Herkese Merhaba.90lardan kalma çizgiroman yardımı..

GdBAR

Yeni Üye
29 Ara 2016
3
6
Yaklaşık on senedir çizgiroman okumaya ara vermiştim,son bir yıldır Star Wars:The Force Awakens sebebiyle taa 90ların ortalarında aldığım Star Wars Dark Empire'ı arşivden çıkarmamla geri dönmüş oldum.

Dün gece Alien :Covenant'ın Trailer'ını izlerken nereden aklıma geldiyse 90larda sanırım Dinozorlar Dergisiyle verildiğini düşündüğüm bir çizgiroman geldi aklıma.Nette biraz araştırma yaptım,bu çizgiroman kesinlikle Jurassic Park'ın film uyarlaması değil.Uyarlama bitince başka bir seriden devam edilmiş olabileceklerini düşünüyorum.Çizgiromanla ilgili tek hatırladığım şeyler;Marines(Deniz Piyadeleri) benzeri askerler ormanlık bi alanda yeraltına kazılmış bunker'ler ve tünel sistemlerinde mevzilenmişti.Bunker'ler arası hareket ediyorlardı.Etrafı gözetliyorlardı.Ufak bir birlik ya da grubun bunkerlerden dışarı çıkıp etrafta keşif gezisi yaptıklarını hatırlar gibiyim,ekipten bir kadın nehir ya da minik bir gölde suyu girip yüzüyordu vs..Zamanda yolculukla ilgili bi konsept var mıydı yok muydu hatırlayamıyorum..Hayal meyal hatırladıklarım bu kareler.Acaba neydi bu çigziroman.Bilen ya da okuyan,bulmamda yardımcı olabilecek kişiler olabilir mi acaba.?

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Korku Ülkesidir büyük ihtimalle değerli kardeşim.
Forumda mevcut bir inceleyin muhtemelen odur.Selamlarımla
Tarama : Doktor Kim
KORKU ÜLKESİ İLK 6 SAYI BİR ARADA
CBR:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Ancak son sayısı malesef yayınlanmadı bildiğim kadarı ile yani sonunu göremedik hala keşke çeviri yapılsa bende dergi olarak var ilk 6 sayı bir gün biter umarız.Çeviri yapabilen dostlara tekrar duyurulur.

GdBAR

Yeni Üye
29 Ara 2016
3
6
Korku Ülkesidir büyük ihtimalle değerli kardeşim.
Forumda mevcut bir inceleyin muhtemelen odur.Selamlarımla
Tarama : Doktor Kim
KORKU ÜLKESİ İLK 6 SAYI BİR ARADA
CBR:

Evet bu;çok teşekkürler,1992'de Dreadlands adıyla 4 sayılık Mini Seri olarak Marvel'ın Epic Comics markasıyla yayınlanmış.

Nette 4 sayının taranmış hali var.Uzun yıllar sonra hikayenin sonunu merak edenler okuyabilir. :)

Orijinal Scanler aşağıdaki linkte,eğer link koymamda sorun varsa modlar silebilir linki.