Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 18

Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 18

Çizgi Diyarı E-Dergi

Like Tree293Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-08-2015, 23:24   #21

hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Moderatörün şahsımdan isteği üzerine bir mit olarak Zagor'un anlamı üzerine bir yazı yazmıştım. Onu yazmak için bir haftayı aşkın okuma yaptım, üç-dört gün de yazmak sürdü. İçinde Zagor mitosuna yönelik eleştiriler ve analizler de vardı. Ancak öyle anlaşılıyor ki derginin Zagor'un yarı tanrı pozisyonunu zorlayan farklı bakış açılarına kapalı, güneşli bir ağustos günü havasında, steril bir formatı var.

Kimbilir, belki de benim yazıda iş yoktu...

Üzgünüm...
hüseyin aksakal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-08-2015, 03:40   #22

Raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 489049
•Rep Seviyesi :
Raven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond reputeRaven has a reputation beyond repute
Raven - MSN üzerinden mesaj gönder
Hüseyin Bey Zagor Miti konulu yazınız elime geçmedi, Belki yoğun mesaj trafiğinde gözden kaçtı belki de hiç gelmedi bilemiyorum. Ama ne şahsınıza ne de görüşlerinize karşı bir duruş söz konusu değildir. Burada herkesin emeği bizim için değerlidir. Bir hata varsa siteye değil, moderatör olarak şahsıma aittir, bunun için sizden özür diliyorum.
Alt 23-08-2015, 10:19   #23

uzung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1177148
•Rep Seviyesi :
uzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond reputeuzung has a reputation beyond repute
Öncelikle dergide emeği geçen herkesi kutluyorum. Gayet güzel, doyurucu ve eğlenceli, para
verip satın almaya değer bir dergi ortaya çıkardılar. Kim bilir belki bir gün o da gerçekleşir.
Dergimizin kalitesi daha kapağından kendini gösteriyor. Zagor'u neredeyse kendi çizerlerinden
daha güzel çizen Yıldırım Örer üstadımıza ayrıca teşekkür ederim.
Alt 23-08-2015, 12:22   #24

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1191240
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Tebrikler arkadaşlar.
Kapak olağanüstü çizilmiş gerçekten.
Alt 23-08-2015, 15:28   #25

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 104094
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Tam bir "Back for good" çalışması olmuş.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık..

Özellikle kapağa bayıldım..
Alt 23-08-2015, 15:29   #26

•Rep Puanı : 20342
•Rep Seviyesi :
konuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond reputekonuray_t_m has a reputation beyond repute
konuray_t_m - MSN üzerinden mesaj gönder
''Mamba - Heykeldeki gülümseme'' çizgi öyküsünün yazarı ve çizeri kim acaba?Teşekkürler.
profesör and vkopuzoglu like this.
konuray_t_m isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2015, 02:35   #27

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 295757
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Eyy 27.244 üye neredesiniz?
Sesimi duyan var mııı?

Dergimize verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederiz.

Konu hggurak tarafından (28-08-2015 Saat 02:39 ) değiştirilmiştir.
hggurak isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2015, 10:27   #28

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1239878
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Alıntı: hggurak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eyy 27.244 üye neredesiniz?
Sesimi duyan var mııı?

Dergimize verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederiz.

Neredeyse 60.000 üyeydik, yarısını sildik...
Senin gibi iyi insanlar ve bizler kaldık...
Bazen paylaştığımızı biz bile unuttuk..
Sonra yılların ardından gelen içten bir teşekkür "işte bunun için paylaşmıştık'ı" aklımıza getirdi...

Sevgili dostum, zamanla alışıyorsun.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2015, 18:55   #29

caretta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 725618
•Rep Seviyesi :
caretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond reputecaretta has a reputation beyond repute
Icon7
E-Dergiyi indirdim ama henüz okumaya fırsatım olmadı.Gördüğüm kadarıyla çok emek verilmiş,güzel yazılar içeren bir dergi olmuş.Ben de
dergiye emeği geçen tüm arkadaşları kutlarım.
caretta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2015, 19:10   #30

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2697655
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Kısa bir tatil yapayım dedim
Maceralarla dolu bir tatil(!) oldu

Önce cep telefonumla sorun yaşadım. Bir kaç gün iletişimim kesildi.
İnternete sınırlı girebildim.

e-Dergiyi 3 gün sonra okuyabildim.
Bir şeyler yazayım dedim, arkası gelemedi. Baykara ve Bil Norton düzenlemesi yapmak, kaşla göz arasında paylaşmaktan yorumum yarım kaldı.
Şimdilik o yarımı paylaşayım bari

1. BÖLÜM:

Gurur duydum
Yıldırım Örer gibi dünya çapında bir usta, Çizgi Diyarı e-dergi için özel kapak çizmiş.
Bir çok dosttan, e-dergi’nin neden devam etmediğine ilişkin hayretle karışık sitemkar sözlerini hatırlıyorum.
Diyarın sıkı takipçisi olduğunu bilmediğim veya kendileri belli etmediği için öyle sandığım bir çok dosttan benzer yakınma ve dileklerden e-dergimizin tekrar faaliyet göstermesi gerektiğini anlamıştım.
Buluşma ve toplantılarımızdaki sohbetlerde e-dergi konusu açıldıkça tüm dostların da aynı özlem ve düşüncede olduğunu gözledim. Artık yapılması gereken bu adımın atılmasıydı.
Yıldırım Örer ustanın kapağıyla başladık rüya güzelliğindeki e-dergi yolculuğuna. Savaş üstadımın mükemmelen ifade ettiği gibi dakikalarca seyredilen, içinde hülyalara dalınan bir kapak. Zagor’un yüz ifadesi ancak bu kadar güzel çizilebilirdi. Çiko ancak bu kadar Çiko olabilirdi. Bir fotoğraf ancak bu kadar uyumlu olur, bağdaşabilirdi bir çizgi kapakla. Yıldırım Örer fotoğrafı, o kapağın mütemmim cüzü olmuş adeta.
Bu kapak aynı zamanda Çizgi Diyarı’na hala anlamsız lakırdılarda bulunanlara da kapak olmuştur. Çizgi roman sevgisinden başka hiçbir çıkar duygusu taşımayan insanlar hakkında menfi düşüncelerini terk etmelerini umuyorum.
Gece geç vakitte indirmeden online olarak hızlıca göz gezdirmiştim. Şimdi ise indirdikten sonra sindire sindire okuyacağım.
Hggurak dostumuzun her telden başlıklı yazısı aslında çizgi telinden ve çizgi telinin büyüleyici öykülerinden birisini daha anlatıyor.
Bu öykülerin bir yerlerinde her birimizin kendisini bulduğu bir bölüm mutlaka var oluyor.
Çizgi romanın merkezde olduğu yaşanmış gerçek hayat hikayelerinden birisi. Okuduğunuzda her yönüyle kendinizi içinde hissediyorsunuz. Ah dediğimiz, oh dediğimiz, vah vah dediğimiz satırları hep bir ağızdan söylüyoruz
Birimiz İstanbul’da, bir diğerimiz Artvin’de, ötekimiz Antalya’da, Trabzon’da, Çorum’da, İzmir’de, Almanya’da ve daha bir çok yerde aynı tepkiyle ve koro halinde söylüyoruz eminim bundan…
Ve Mehmet Hasip Gürak beyefendiyi, Allah’tan gani gani rahmet dileyerek saygıyla anıyoruz.

Yıldırım Örer röportajını ağzım açık okuyorum ve rahmetli Ali Recan bölümünde pür dikkat iken aniden tatsız bir sürprizle karşılaştım. En heyecanlı yerinde devamı haftaya demez mi? Ben şimdi gelecek sayıyı mı bekleyeceğim? Alacağın olsun Mustafa Beni kıvrandırmaktan zevk mi alacaksın?

Yıldırım Örer ustanın öyküsü, en heyecanlı bir çizgi roman tadında, inanılmaz keyif verici ve bir başarı öyküsü. Bu öyküyü bölmek yerine kurşun sıksan daha iyiydi

Volkan Kopuzoğlu profesyonel yazarmış meğerse, tebrik ediyorum.
profesör isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil