büyükbüyük annemde vefat ettiğinde sigara içiyordu.130-140 aralığındaydı.Yaşıtları kalmadığından Masteriks gibi tam bilmek mümkün değil haliyle.Uzun yaşamak gibi bir kaygım yok tabi ancak bu konu ile ilgilenen forumdaş / çizgidaş / sanatdaş neyse suyunu çıkartmayayım bir kaç önerim olabilir.Referans olarak ele alabilecekleri çok sayıda kitap var ancak en önemlisi büyük usta Yogi Kazım ın YOKA Cd sini mutlaka edinmeleri çok iyi olur.Bu kitap bu konuda dünyada bence ilklerdendir.Benim de yazacağım kitapla birlikte bir arada olurlar zamanla.Çok tevazu sahibiyimdir.:)
Bugünlük iyi akşamlar akşamdaşlar.(Amma benzetmeler TDK bana gıptayla bakıyordur Türkçeye katkılarımdan dolayı.
Görüşmek üzere....